Šlágrem 18. kola je bitva o druhé místo mezi FBC Ostrava a Chodovem. Foto: FBC Ostrava Šlágrem 18. kola je bitva o druhé místo mezi FBC Ostrava a Chodovem. Foto: FBC Ostrava
20. 2. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Otočka FBC nezastavila Chodov, Buczek vyrovnala rekord Kamily Bočanové

Ostravské FBC živilo naději na druhé místo v základní části. Po skvělé otočce totiž doma porazilo Tatran Střešovice 8:7 v prodloužení, díky branky Michaely Mlejnkové. Raduje se také Dominika Buczek z Vítkovic. Ta získala proti Bohemians 7 bodů a vyrovnala tak 18 let starý rekord ikony zelenobílých Kamily Bočanové. Výhru nad Bullodgs Brno zapsala také Mladá Boleslav. Ve vůbec posledním zápase základní části pak Chodov pojistil výhrou 21:0 nad Panthers druhé místo.

To nejlepší nakonec. Přesně to platilo o sobotním programu Extraligy žen, který vyvrcholil bitvou domácího FBC Ostrava a hostujícího Tatranu Střešovice. FBC vedlo 2:0, avšak šesti inkasovanými brankami v řadě prakticky ztratilo utkání, aby jej ve třetí třetině vyrovnalo a nakonec si odneslo vítězství 8:7 v prodloužení, které trefila Michaela Mlejnková.

„Chtěli jsme to pojmout jako play off zápas. Soupeř nás v tomto hodně prověřil a zjistili jsme, že budeme muset dohrávat zápasy lépe, pokud chceme pomýšlet na úspěch,“ zhodnotila trenérka Tatranu Michaela Marešová.

„Fajn zápas, hráčky by více takových zápasů bavilo. Dnes se vlastně nehrálo o druhé místo, pak by asi zápas vypadal jinak. Prvních patnáct minut bylo z naší strany perfektních. Vyrovnat na 7:7 a vyhrát v prodloužení je super, dnes jsme byli lepší a myslím si, že zaslouženě bereme dva body,“ řekl trenér FBC Ostrava Jakub Robenek.

Chodov ale hozenou rukavici zvedl a zápas s Panthers zvládl absolutně bez problémů. Zvítězil poměrem 21:0 a zajistil si druhé místo v tabulce soutěže.

Spokojeny mohou být také Vítkovice, konkrétně Dominika Buczek. Polská útočnice totiž zvládla získat sedm kanadských bodů a s celkovým zápisem 75 kanadských bodů za 32 branek a 43 asistencí vyrovnala osmnáct let starý rekord Kamily Bočanové v počtu získaných bodů v základní části. V historických tabulkách zůstane formálně první Bočanová, která vstřelila větší počet branek a 75 bodů získala za zápis 45 + 30. Symbolické bylo, že při výhře Vítkovic 11:5 vedla tým Bohemians jako kapitánka mladší sestra Kamily Bočanové Adéla. Vítkovice pak mohlo mrzet zranění mladé útočnice Jany Horečkové, které se sluší popřát brzký návrat na hřiště po zranění v dolní polovině těla.

Před play down se na vítěznou vlnu naladily florbalistky Mladé Boleslavi. Ty totiž porazily Bulldogs Brno 7:4, když se dokázaly dostat ze ztráty vedení a celý zápas dovést do vítězného konce. Stejně lze hovořit také o florbalistkách Jičína, které v Židenicích uspěly poměrem 6:5.

V závěrečných minutách rozhodla o vítězství Olomouc, díky brankám Terezy Reimerové a Zuzany Hubáčkové.

Přehled výsledků 22. kola Extraligy žen

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:11

branky: 17. Tereza Havlová, 27. Karolína Mezerová, 30. Karolína Mezerová, 48. Tereza Havlová, 52. Simona Pálková – 5. Denisa Hyršová, 10. Vendula Maroszová, 13. Dominika Buczek, 16. Vendula Maroszová, 26. Barbora Husková, 35. Šárka Staňková, 36. Denisa Ferenčíková, 38. Denisa Ferenčíková, 45. Lucie Cholinská, 56. Eliška Planková, 58. Vendula Maroszová; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 2:4; využití: 1:1; diváků: 63; zásahy brankářů: Karolína Červová 23 – Nikola Příleská 11; po třetinách: 1:4, 2:4, 2:3

FBS Olomouc – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 6:4

branky: 13. Alexandra Hegingerová, 31. Kateřina Peterková, 42. Eliška Pešavová, 49. Šárka Zhébalová, 56. Tereza Reimerová, 60. Zuzana Hubáčková – 13. Zuzana Mervartová, 46. Eliška Poláková, 47. Kristina Zlatníková, 52. Eliška Poláková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 32; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 23 – Kristýna Karli 26; po třetinách: 1:1, 1:0, 4:3;

MITEL Florbalová akademie MB – Bulldogs Brno 7:4

branky: 3. Barbora Doležálková, 11. Barbora Doležálková, 43. Marcela Urbanová, 46. Marcela Urbanová, 46. Marie Jirková, 47. Kateřina Kvapilová, 51. Marie Jirková – 16. Ema Brucháčková, 26. Ema Brucháčková, 31. Ema Brucháčková, 51. Tereza Halaštová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Eva Klementová 30 – Markéta Marková 13, Jana Prátová 2; po třetinách: 2:1, 0:2, 5:1;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – PSN Tatran Střešovice 8:7p

branky: 10. Veronika Káčová, 14. Malwina Zagórska, 41. Pavlína Bačová, 44. Malwina Zagórska, 49. Malwina Zagórska, 52. Pavlína Bačová, 60. Pavlína Bačová, 64. Michaela Mlejnková – 15. Kateřina Seemannová, 20. Kateřina Seemannová, 22. Simona Korbelářová, 30. Karolína Stůjová, 38. Veronika Kopecká, 40. Kateřina Seemannová, 42. Veronika Kopecká; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 1:3; využití: 0:1; diváků: 60; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 24 – Eliška Drbalová 31; po třetinách: 2:2, 0:4, 5:1, 1:0;

K1 Florbal Židenice – KM automatik FBK Jičín 5:6

branky: 3. Petra Bílá, 25. Martina Valehrachová, 51. Viktorie Fuchsová, 54. Petra Bílá, 58. Martina Valehrachová – 9. Kristýna Bachmaierová, 24. Nikola Kuchařová, 40. Michaela Kacelová, 44. Tereza Syslová, 52. Kristýna Bachmaierová, 55. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Anna Kratochvílová 17 – Alena Vokatá 11, Barbora Hachová 1; po třetinách: 1:1, 1:2, 3:3;

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 0:21