Zklamaný Sascha Rhyner po utkání o bronz se Švýcarskem. Foto: Peter Bohlin Zklamaný Sascha Rhyner po utkání o bronz se Švýcarskem. Foto: Peter Bohlin
5. 12. 2021 Mistrovství světa žen (3) KOMENTÁŘŮ

Každá medailová prohra je o něčem jiném, říká Rhyner. O budoucnosti jasno nemá

 Nebyl to Sascha Rhyner, jak je obecně znám. Švýcarský kouč je pro konverzaci dobrým společníkem a rád vtipkuje, nicméně po prohře se Švýcarskem v zápase o bronz na světovém šampionátu v Uppsale byl viditelně rozladěný. Mluvil tiše a bylo očividné, jak moc jej prohra mrzí. Jestli bude u týmu pokračovat, to zatím neví. Jdu počítat sněhové vločky, odpověděl českým novinářům.

Sascha Rhyner skončil také potřetí s českým týmem bez medaile. „Bolí to strašně moc. Myslím si, že bychom si zasloužili více než čtvrté místo. Ale je třeba také říct, že v zápase o třetí místo jsme nebyli na naší nejlepší výkonnosti, bylo to těžké, protože bylo minimum času na přípravu, ale nebudeme se na to vymlouvat,“ hodnotil vstupní podmínky pro utkání.

Pochválil obranu soupeře. „Nezachytili jsme úplně začátek zápasu, myslím si, že momentum se trochu otočilo při prvním power breaku, ale pustili jsme se soupeře do dvoubrankového vedení a pak už jsme hráli proti dobře organizované obraně,“ připustil.

Nejlepší pasáž české hry přišla na začátku druhé třetiny. „Po první třetině jsme se rozhodli, že stáhneme na dvě pětky, tudíž jsme potřebovali udělat nějaké mezery ve střídáních a různé přestávky,“ prozradil taktický plán.

Co tedy nakonec rozhodlo o české porážce? „Malé detaily, začalo to už včera, kdy jsme měli v posledních sekundách dobré příležitosti, ale trpěli jsme na to, že jsem nedávali šance. Ale obecně jsem na tým velmi hrdý, za to jak hrál a jak se dokázal otřepat ze semifinálové prohry. Jsem na tým hrdý,“ zdůraznil.

Celkové hodnocení turnaje by podle něj ale mělo být spíše pozitivní. „To je těžké. Ale měli bychom vidět také pozitivní věci: poprvé od roku 2011 jsme porazili Švýcarsko, a také jsme vyhráli první čtyři zápasy. Odehráli jsme velmi dobré semifinále, předvedli jsme dobré věci. Ale neudělali jsme tu dnešní pozitivní tečku,“ dobře věděl švýcarský stratég.

V čem je tedy vlastně problém, že Češky mají mezi TOP 4 turnaje za posledních 10 let bilanci 0-20? „Můžu mluvit za poslední tři šampionáty, pokaždé je to jiné, není to v něčem specifickém,“ odpověděl trenér.

O své budoucnosti jasno nemá. „Nevím, teď jdu ven počítat sněhové vločky,“ snažil se na závěr odlehčit situaci narážkou na to, že v Uppsale zhruba poslední tři dny sněží.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  to je už tragikomedie, jakoby se bály něco vyhrát…pro mě největší zklamání je nejlepší hráčka světa Krupnová??? opravdu tu anketu vyhrála? to bude omyl, nejméně 10hráček finále by ji strčilo do kapsy…

  • Petr 2 napsal:

   Ono to není jen o ní. Z jedné strany parťačka bez formy, z druhé každou chvíli někdo jiný, vzadu pomalá obrana. Tu hráčku světa nemá za nší repre, ale Pixbo a švédskou ligu.

   • Fin napsal:

    To je jistě pravda. Je ale otázka, proč jsme jediní těm nej hráčkám nedali patřičný servis v podobě spoluhráček, které je vhodně doplní s formou tak, jako to udělaly Finky a Švýcarly.

Napsat komentář

*