Florbalistky Vítkovic ovládly šlágr s Chodovem poměrem 10:4. Foto: Lukáš Zetek - Flickr Florbal Vítkvoice
28. 10. 2021 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice ovládly šlágr deseti brankami, Klokanky vzaly Ostravě bod. Jičín porazil Boleslav

Šlágr svátečního programu skončil jednoznačným vítězstvím Vítkovic nad Chodovem v poměru 10:4. Cenný bod získaly florbalistky Bohemians, které dokázaly uhrát s FBC Ostrava remízu 4:4 v základní hrací době, prodloužení pak rozhodla Linda Pudišová. Důležitou výhru si připsal Jičín, který díky výtečné třetí třetině porazil 6:4 Mladou Boleslav.

Šlágr kola mezi Vítkovicemi a Chodovem se změnil v jednoznačnou záležitost. Vítkovice totiž Chodov absolutně přehrály a byť se pražskému týmu po úvodním ostravském zásahu povedlo vyrovnat, další branku přidal až za stavu 1:8 z vlastního pohledu, kdy po čtyřiceti mnutách hry tempo a zápal v utkání poměrně značně polevily. Vítkovice tak zvítězily ve šlágru 10:4, jistou zajímavostí je, že poté, co proti Mladé Boleslavi jejich elitní formace neskórovala, tak proti Chodovu se do střelecké listiny zapsalo všech pět florbalistek: Ďuríková, Planková, Seevaldová, Husková a kapitánka Ferenčíková.

„Úplně nemám vysvětlení proto, proč jsme podali takový výkon, ale myslím si, že bylo od desáté minuty bylo jasné, že dneska prostě ne. Byli jsme ve všem druzí a byli jsme všude pozdě. V utkání neexistovala pasáž, se kterou bychom byli spokojení. Výsledek absolutně odpovídá, mohl být i horší,“ nehledal výmluvy kouč Chodova Lukáš Procházka.

„Někdy se to tak stane. Do zápasu jsme šli s tím, že víme, jak chceme hrát, měli jsme herní plán a věděli jsme jak Chodov hraje. Dvě třetiny jsme hráli tak, jak jsme si řekli a za to musím holky pochválit. Když jsme od toho plánu trošku uhnuly, tak jsme nebyli tak precizní a dali jsme Chodovu šanci. Musím tým pochválit, hrál chytře a svěže, ve druhé třetině nám napadaly branky a dostali zápas pod kontrolu. Dvě třetiny byly super, ve třetí třetině jsme byli zbrklí a dávali Chodovu šanci, ale zápas jsme měli pod kontrolou,“ radoval se naopak trenér Vítkovic Tomáš Martiník.

Vítkovice se tak na ostravské derby naladily rozhodně lépe než jejich soupeř – FBC Ostrava. Svěřenkyně Jakuba Robenka totiž přišly o bod proti Bohemians, když pražský tým dokázaly Ostravanky porazit až v prodloužení, díky brance slovenské reprezentantky Lindy Pudišové. Ztráta jistě bolí o to více, že Ostrava ztratila vedení 3:0.

Tři body z Brna si po porážce Židenic veze Tatran Střešovice. Ten sice v první třetině tři minuty prohrával 1:2, jenže Židenice již další branku nepřidaly, naopak Tatran skóroval ještě šestkrát a vyhrál tak 7:2. Zajímavostí je, že sedm branek Tatranu vstřelilo sedm různých hráček.

Třetí výhru v řadě zapsaly florbalistky Panthers Praha, které v pražském derby porazily Start98 3:1. Zajímavostí utkání je, že Start98 vedl téměř polovinu základní hrací doby poté, co se již ve třetí minutě prosadila Eliška Poláková, postupem času ale Panthers převzaly aktivitu a nakonec dokráčely k zaslouženým třem bodům.

Velmi blízko bodovému zisku byly také florbalistky Bulldogs, které Olomouci podlehly až díky branky Evy Řehákové v 59. minutě. První branka utkání padla až ve 28. minutě, dvě branky vstřelila Šárka Zhébalová.

„Dnes jsme ztratili body, bylo to snad první utkání, kdy jsme dokázali udržet tempo až do konce. Dnes tady rozodně nevyhrál lepší tým, bylo to vyrovnané utkání,“ řekl kouč Brna Petr Dadej.

„První třetinu snad ani hodnotit nechci, byla to jedna velká tragédie. Jsem rád, že ta bouřka v šatně na holky zapůsobila, od druhé třetiny jsme diktovali tempo hry, soupeř poctivě bránil, výborně mu zachytala brankářka a vyrážel do protiútoků. Myslím si, že jsme proti Aligators snad urazili florbalového Boha, protože to, co jsme schopní nedat v průěhu posledních tří zápasů, tak to je neuvěřitelné, o to více si ale cením té výhry, že jsme dokázali dát o gól víc než soupeř a překlopit zápas na naší stranu,“ řekl trenér Olomouce Radek Řehák.

Důvod ke spokojenosti mají florbalistky Jičína. Ty totiž díky povedené třetí třetině, kterou získaly dílčím skóre 4:0, berou tři body za výhru proti Mladé Boleslavi v poměru 6:4. Jednu ze čtyř branek vstřelila Kristýna Bachmaierová, hattrick si zapsala domácí hrající trenérka Gabriela Žůrková. Na straně Boleslavi si hattrick připsala Karolína Janatková.

Přehled čtvrtečních výsledků Extraligy žen:

FbŠ Bohemians – FBC ČPP OSTRAVA 4:5p
branky: 31. Veronika Štajnerová, 31. Kateřina Strnadová, 52. Aneta Faltová, 57. Karolína Mezerová – 4. Michaela Mlejnková, 8. Nikola Chalupová, 10. Vendula Schindlerová, 32. Malwina Zagórska, 64. Linda Pudišová; rozhodčí: Petr Herman – Daniel Nejedlo; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 73; zásahy brankářů: Karolína Červová 3, Martina Franková 15 – Veronika Tomšová 23; po třetinách: 0:3, 2:1, 2:0, 0:1

1. SC TEMPISH Vítkovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 10:4
branky: 10. Sára Seevaldová, 19. Michaela Kubečková, 19. Lucie Cholinská, 27. Denisa Hyršová, 31. Eliška Planková, 31. Vendula Maroszová, 35. Barbora Husková, 38. Alžbeta Ďuríková, 48. Denisa Ferenčíková, 52. Eliška Planková – 15. Eliška Trojánková, 42. Markéta Prontekerová, 49. Markéta Prontekerová, 51. Kristýna Jirásková; rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 153; zásahy brankářů: Nikola Příleská 12 – Jana Christianová 26; po třetinách: 3:1, 5:0, 2:3;

FBS Olomouc – Bulldogs Brno 3:2
branky: 30. Šárka Zhébalová, 46. Šárka Zhébalová, 59. Eva Řeháková – 28. Karolína Garguláková, 44. Ema Brucháčková; rozhodčí: Radek Vybíhal – Jiří Večerek; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 17 – Jana Prátová 25; po třetinách: 0:0, 1:1, 2:1;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – Panthers Praha 1:3
branky: 3. Eliška Poláková – 29. Lucie Florianová, 36. Agáta Saffertová, 52. Lenka Faltusová; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 75; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 24 – Kristýna Horňáková 27; po třetinách: 1:0, 0:2, 0:1;

KM automatik FBK Jičín – MITEL Florbalová akademie MB 6:4
branky: 11. Gabriela Žůrková, 26. Martina Kleinová, 45. Kristýna Bachmaierová, 46. Gabriela Žůrková, 58. Gabriela Žůrková, 60. Gabriela Žůrková – 17. Kateřina Kvapilová, 23. Karolína Janatková, 28. Karolína Janatková, 31. Karolína Janatková; rozhodčí: Jakub Vlček – Lukáš Žofka; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Alena Vokatá 25 – Eva Klementová 30; po třetinách: 1:1, 1:3, 4:0;

K1 Florbal Židenice – PSN Tatran Střešovice 2:7
branky: 11. Petra Bílá, 16. Petra Bílá – 10. Kateřina Seemannová, 19. Barbora Břešťálová, 32. Kateřina Vachudová, 43. Karolína Stůjová, 44. Nikola Hermannová, 54. Vendula Beránková, 58. Michaela Mechlová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 35; zásahy brankářů: Alena Večeřová 24 – Eliška Drbalová 15; po třetinách: 2:2, 0:1, 0:4;