Mladá Boleslav slaví výhru nad Židenicemi. Foto: Flickr Florbal Židenice
14. 11. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Boleslav porazila Židenice a je ve hře o play off, Olomouc má tři body proti Panthers

Pět duelů nabídl nedělní program Extraligy žen. Podle odhadu Florbal.cz se zadařilo Mladé Boleslavi, která doma získala výhru proti Židenicím. Dařilo se také Olomouci, která přehrála Panthers Praha a dost možná uťala negativní sérii výsledků. Podruhé v jednom týdnu pak Tatran porazil Bohemians a Chodov si poradil se Startem98

V první třetině utkání mezi Boleslaví a Židenicemi branka nepadla, až ve 21. minutě otevřela skóre zápasu nakonec čtyřbodová Karolína Janatková. O osudu zápasu se rozhodlo mezi 49. – 58. minutou, kdy Boleslav vstřelila tři branky a uskočila tak do rozhodujícího vedení poměrem 5:2. Martina Indrová už pak dokázala pouze snížit na konečných 5:3 pro Boleslav.

„Pánbůh zaplať za tři body, podržela nás brankářka. Mrzí mě, kolik máme šancí, které nakonec neproměníme, a nakonec si necháme dát zbytečné branky, které nás trochu zbrzdí. Nicméně holky bojovaly, já jim děkuji, sezona bude ještě dlouhá, diváci dnes mohli být spokojení,“ řekl hlavní trenér Boleslavi Radek Novák.

„Šlo o velice důležitý zápas, bohužel nedopadl tak, jak jsme chtěli. Celý zápas jsme se potýkali s tím, že jsme nedokázali hrát v tempu, které bylo potřeba. Naše zakončení bylo špatné, až téměř žádné, což mrzí, především proto, že většinu zápasu jsme odehráli na své útočné polovině,“ řekl Jiří Starý z Židenic.

Tři body si z Rudné u Prahy odváží Olomouc, která v utkání proti Panthers ani jednou neprohrávala a byť florbalistky Panthers dokázaly dvakrát srovnat na 2:2, respektive 3:3, díky dvěma zásahům v posledních deseti minutách si nakonec odváží výhru 5:3.

„První třetina se nám hodně povedla, byli jsme silní na míčku. Ve druhé třetině nás zastavilo vyloučení, když potom soupeř vyrovnal. Dostávali jsme dost branek, ale povedlo se nám to zastavit, doma nás soupeř hodně vytrestal, holky si potvrdily, že pokud vše udělají na sto procent, takt tyto týmy můžeme porážet,“ radoval se kouč Olomouce Radek Řehák.

Stejně jako Olomouc, tak ani Tatran v extraligovém utkání s Bohemians nikdy neprohrával a soupeři povolil jedinou branku z hole Lucie Veselé. Celý zápas pak vyhrál 5:1, když se o jeho branky podělilo hned pět různých střelkyň. 230(!) diváků ve střešovické STODOLE tak vidělo opakování pohárové výhry.

FBC Ostrava do nedělního programu, vinou odložení zápasu s Jičínem, nenastoupilo, jeho dva největší rivalové ano a nezaváhali. Chodov si po vzoru Tatranu rovněž podruhé v týdnu poradil se Startem98, tentokráte poměrem 13:4, když Start dokázal zareagovat pouze na úvodní gól Chodova. O osm branek se rovným dílem podělily útočnice Magdaléna Plášková s Markétou Prontekerovou.

Vítkovice pak neměly problémy na půdě posledního celku tabulky – Bulldogs Brno. Skóre otevřela již ve třetí minutě obránkyně Šárka Staňková, která se tak v dresu Vítkovic dočkala první soutěžní branky po předchozích patnácti (!) asistencích v řadě, hned čtyřikrát pak asistovala Lucie Cholinská. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Vítkovic 15:0.

Přehled výsledků 12. kola Extraligy žen:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 13:4
branky: 11. Vendula Štolbová, 17. Magdaléna Plášková, 18. Markéta Prontekerová, 23. Eliška Chudá, 28. Magdaléna Plášková, 36. Ivana Vachovcová, 37. Markéta Prontekerová, 37. Sofie Skalíková, 38. Marie Havlíčková, 41. Markéta Prontekerová, 45. Magdaléna Plášková, 50. Markéta Prontekerová, 59. Magdaléna Plášková – 12. Kateřina Kovaříková, 37. Veronika Balejová, 46. Veronika Balejová, 54. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 73; zásahy brankářů: Jana Christianová 20 – Kristýna Karli 8, Kristýna Janglová 11; po třetinách: 3:1, 6:1, 4:2;

Panthers Praha – FBS Olomouc 3:5
branky: 21. Karolína Nováková, 23. Agáta Saffertová, 48. Barbora Zabavská – 14. Eliška Pešavová, 15. Tamara Hašová, 29. Tamara Hašová, 52. Barbora Suchánková, 56. Karolína Šablaturová; rozhodčí: David Kytler – Lukáš Žofka; vyloučení: 0:5; využití: 1:0; diváků: 24; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 9 – Martina Schoupalová 19; po třetinách: 0:2, 2:1, 1:2;

Bulldogs Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:15
branky: 3. Šárka Staňková, 5. Vendula Maroszová, 18. Barbora Husková, 19. Dominika Buczek, 19. Tereza Hanzlíková, 25. Jana Horečková, 27. Eliška Planková, 29. Lenka Novotná, 35. Tereza Hanzlíková, 38. Sára Seevaldová, 39. Denisa Hyršová, 47. Michaela Kubečková, 48. Tereza Hanzlíková, 48. Sára Seevaldová, 54. Dominika Buczek; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 63; zásahy brankářů: Jana Prátová 32 – Viktorie Karasová 13; po třetinách: 0:5, 0:6, 0:4;

MITEL Florbalová akademie MB – K1 Florbal Židenice 5:3
branky: 21. Karolína Janatková, 24. Marie Jirková, 49. Karolína Janatková, 55. Petra Beránková, 58. Karolína Janatková – 33. Viktorie Fuchsová, 41. Monika Jahodová, 58. Martina Indrová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Eva Klementová 18 – Alena Večeřová 15; po třetinách: 0:0, 2:1, 3:2;

PSN Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 5:1
branky: 1. Nikola Hermannová, 12. Karolína Stůjová, 22. Vendula Beránková, 43. Kateřina Seemannová, 60. Veronika Kopecká – 30. Lucie Veselá; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 2:4; využití: 1:0; diváků: 230; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 18 – Martina Franková 23; po třetinách: 2:0, 1:1, 2:0;