FBC Ostrava má naději na druhé místo. Foto: FBC Ostrava FBC Ostrava má naději na druhé místo. Foto: FBC Ostrava
16. 1. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

FBC porazilo Chodov a má šanci na 2. místo, Jičín se přihlásil do boje o play off a Ferenčíková dobyla 500 bodů ve Vítkovicích

Florbalistky FBC Ostrava porazily v Praze Chodov 4:3 a vykřesaly naději na druhé místo, když tedy stáhly chodovský náskok na jediný bod. Současně prohra Chodova znamená téměř jisté prvenství Vítkovic, které z posledních čtyř kol potřebují získat jakýmkoliv způsobem tři body. Vítkovická kapitánka pak při výhře 19:1 nad Židenicemi zaznamenala sedm bodů a překonala tak hranici 500 bodů v dresu Vítkovic. Do boje o play off se přihlásil Jičín, který porazil v prodloužení Olomouc.

Oba celky před vzájemným zápasem dělily 4 body, po zápase je rozdíl bodový. Ostrava vedla od třetí minuty zásluhou Středulové, ve druhé třetině ale Chodov dokázal utkání otočit až do stavu 3:1. Následně ale k obratu zavelela uzdravená Pavlína Bačová, vstřelila dvě branky a když k tomu připočteme přesilovkovou trefu Mlejnkové, zní rezultát utkání 4:3 pro ostravské FBC.

„Herně nejsem nespokojen, myslím si, že jsme herně neodehráli vůbec špatný zápas. Myslím si dokonce, že jsme byli lepší na balonku, obrana nám fungovala, ale tak to někdy v takových zápasech bývá. Rozhodly speciální formace, my jsme měli dvě přesilovky a nevyužili jsme je, soupeř měl jednu a využil. Zápas měl výborné parametry, jen více takových,“ uvedl kouč Chodova Lukáš Procházka.

„Pozitivní hodnocení, jsme šťastní. Nejsem přesvědčený o tom, že jsme byli lepší, ale využili jsme přesilovou hru a pak se určité detaily naklonily na naši stranu. Bylo to takové staré dobré „efbécéčko,“ řekl kouč Ostravy Jakub Robenek.

Výhra FBC tak ještě více přiblížila zisk Prezidentského poháru Vítkovicím. Ty na Dubině smetly Židenice poměrem 19:1 a aktuálně mají v tabulce 53 bodů. Druhý Chodov má 44, FBC Ostrava pak 43, přičemž oba týmy mají s Vítkovicemi horší vzájemné zápasy. Vítkovice tedy vědí, že jim 56 bodů bude vždy stačit na prvenství v základní části, což znamená, že v posledních čtyřech kolech musí k výhře v základní části získat jakýmkoliv způsobem alespoň tři body.

Zajímavého milníku dosáhla proti Židenicím jejich kapitánka Denisa Ferenčíková. Ta zapsala čtyři branky a tři asistence a překročila tak metu 500 získaných bodů v barvách Vítkovic. Její zápis je aktuálně 318 zápasů a 502 bodů za 248 branek a 257 asistencí.

„Ani jsem nevěděla, že se této metě blížím. Jsem za to ale ráda, ve Vítkovicích působím už opravdu dlouho a v posledních zápasech se mi moc nedařilo a věřím, že své výkony už budu jen zlepšovat,“ řekla slovenská florbalistka. Pro zajímavost: sedm bodů je její nejvyšší bodový zisk v jednom utkání za Vítkovice.

Do boje o play off se přihlásil Jičín, který využil prohry Startu98 v pražském derby s Bohemians poměrem 3:5 a porazil Olomouc 5:4 v prodloužení, které rozhodla Eva Preisslerová. Za zmínku jistě stojí, že Jičín dokázal stáhnout olomoucké vedení v poměru 3:1.

Jak již bylo řečeno, pražské derby mezi Startem98 a Bohemians tedy skončilo výhrou Bohemians 5:3, a to přesto, že Start vstřelil úvodní branku utkání a následně dokázal vyrovnat ze stavu 1:3. Ve třetí třetině ale zápas rozhodla dvojice Simona Pálková – Kateřina Strnadová.

Stejným výsledek, tedy 5:3 skončilo utkání mezi Panthers Praha a Mladou Boleslaví. Zvítězil pražský tým, který se tak úspěšně vrátil po přestávce způsobené COVIDem. Všechny branky Mladé Boleslavi vstřelila Petra Beránková.

V posledním utkání víkendového programu si pak poměrem 14:0 poradily florbalistky Tatranu Střešovice s Bulldogs Brno. Brankářka Eliška Drbalová potřebovala k čistému kontu 12 zásahů, poprvé v Extralize žen nastoupila ruská reprezentantka Mayya Lytorova a jednou skórovala.

Přehled výsledků 18. kola Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – K1 Florbal Židenice 19:1

branky: 1. Vendula Maroszová, 7. Barbora Husková, 9. Alžbeta Ďuríková, 16. Denisa Ferenčíková, 21. Dominika Buczek, 24. Sára Seevaldová, 25. Lucie Cholinská, 34. Dominika Buczek, 34. Denisa Ferenčíková, 38. Sára Seevaldová, 40. Vendula Maroszová, 40. Denisa Ferenčíková, 44. Denisa Ferenčíková, 49. Lucie Šebestová, 50. Dominika Buczek, 51. Barbora Husková, 52. Adéla Feiková, 52. Vendula Maroszová, 55. Barbora Husková – 55. Viktorie Fuchsová; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Nikola Příleská 9 – Alena Večeřová 26; po třetinách: 4:0, 8:0, 7:1;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – FbŠ Bohemians 3:5

branky: 2. Kristina Zlatníková, 37. Veronika Balejová, 38. Anna Kutnarová – 2. Lucie Veselá, 3. Dominika Vatahová, 29. Aneta Faltová, 42. Simona Pálková, 60. Kateřina Strnadová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 31 – Martina Franková 35; po třetinách: 1:2, 2:1, 0:2;

MITEL Florbalová akademie MB – Panthers Praha 3:5

branky: 4. Petra Beránková, 45. Petra Beránková, 58. Petra Beránková – 1. Dominika Tůmová, 37. Anna Bartušková, 40. Karolína Vlachová, 42. Kristýna Gocová, 48. Lenka Faltusová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Adéla Malkusová 32 – Tea Mažáryová 21; po třetinách: 1:1, 0:2, 2:2;

KM automatik FBK Jičín – FBS Olomouc 5:4p

branky: 16. Kristýna Bachmaierová, 27. Lucie Růžičková, 41. Kristýna Bachmaierová, 48. Gabriela Žůrková, 65. Eva Preisslerová – 8. Tamara Hašová, 11. Pavla Pejzlová, 24. Tamara Hašová, 57. Tamara Hašová; rozhodčí: David Hejzlar – Martin Kněžík; vyloučení: 4:4; využití: 2:0; diváků: 64; zásahy brankářů: Alena Vokatá 32 – Nikola Dlouhá 20; po třetinách: 1:2, 1:1, 2:1, 1:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:4

branky: 22. Magdaléna Plášková, 24. Markéta Prontekerová, 35. Ivana Vachovcová – 3. Adriana Středulová, 37. Pavlína Bačová, 46. Michaela Mlejnková, 50. Pavlína Bačová; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 74; zásahy brankářů: Hana Ranochová 13 – Veronika Tomšová 24; po třetinách: 0:1, 3:1, 0:2;

PSN Tatran Střešovice – Bulldogs Brno 14:0

branky: 2. Karolína Stůjová, 3. Kateřina Seemannová, 7. Kateřina Seemannová, 14. Barbora Břešťálová, 20. Nikola Hermannová, 28. Lucie Romančáková, 29. Lucie Želízková, 30. Barbora Břešťálová, 35. Kateřina Vachudová, 56. Kateřina Seemannová, 57. Mayya Lytorova, 58. Veronika Kopecká, 59. Lucie Želízková, 60. Karolína Stůjová; rozhodčí: Jan Brak – Tadeáš Provazník; vyloučení: 2 + Kateřina Vachudová 5:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 12 – Jana Prátová 32; po třetinách: 5:0, 4:0, 5:0;