Lenka Faltusová je nejproduktivnější hráčkou Panthers. Foto: Otakar Prášek - Flickr Florbal Chdoov
12. 2. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Faltusová poslala po nájezdech Panthers do play off, Příleská vynulovala Jičín, Olomouc má skalp Bohemians

Osmička týmů pro play off je v Extralize žen daná. Poslední místenku získaly florbalistky Panthers, které díky Lence Faltusové porazily Bulldogs Brno po nájezdech. O svou teoretickou šanci se proti Vítkovicím a Židenicím tak ani nemohl porvat Jičín, protože základní hrací doba zápasu Bulldogs – Panthers skončila zhruba 40 minut před začátkem utkání Jičína s Vítkovicemi, které nakonec Jičín porazily 9:0. V neděli pak překvapila Olomouc, která na domácí palubovce zdolala Bohemians 7:5.

V Brně se hrálo zajímavé utkání, které v Jičínu dlouho drželo naději. Už po 23 vteřinách se sice prosadila Žbánková, ale další dvě branky vstřelily Brňanky, a tak rázem vedly 2:1. Na konci druhé třetiny ovšem vyrovnala opět Žbánková. Ve třetí třetině ani v následném prodloužení branka nepadla, rozhodnout tak musely nájezdy. Rozhodující proměnila Lenka Faltusová a potvrdila tak postup Panthers Praha do play off.

Jičín tak ani nedostal šanci vybojovat si play off na hřišti. Musel porazit za tři body Vítkovice, a to se ukázalo jako velmi těžký úkol. Ostravský tým splnil roli favorita zápasu a zvítězil 9:0. Brankářka Vítkovic Nikola Příleská potřebovala k čistému kontu 8 zákroků. Stínem utkání je zranění kapitánky a hrající trenérky Jičína Gabriely Žůrkové, která se zraněním v dolní části těla skončila v nemocnici.

V neděli se pak dařilo především florbalistkám Olomouce, které nastoupily na domácím hřišti v kombinované sestavě, leč jim to nevadilo k tomu, aby zvítězily nad Bohemians v poměru 7:5, čímž si pojistily 6. příčku v základní části. Do utkání vstoupily svěřenkyně Radka Řeháka skvěle, postupně sice svůj vybudovaný náskok ztrácely, ale Bohemians nikdy nedovolily vyrovnat.

Prvním utkáním sobotního programu vůbec byl souboj mezi Startem98 a Židenicemi. V zápase padlo celkem šest branek, klíčovou roli u vítězství svého týmu Emma Šlopková, která vstřelila třetí a čtvrtou branku pražského celku. Tři body si zapsala rovněž kapitánka Vejvodová. Pražanky zároveň mají ještě šanci v posledním kole poskočit na šestou příčku před Olomouc, kterou ale musí porazit za 3 body, a ta současně nesmí v neděli bodovat s Bohemians.

Ve zbývajících třech utkáních vždy zvítězili favorité: Tatran Střešovice porazil Panthers Praha 11:2, stejným výsledkem si pak Chodov poradil s Mladou Boleslaví. Vítězství 9:3 si proti Bulldogs zapsal tým FBC Ostrava.

Vše je tak připraveno k finálové bitvě o druhé místo za Vítkovicemi: ve hře jsou stále všechny tři týmy: Chodov, FBC Ostrava a Tatran Střešovice.

Víkendový přehled výsledků Extraligy žen:

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – K1 Florbal Židenice 4:2
branky: 1. Monika Škorpová, 24. Kristýna Vejvodová, 44. Emma Šlopková, 53. Emma Šlopková – 9. Klára Jahodová, 50. Monika Jahodová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 13 – Alena Večeřová 19; po třetinách: 1:1, 1:0, 2:1;

Bulldogs Brno – Panthers Praha 2:3pn
branky: 19. Karolína Garguláková, 26. Kristýna Pospíšilová – 1. Markéta Žbánková, 40. Markéta Žbánková, N Lenka Faltusová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 3 + Petra Hložanková OS:4; využití: 0:0; diváků: 86; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 22 – Tea Mažáryová 15; po třetinách: 1:1, 1:1, 0:0, 0:0;

KM automatik FBK Jičín – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:9
branky: 1. Vendula Maroszová, 4. Šárka Staňková, 21. Karolína Janatková, 26. Sára Seevaldová, 29. Sára Seevaldová, 38. Dominika Buczek, 47. Vendula Maroszová, 52. Jana Trošková, 60. Barbora Husková; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Alena Vokatá 35 – Nikola Příleská 8; po třetinách: 0:2, 0:4, 0:3;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – MITEL Florbalová akademie MB 11:2
branky: 16. Ivana Vachovcová, 17. Eliška Trojánková, 21. Daniela Frantíková, 23. Vanessa Rebecca Keprtová, 27. Ivana Vachovcová, 32. Magdaléna Plášková, 37. Vanessa Rebecca Keprtová, 48. Vanessa Rebecca Keprtová, 50. Karolína Suchá, 51. Ivana Vachovcová, 52. Vanessa Rebecca Keprtová – 52. Marie Jirková, 54. Marie Jirková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 49; zásahy brankářů: Hana Ranochová 11 – Adéla Malkusová 24, Marie Topolová 11; po třetinách: 2:0, 5:0, 4:2;

FBS Olomouc – FbŠ Bohemians 7:5
branky: 5. Zuzana Hubáčková, 6. Kateřina Peterková, 7. Barbora Suchánková, 9. Eva Řeháková, 19. Karolína Šablaturová, 48. Barbora Suchánková, 60. Eva Řeháková – 9. Karolína Mezerová, 25. Karolína Mezerová, 26. Tereza Havlová, 38. Veronika Štajnerová, 52. Adéla Bočanová; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 3 + Radek Řehák OS:5 + Tereza Havlová OS; využití: 1:0; diváků: 49; zásahy brankářů: Martina Schoupalová 33 – Karolína Červová 1, Martina Franková 30, Karolína Červová -2; po třetinách: 5:1, 0:3, 2:1;

PSN Tatran Střešovice – Panthers Praha 11:2
branky: 3. Kateřina Seemannová, 9. Kateřina Vachudová, 11. Veronika Kopecká, 12. Radka Korbelářová, 12. Kateřina Seemannová, 25. Veronika Kopecká, 36. Simona Korbelářová, 39. Vendula Beránková, 50. Karolína Stůjová, 55. Vendula Beránková, 56. Simona Korbelářová – 20. Markéta Žbánková, 58. Viktorie Novotná; rozhodčí: David Hejzlar – Martin Kněžík; vyloučení: 1 + Karolína Stůjová 5:4; využití: 1:1; diváků: 68; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 12 – Kristýna Horňáková 24; po třetinách: 5:1, 3:0, 3:1;

Bulldogs Brno – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:9
branky: 18. Kristýna Pospíšilová, 27. Ema Brucháčková, 42. Karolína Garguláková – 2. Natálie Hurníková, 14. Linda Pudišová, 17. Michaela Mlejnková, 22. Paulína Hudáková, 26. Kristina Hudáková, 31. Paulína Hudáková, 36. Veronika Rybičková, 46. Adriana Středulová, 59. Malwina Zagórska; rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 96; zásahy brankářů: Jana Prátová 38 – Jana Dupčáková 18; po třetinách: 1:3, 1:4, 1:2;