Michal Jedlička na lavičce slovenského národního týmu juniorek. Foto: Per Wiklund Michal Jedlička na lavičce slovenského národního týmu juniorek. Foto: Per Wiklund
6. 12. 2021 Mistrovství světa žen (5) KOMENTÁŘŮ

Jedlička otevřeně: Neodehráli jsme na turnaji pořádný zápas, Češky měly jít do finále. U chlapů bych si hlídal postup do semifinále

 Michal Jedlička má za sebou další šampionát na lavičce žen Slovenska. Ten končí relativním neúspěchem, kdy jeho tým nedokázal v souboji o páté místo porazit Polsko. Český kouč přiznal, že chuť pokračovat na mezinárodní scéně má a pokračovat by chtěl. Jelikož začal také mužský světový šampionát, ochotně se podělil také o predikce tohoto turnaje.

Stejně jako před dvěma lety, také letos končí Slovenky na šesté pozici. „Když to řeknu upřímně, tak je to pěkně na prd, neskončili jsme pátí, což jsme chtěli, ale ono je to vlastně jedno, jestli jste pátí nebo šestí. Jsem naštvaný, protože jsme na turnaji vlastně neodehráli pořádný zápas. Ve skupině jsme se trápili, dostali dva világoše a porazili Německo, které na to podle mě nemá. USA, to jsou vlastně nějací výletníci, ve čtvrtfinále jsme se od začátku trápili a dostali naloženo v první třetině, místo toho, abychom dali nějaké branky a zápas zdramatizovali. Včera pak Norsko, to byl těžký zápas, který neměl s florbalem nic společného,“ nehodnotil se Jedličkovi turnaj lehce.

Klíčový zápas s Polskem přitom jeho družina rozehrála dobře. „Do zápasu s Polskem jsme dobře vstoupili, odehráli jsme dobrou první třetinu, to mě potěšilo. Ve druhé třetině pak přišla nekoncentrovanost druhé formace, která dostala ve dvou střídáních za sebou góly ze standardek, nutno říci, že úplně triviální, z toho bych vraždil. Naše frajerka tam dostane do krku a my tam stojíme… No doplňte si sami, co chcete,“ bublaly v něm emoce.

Polsko pak ukázalo svou sílu. „Nebyli jsme pak schopni dát rozhodující branku, dvě situace nám chytla gólmanka na čáře. Polky pak ukázaly, že mají brejkové hráčky, vlastně dvě, které to rozhodlo. Byť o našem posledním inkasovaném gólu z poloviny hřiště si myslím, že ten by se měl chytit,“ rozladila jej poslední inkasovaná branka.

Vyrovnání mohlo přijít také z trestného střílení. „Nájezd jsme asi měli dát. Ale je to těžké, rozhodla asi psychika. Jela to naše nejzkušenější hráčka, která se navíc loučila s kariérou, je to těžké, vlilo by nám to krev do žil. Paule Hudákové se předtím nedařilo, tak jela Denisa a nedala. Polky navíc nemají úplně kvalitní gólmanky, je to škoda. Pak už power play, to byla taková typická křeč: nahrávky dokola, nevystřelíš, klasika,“ popisoval jev, který následně paralyzoval také českou útočnou snahu.

Na mezinárodní úrovni chce pokračovat. „U reprezentace bych chtěl být, budeme jednat. Je to lepší s balonkem, ale nejsou ty hráčky, navíc nám ty zkušené hráčky končí. Tým je vlastně horší a horší. Musíme zlepšit florbal na Slovensku! Když vidíte TOP 4, tak to je pak taková plácaná z naší strany,“  burcuje florbalové hnutí.

Rozhovor vznikal ještě před bronzovým duelem mezi Českem a Švýcarskem. „Především si myslím, že české holky měly vyhrát v sobotu s Finskem, které bylo tropické a vše nám hrálo do karet. Nechápu, proč to vlastně nevyšlo. Možná bych jenom řekl, že se projevily zkušenosti a síla momentu, Dolče Ratajová měla na konci parádní šanci a nakouřila to rovnou do gólmanky, kdyby to dala vedle sebe, tak je to bomba do prázdné a remíza. Nestalo se a je to velká škoda,“ smutnil český trenér.

Proti Švýcarsku ale věřil v bronz. „Samozřejmě, že budu fandit, ale bude to těžké, Švýcarky mají dobrou první lajnu, když ji necháme hrát, tak to bude těžké. Nepochopil jsem, proč ale semifinále hrály na dvě lajny. Vidím to 50 na 50,“ predikoval.

Vyjádřil se také k šancím českého národního týmu na světovém šampionátu mužů. „Je to hodně omlazený výběr. Včera jsem tady koukal na zápas Švédsko – Finsko, líbilo se mi, že jsem to tady našel v televizi. Bylo to šílené maso, zápas ostrý jako břitva. Když tam pak vidím naše mladé kluky, tak proti takovým soupeřům nemají šanci. Možná mají šanci na třetí místo, když budou Švýcaři znechucení, ale Finsko a Švédsko, to je jiné scifi. Těm tam běhá dvacet namakaných frajerů a proti nim má vyběhnout Forman a spol…,“ usmívá se.

Také své svěřence ale hanit nechce. „Jsou to skvělí kluci, ale mají všechno před sebou. Dospělý šampionát je o zkušenostech, odehrajete sedm těžkých zápasů. Bylo by super být třetí a mít medaili, ale počítám s tím, že budeme v pohodě čtvrtí, jako vždycky,“ myslí si vyhlášený střelec.

Varování ovšem míří do spodních pater, například v pondělí Čechy čeká klíčový zápas. „Spíše bych se bál o nějaký tým zespodu. Včera se tahalo Norsko se Švýcary, nakonec to šlo na stranu Švýcar, ale pozor na to, abychom to ještě nezkazili a někdo nás nezaskočil. Spíše bych měl maximální pokoru a snažil se dostat do semfiinále, pak už se teoreticky může stát všechno,“ plánoval. „Finsko a Švédsko ale podle mě porazit nemůžeme,“ zakončil Michal Jedlička.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Míša napsal:

  Pan Jedlička opět rozdal během MS hodně rozumu a slovních granátů, ale pravdou je, že 6. místo by Slovenky uhrály i bez trenéra. Je také dobře, že se díval na mužské derby seveřanů. Tam florbal směřuje a také je v tomto podání atraktivní. Je to tvrdý, ale nikdo nebrečí..

 • Komik napsal:

  Jedlička by byl ideální trenér žen ČR. Věřím, že by tam dokázal přinést nový vítr, nemá extra spojení s kluby a je dostatečně tvrdý, aby uměl přinést i mezi těmi staršími pokrok a nebál se jich.

  • Petr 2 napsal:

   Bedla se nebojí nikoho. S trénováním žen má zkušenost již z doby Š+Š a hlavně u žen je klidnější a odpovědnější za své emoční výlevy. Jsem přesvědčen, s ohledem na jeho schopnost analytické práce, že rozhodně jeho výběr týmu by přispěl k akčnějšímu hernímu projevu týmu. Může si o tom myslet každý co chce, ale jedna z cest by to byla. Se Slovenkami za těch několik let působení pokrok udělal, tam ho svazují jen tamní podmínky rozvoje florbalu. My je u nás naopak máme, z pohledu infrastruktury klubů i peněz na repre úrovni. A hlavně, jeho by to bavilo a věnoval by se tomu s plným nasazením, ostatně jak je jeho zvykem.

 • Václav napsal:

  Je to jen můj názor, nebo to vidíte ostatní stejně? Šíleně nudný zápas se Švýcary, bez emocí, bez rvaček, bez soubojů. Rozehrávka stylem hlavně neudělejme chybu (z obou stran). Zápas Švédsko – Finsko uplně jiný kalibr, to je prostě show. Pro tým by byla potupa, kdyby si druhý tým jen přihrával za brankou a čekal. Na to se chcete jít podívat. U našich hráčů by prospělo věnovat více energie do své hry a zápalu, než do jejich instagramů :). Dnes nám nařeže Norsko na holou, dejte na mě.

  • Komik napsal:

   Je to zápas o třetí místo…který vlastně nikoho moc nebere (krom novinářů ČF) a tak nečekejte přehnaný zápal.

Napsat komentář

*