Florbalistky Vítkovic porazily v derby FBC poměrem 9:2. Foto: Lukáš Zetek, Florbal Vítkovice Florbalistky Vítkovic porazily v derby FBC poměrem 9:2. Foto: Lukáš Zetek, Florbal Vítkovice
30. 10. 2021 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice dominovaly i proti FBC, Mezerová dala 6 branek, Jičín stanovil brankové maximum a má z víkendu 6 bodů

Florbalistky Vítkovic zažily podařený prodloužený víkend. Po čtvrteční výhře nad Chodovem poměrem 10:4 si poradily v derby také s FBC Ostrava, které na jeho palubovce porazily 9:2. Zapsaly tak 54. výhru v řadě a udělaly rázný krok za prvenstvím v základní části. Pražské derby mezi Panthers a Bohemians skončilo vysokou výhrou Bohemians 13:4, hned šest branek dala Karolína Mezerová. Důležitou výhru 3:2 nad Mladou Boleslaví zapsal Start98. V neděli pak podruhé v řadě zvítězil Jičín, který třinácti vstřelenými brankami stanovil své nové extraligové maximum. Vyhrály také týmy Tatranu a Chodova.

Vítkovice sice naposledy prohrály na půdě ČPP Arény, v sobotu ale zapsaly již 54. výhru v řadě a ve stejné hale nepřipustily komplikace. Předvedly další skvělý nástup do zápasu a již v osmé minutě vedly 3:0, po brankách Maroszové, Huskové (její branka je v oficiálním zápise připsána Ďuríkové a Seevaldové, pozn. aut). Do konce první třetiny přidaly ještě dva góly, stejný počet branek přidaly také ve druhé třetině.

FBC se dočkalo až ve třetí třetině, dvě branky Malwiny Zagórske ale na tříbodovém zisku Vítkovic nemohly nic změnit. Ve třetí části se dvakrát prosadila také Hanzlíkové, tudíž Vítkovice získaly derby poměrem 9:2.

„Hodnocení bude špatné, do zápasu jsme katastrofálně vstoupili, evidentně jsme vůbec nebyli připraveni na tempo utkání. První třetina skončila 0:5 a prakticky nebylo co řešit. Postupem času jsme se zlepšovali, ale na Vítkovice to bylo pořád málo. Pokud s nimi v průběhu sezony chceme hrát vyrovnaně, tak musíme ujít velký kus cesty, protože dnes byla kvalita vyloženě na jejich straně,“ řekl kouč FBC Jakub Robenek.

„Hodnocení je pozitivní, zápas se nám povedl. V první třetině jsme dobře začali, dali pět branek a myslím si, že jsme soupeře k ničemu nepustili. Od druhé třetiny to nebylo tak precizní, soupeř zvýšil aktivitu a dostal se do určitých šancí, ale myslím si, že jsme zápas měli pod kontrolou a poměrně v klidu jsme jej odehráli,“ uvedl kouč Vítkovic Tomáš Martiník.

Ve velké individuální představení útočnice Bohemians Karolíny Mezerové se změnil duel Panthers s Bohemians. Zelenobílý tým jej na svou stranu zapsal jednoznačným výsledkem 13:4 a Mezerová nastřílela šest branek. Florbalistky Bohemians se současně dokázaly prosadit jak v přesilové hře, tak při vlastním oslabení. Svůj debut v české ženské nejvyšší soutěži zapsala slovenská reprezentační brankářka Tea Mažáryová z Panthers.

Střelecké hody opět předvedl také Jičín. Ten ovládl v Brně již první třetinu, ve které Bulldogs porazil 6:1. Celé utkání pak získal, především díky sedmi bodům Evy Preisslerové, poměrem 13:3, čímž si stanovil nové brankové maximum: dosud dal v ženské nejvyšší soutěži maximálně deset branek, což už se mu letos povedlo vyrovnat v utkání s Olomoucí. Po víkendu má na kontě 9 bodů a je o bod za Startem98.

Mladá Boleslav totiž v utkání proti Startu98 dvakrát vedla, ale ani dva zásahy Anety Hlušičkové na výhru nakonec nestačily. Start98 totiž dokázal dvakrát vyrovnat a nakonec vyhrát 3:2 díky zásahu Barbory Špačkové ve 35. minutě.

Horší období prožívá Olomouc, která po nepřesvědčivém výkonu proti Bulldogs Brno podlehla Tatranu 3:13 a zapsala druhou vysokou porážku v krátké době. Sedm kanadských bodů si po vzoru jičínské Preisslerové zapsala Veronika Kopecká. V bodování Tatranu se tak vyšvihla na druhé místo, když dosud zapsala v sezoně osm bodů.

Po prohře ve Vítkovicích zabral Chodov, který porazil Židenice 5:1. Brněnský tým v utkání 31 sekund vedl, ovšem nakonec favorit utkání splnil svou roli. Asistenci na druhý gól Chodova a první v utkání z hole Elišky Chudé si připsala brankářka Hana Ranochová.

Přehled výsledků 10. kola Extraligy žen:

FBC ČPP OSTRAVA – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:9
branky: 44. Malwina Zagórska, 57. Malwina Zagórska – 2. Vendula Maroszová, 4. Barbora Husková, 8. Sára Seevaldová, 15. Sára Seevaldová, 18. Barbora Husková, 30. Alžbeta Ďuríková, 38. Barbora Husková, 48. Tereza Hanzlíková, 54. Tereza Hanzlíková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 4:4; využití: 0:3; diváků: 91; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 17 – Viktorie Karasová 12; po třetinách: 0:5, 0:2, 2:2;

Panthers Praha – FbŠ Bohemians 4:13
branky: 3. Barbora Zabavská, 10. Markéta Žbánková, 49. Barbora Zabavská, 52. Agáta Saffertová – 3. Aneta Faltová, 11. Karolína Mezerová, 14. Kristýna Kleknerová, 15. Karolína Mezerová, 21. Karolína Mezerová, 23. Karolína Mezerová, 26. Dominika Vatahová, 45. Veronika Štajnerová, 49. Karolína Mezerová, 50. Simona Pálková, 53. Gabriela Vaníčková, 56. Klára Minářová, 60. Karolína Mezerová; rozhodčí: Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 2:3 + Eliška Císařová 5; využití: 0:1; diváků: 41; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 7, Tea Mažaryová 7 – Martina Franková 22; po třetinách: 2:4, 0:3, 2:6;

MITEL Florbalová akademie MB – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 2:3
branky: 13. Aneta Hlušičková, 26. Aneta Hlušičková – 23. Anna Kutnarová, 34. Hana Chaloupková, 35. Barbora Špačková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 49; zásahy brankářů: Eva Klementová 23 – Kristýna Karli 21; po třetinách: 1:0, 1:3, 0:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – K1 Florbal Židenice 5:1
branky: 16. Eliška Chudá, 21. Eliška Chudá, 35. Adéla Polívková, 36. Kristýna Jirásková, 54. Magdaléna Plášková – 16. Viktorie Fuchsová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Hana Ranochová 36 – Anna Kratochvílová 17; po třetinách: 1:1, 3:0, 1:0;

PSN Tatran Střešovice – FBS Olomouc 13:3
branky: 3. Kateřina Seemannová, 5. Lucie Želízková, 14. Veronika Kopecká, 23. Michaela Mechlová, 27. Veronika Kopecká, 32. Nikola Hermannová, 35. Mariana Býčková, 35. Veronika Kopecká, 42. Veronika Kopecká, 47. Michaela Mechlová, 50. Mariana Býčková, 53. Karolína Stůjová, 57. Karolína Stůjová – 4. Eva Řeháková, 25. Eliška Pešavová, 59. Eliška Pešavová; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 28; zásahy brankářů: Markéta Antalová 11 – Martina Schoupalová 30; po třetinách: 3:1, 5:1, 5:1;

Bulldogs Brno – KM automatik FBK Jičín 3:13
branky: 17. Klára Porhajmová, 48. Aneta Koláčková, 56. Yvona Dostálová – 13. Gabriela Žůrková, 15. Eva Preisslerová, 16. Lucie Růžičková, 16. Gabriela Žůrková, 16. Monika Hašková, 17. Kristýna Bachmaierová, 23. Leona Müllerová, 25. Zuzana Svobodová, 28. Eva Preisslerová, 39. Kristýna Bachmaierová, 56. Kristýna Bachmaierová, 57. Eva Preisslerová, 59. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Markéta Marková 4, Jana Prátová 15 – Alena Vokatá 28; po třetinách: 1:6, 0:4, 2:3;