Polish Cup reprezentací juniorek se neuskuteční. Foto: IFF Polish Cup reprezentací juniorek se neuskuteční. Foto: IFF
20. 1. 2022 Ženský florbal (0) KOMENTÁŘŮ

Polish Cup juniorek byl zrušen. Musíme začít brát vakcinaci a bezpečnost vážně, jinak mezinárodní florbal nebude, říká polský generální sekretář

 Další komplikace pro národní výběry juniorek. Pouze několik málo dní před začátkem akce byl totiž zrušen turnaj Polish Cup, kterého se mělo účastnit hned šest reprezentací. Nakonec se ale v Polsku hrát nebude, a to především díky rostoucímu počtu nakažených. Nebývale ostrý apel na všechny pak vyslal generální sekretář Polské florbalové federace Marcin Rudziński.

Hrát se mělo od 4. do 6. února v polských městech Nowy Tomyśl, Rakoniewice a Zbaszyń, což jsou typické destinace při pořádání mezinárodních florbalových akcí na území Polska, nakonec ale veškeré úsilí přišlo díky pandemii koronaviru a rostoucím číslům v Polsku vniveč.

Domácí reprezentace Polska, České republiky, Švýcarska, Norska, Slovenska a Německa nakonec zápasy neodehrají, a to v situaci, kdy stále není jasno o tom, kde by se v květnu měl odehrát světový šampionát juniorek.

„Naneštěstí je Polish Cup po kvalifikačním turnaji na světový šampionát mužů druhou sportovní obětí koronaviru během několika dní. Plně ale rozumím tomu, že při aktuální situaci, kdy epidemie viru roste, tak žádná země nechce riskovat příjezd do Polska. Za takové situace nemělo smysl měnit formát turnaje a nezbylo, než jej zrušit,“ uvedl na webu Polské florbalové federace její generální sekretář Marcin Rudziński.

Ten si pak dovolil nezvykle otevřený apel, určený široké veřejnosti. „Je to jen další důkaz toho, že ve společnosti postrádáme obrovskou míru normálnosti. Pokud ovšem nezačneme konečně brát vakcinaci vážně a nezačneme aplikovat základní principy bezpečného chování ve společnosti, tak nebude jak šampionát juniorek v květnu, tak třeba také Polish Cup v příštím roce,“ uvedl Rudziński.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*