Mladá Boleslav slaví výhru nad Bohemians. Foto: Flickr FbŠ Bohemians
7. 11. 2021 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Mladá Boleslav zastavila Bohemians, ostatní zápasy pro favority. Kaňkou zranění Keprtové

Mladá Boleslav nečekaně zabrala. Poté, co v krátkém sledu podlehla Jičínu a Startu98 předvedla nejlepší možný reparát: okamžitě porazila Bohemians, zelenobílým tak ukončila slibnou sérii, které je dostala až na třetí místo. Ostatní zápasy šly na konto favoritů, nepříjemností je zranění chodovské univerzálky Vanessy Rebeccy Keprtové.

Florbalistky Mladé Boleslavi slaví druhou extraligovou výhru v této sezoně. Přitom to s nimi v Dolních Břežanech nevypadalo dobře, po dvou třetinách prohrávaly 1:3, ale sérií čtyř branek ve třetí třetině dokázaly utkání získat na svou stranu poměrem 5:3.

„Tři body v Praze jsou super, holky bojovaly a už jsme to potřebovaly, protože nás sráželo, že jsme prohrávali o gól. Bojovné a rychlé utkání, povedlo se nám stažení na dvě lajny. Důležité tři body, holky si uvědomily, že umí hrát florbal, musíme jít dál,“ radoval se kouč Mladé Boleslavi Radek Novák.

„Velmi těžké hodnocení, nebyl to od nás vůbec dobrý výkon, třetí třetina byla hrůzostrašná. Mysleli jsme si, že je hotovo, že se vyhraje samo. Boleslav zabrala a najednou jsme nebyli schopní dát gól,“ hromovala domácí trenérka Dominika Steinbachová.

Ostatní čtyři zápasy šly za jejich favority. Pouze v jedenácti hráčkách do pole přijel Chodov do Olomouce, odjížděl pak se zraněnou Vanessou Rebeccou Keprtovou, která utkání nedohrála poté, co ji při nešťastném střetu přišlápla kotník domácí kapitánka Tereza Reimerová. Podle informací Florbal.cz ale vyšetření v nemocnici u Keprtové vyloučilo zlomeninu.

Chodov v utkání zvítězil 8:1, hned na polovině branek se podílela Eliška Chudá, za domácí se pak prosadila kanonýrka Michaela Kacelová.

Roli favorita potvrdilo FBC Ostrava proti Židenicím. Po vlažnější první části získalo ve druhé dvacetiminutovce dvoubrankový náskok a po přestřelce v poslední třetině odvezlo do Ostravy 3 body za výhru 9:4.

Tři body zůstaly v Ostravě také při souboji Vítkovic s Panthers. Pražský tým předvedl na Dubině relativně sympatický výkon, dokázal ještě v první třetině srovnat ztrátu 0:2, avšak postupem času Vítkovice převzaly otěže utkání a po dvou dominantních třetinách zvítězily 9:2.

V posledním utkání víkendu pak Tatran dominoval zápasu s Jičínem. Místo možná očekávaného gólového představení nakonec branky padaly jen na jedné straně, Tatran v utkání zvítězil 9:1, když Eliška Drbalová přišla o čisté konto až 21 sekund před koncem.

Utkání mezi Startem98 a Bulldogs Brno se na žádost brněnského týmu odložilo.

Přehled výsledků 11. kola Extraligy žen:

FBS Olomouc – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:8
branky: 55. Michaela Kacelová – 15. Ivana Vachovcová, 16. Vanessa Rebecca Keprtová, 19. Vendula Štolbová, 20. Karolína Suchá, 22. Ivana Vachovcová, 27. Karolína Suchá, 31. Marie Havlíčková, 49. Eliška Chudá; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1 + Eliška Pešavová 5:1; využití: 0:1; diváků: 27; zásahy brankářů: Martina Schoupalová 15 – Jana Christianová 12; po třetinách: 0:4, 0:3, 1:1;

FbŠ Bohemians – MITEL Florbalová akademie MB 3:5

branky: 17. Lucie Veselá, 23. Kateřina Fousová, 36. Kateřina Fousová – 20. Barbora Doležálková, 42. Karolína Janatková, 45. Anežka Hradcová, 47. Barbora Doležálková, 48. Marie Jirková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 53; zásahy brankářů: Karolína Červová 15, Martina Franková 2 – Eva Klementová 19; po třetinách: 1:1, 2:0, 0:4;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Praha 9:2
branky: 11. Barbora Husková, 11. Michaela Kubečková, 24. Dominika Buczek, 24. Michaela Kubečková, 26. Vendula Maroszová, 31. Barbora Husková, 40. Lucie Cholinská, 48. Dominika Buczek, 51. Jana Trošková – 16. Markéta Žbánková, 18. Agáta Saffertová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Nikola Příleská 9 – Tea Mažaryová 20; po třetinách: 2:2, 5:0, 2:0;

K1 Florbal Židenice – FBC ČPP OSTRAVA 4:9
branky: 14. Viktorie Fuchsová, 41. Natálie Janečková, 53. Petra Bílá, 60. Petra Bílá – 9. Linda Pudišová, 24. Karolína Sigmundová, 34. Nikola Chalupová, 43. Pavlína Bačová, 49. Markéta Vrlíková, 52. Markéta Vrlíková, 56. Natálie Hurníková, 56. Radka Niemczyková, 60. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 52; zásahy brankářů: Alena Večeřová ? – Jana Dupčáková ?; po třetinách: 1:1, 0:2, 3:6;

KM automatik FBK Jičín – PSN Tatran Střešovice 1:9
branky: 60. Kristýna Bachmaierová – 9. Karolína Stůjová, 13. Bára Matějková, 33. Veronika Kopecká, 33. Daniela Kvasková, 35. Bára Matějková, 40. Veronika Kopecká, 46. Barbora Břešťálová, 48. Lucie Želízková, 50. Kateřina Seemannová; rozhodčí: Petr Herman – Daniel Nejedlo; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 65; zásahy brankářů: Alena Vokatá 30 – Eliška Drbalová 14; po třetinách: 0:2, 0:4, 1:3;