Vítkovice slaví druhou výhru nad Chodovem v sezoně. Foto: Lukáš Zetek, Florbal Vítkovice Vítkovice slaví druhou výhru nad Chodovem v sezoně. Foto: Lukáš Zetek, Florbal Vítkovice
12. 12. 2021 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice udržely v prodloužení neporazitelnost, Start98 porazil Panthers. Derby pro Olomouc

Vítkovické florbalistky přidaly 58. vítězství do své série. V utkání proti Chodovu se jim povedlo otočit výsledek 0:4 po první třetině a zvítězily 8:7 v prodloužení, rozhodla branka Dominiky Buczek. Dojem napravily také florbalistky Startu98, které v pražském derby porazily Panthers Praha 9:6. Moravské derby mezi Bulldogs a Olomoucí skončilo výhrou florbalistek z Hané

Šlágr kola mezi Vítkovicemi a Chodovem měl nečekaný průběh. Ostravským florbalistkám se totiž vstup do zápasu vůbec nepovedl a rychle, již ve 14. minutě prohrávaly 0:4. V první části navíc nevyužily ani přesilovou hru 5 na 3, ve které jim navíc utekla univerzálka Keprtová, avšak Karasová dokázala zasáhnout.

Vítkovicím se vyplatil tah stáhnout hru na dvě formace, které byly ještě upraveny vůči předchozímu průběhu hry. Postupně začaly být aktivnější, utkání dovedly do výsledku 7:7 po šedesáti minutách a v prodloužení rozhodla Dominika Buczek.

„Upřímně nevím, co se stalo. První třetina byla super, dobře jsme bránili, byli jsme nebezpeční. Možná jsme začali trochu pasivněji druhou část, ale za mě se rozhodlo někdy za stavu 5:2. Tam jsme Vítkovice nechali dát laciné branky a najednou byl zápas otevřený,“ hodnotil trenér Chodova Lukáš Procházka.

„Začátek utkání jsme vůbec nezachytili, přistoupili jsme k utkání tak trochu zvláštně a dělali chyby vzadu. To se muselo změnit, protože jsme po prvním nebo druhém gólu Chodova trochu ztratili hlavu. Naštěstí se nám povedlo vrátit se do zápasu a pak to dost možná bylo o jednom gólu,“ řekl trenér Vítkovic Tomáš Martiník.

Utkání mezi FBC Ostrava a Bohemians potvrdilo, že by mohlo být vyrovnané. Oba týmy předvedly vyrovnanou bitvu, ještě ve 39. minutě vyrovnávala polská útočnice Malwina Zagórska na 4:4, vítěznou branku následně vstřelila Michaela Mlejnková. FBC zvítězilo poměrem 6:4.

Dojem napravily také florbalistky Startu98, které musely reagovat na výhru Mladé Boleslavi nad Jičínem, která v důsledku znamenala, že Start opustil postupovou osmičku do play off. Poradil si ale dobře, v utkání s Panthers v Rudné nikdy neprohrával a utkání dovedl k vítězství poměrem 9:6.

Po pár hodinách tak elitní osmičku opustily florbalistky Mladé Boleslavi. Ty dokázaly v domácím prostředí udržet 41 minut čisté konto proti Jičínu, dostat se do vedení 3:0, což se později ukázalo jako klíčové. Jičín totiž dokázal snížit na rozdíl jediné branky, poslední slovo ale měla 3 minuty před koncem Petra Beránková. Boleslav tak vyhrála 4:2.

Dlouhých 51 minut čekaly florbalistky Bulldogs Brno na svou úvodní branku v zápase s Olomoucí. Přišla až za stavu 0:4 a ukázalo se, že pozdě. Byť Bulldogs snížily ještě na 2:4, poslední slovo měla Šárka Zhébalová. Dvě branky si připsala expertka České televize a Florbal.cz Tamara Hašová.

Jednoznačnou výhru zapsal Tatran proti Židenicím v poměru 10:4. Hned šest kanadských bodů zapsala Kateřina Seemannová, dvě branky hostí vstřelila Monika Jahodová. Proti Židenicím nastoupila také jejich bývalá nejproduktivnější hráčka Lucie Romančáková a zapsala si asistenci.

Přehled výsledků 14. kola Extraligy žen:

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FbŠ Bohemians 6:4
branky: 10. Malwina Zagórska, 11. Linda Pudišová, 25. Paulína Hudáková, 39. Malwina Zagórska, 40. Michaela Mlejnková, 52. Radka Niemczyková – 5. Lucie Veselá, 20. Kateřina Strnadová, 29. Simona Pálková, 35. Gabriela Vaníčková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 28; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 17 – Martina Franková 26; po třetinách: 2:2, 3:2, 1:0;

MITEL Florbalová akademie MB – KM automatik FBK Jičín 4:2
branky: 10. Viktorie Vacardová, 14. Karolína Janatková, 26. Petra Beránková, 57. Petra Beránková – 42. Martina Kleinová, 45. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Milan Baloun – Tomáš Sommer; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Eva Klementová 44 – Alena Vokatá 16; po třetinách: 2:0, 1:0, 1:2;

PSN Tatran Střešovice – K1 Florbal Židenice 10:4
branky: 6. Veronika Kopecká, 8. Katka Nádeníková, 8. Kateřina Seemannová, 28. Kateřina Seemannová, 31. Karolína Stůjová, 38. Kateřina Seemannová, 40. Kateřina Seemannová, 43. Michaela Mechlová, 51. Kateřina Seemannová, 54. Kateřina Pisárová – 31. Monika Jahodová, 34. Monika Jahodová, 42. Martina Indrová, 45. Petra Bílá; rozhodčí: Jan Brak – Tadeáš Provazník; vyloučení: 4:1; využití: 0:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 16 – Alena Večeřová 24; po třetinách: 3:0, 4:2, 3:2;

Panthers Praha – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 6:9
branky: 1. Adéla Košvancová, 22. Lenka Faltusová, 28. Markéta Žbánková, 33. Monika Zikmundová, 42. Barbora Zabavská, 52. Lucie Florianová – 1. Kristina Zlatníková, 14. Anežka Pěnkavová, 18. Barbora Špačková, 30. Eliška Poláková, 34. Karolína Laura Hornová, 34. Eliška Poláková, 36. Kristýna Vejvodová, 46. Veronika Balejová, 60. Veronika Balejová; rozhodčí: David Hejzlar – Martin Kněžík; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Tea Mažáryová 13 – Kristýna Janglová 19; po třetinách: 1:3, 3:4, 2:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:8p
branky: 1. Eliška Chudá, 4. Eliška Trojánková, 14. Vanessa Rebecca Keprtová, 14. Magdaléna Plášková, 36. Magdaléna Plášková, 44. Ivana Vachovcová, 56. Magdaléna Plášková – 24. Vendula Maroszová, 29. Sára Seevaldová, 37. Šárka Staňková, 38. Barbora Husková, 41. Sára Seevaldová, 49. Vendula Maroszová, 50. Vendula Maroszová, 63. Dominika Buczek; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Jana Christianová 22 – Viktorie Karasová 19; po třetinách: 4:0, 1:4, 2:3, 0:1;