Karin Vavrečková v utkání s Bohemians. Foto: Josef Mikula - FBC Ostrava
26. 2. 2022 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Favorité vedou 1:0, Ostrava nasadila do boje také Kapcovou s Vavrečkovou

Favorité čtvrtfinálových sérií se relativně bez problémů ujali vedení v těchto sériích v poměru 1:0. Vyhrály tak Vítkovice, Chodov, FBC Ostrava i Tatran Střešovice. Překvapilo FBC, které nasadilo do boje dvojici Nela Kapcová – Karin Vavrečková, které přitom po konci minulého ročníku ukončilo kariéru. Osm bodů v jednom utkání si připsala Dominika Buczek (1+7).

Jako vůbec první šly do zápasu florbalistky Vítkovic a Olomouce, které se potřetí v této sezoně utkaly na domácí palubovce Vítkovic na Dubině. Po úvodní třetině, kterou Vítkovice vyhrály poměrem 4:0, tak přišel menší útlum ve druhé části, ve které se prosadila pouze Eliška Planková, ve třetí části nakonec Vítkovice dovedly utkání do vítězného konce poměrem 10:1. Jedinou úspěšnou střelkyní hostí byla Zuzana Hubáčková, na druhé straně si osm kanadských bodů za gól a sedm asistencí připsala Dominika Buczek.

Chodov potvrdil roli jednoznačného favorita a v prvním utkání porazil Panthers Praha poměrem 15:2. Na úvodní branku Vachovcové odpověděla Košvancová, avšak Panthers jinak tahaly za kratší konec pomyslného provazu. Další branku totiž přidala Lucie Florianová až za stavu 1:9 z pohledu Panthers. Chodov nakonec dovedl utkání do vítězného konce, také díky pěti bodům Emilie Skalíkové. Utkání bylo signifikantní také tím, že sudí Kostinek s Reicheltem hned sedmkrát vylučovali.

FBC Ostrava si v papírově nejzajímavější sérii poradilo s Bohemians v prvním utkání poměrem 11:3. Přispěly k tomu také Nela Kapcová s Karin Vavrečkovou, které přitom po minulé sezoně ukončily kariéry. Na druhou stranu je také pravdou, že si florbal v tomto ročníku vyzkoušely také v nižší ženské soutěži.

V posledním utkání si pak Tatran poradil se Startem98 poměrem 7:2. Tatran je současně jediným favoritem, který v úvodním zápase prohrával, protože skóre otevřela Anežka Pěnkavová ze Startu98. Za dvě minuly ale srovnala pozdější autorka hattricku Veronika Kopecká, která tak napodobila Malwinu Zagórskou a Paulínu Hudákovou z Ostravy a dvojici Chodova Emilie Skalíková – Ivana Vachovcová.

Přehled výsledků 1. zápasů čtvrtfinále Extraligy žen:

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 10:1
branky: 4. Barbora Husková, 11. Dominika Buczek, 13. Šárka Staňková, 20. Alžbeta Ďuríková, 40. Eliška Planková, 42. Lucie Cholinská, 42. Vendula Maroszová, 51. Vendula Maroszová, 54. Šárka Staňková, 58. Lucie Cholinská – 43. Zuzana Hubáčková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 92; zásahy brankářů: Nikola Příleská 15 – Nikola Dlouhá 25; po třetinách: 4:0, 1:0, 5:1;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 15:2
branky: 3. Ivana Vachovcová, 5. Natálie Balková, 13. Natálie Balková, 13. Eliška Chudá, 16. Eliška Trojánková, 24. Markéta Prontekerová, 24. Emilie Skalíková, 25. Magdaléna Plášková, 26. Emilie Skalíková, 32. Ivana Vachovcová, 38. Vendula Štolbová, 43. Ivana Vachovcová, 53. Eliška Trojánková, 54. Adéla Polívková, 60. Emilie Skalíková – 4. Adéla Košvancová, 27. Lucie Florianová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 4:3; využití: 0:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Jana Christianová 14 – Kristýna Horňáková 30; po třetinách: 5:1, 6:1, 4:0;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FbŠ Bohemians 11:3
branky: 2. Paulína Hudáková, 5. Linda Pudišová, 13. Veronika Rybičková, 16. Karolína Sigmundová, 24. Malwina Zagórska, 29. Malwina Zagórska, 45. Malwina Zagórska, 53. Paulína Hudáková, 55. Paulína Hudáková, 58. Karin Vavrečková, 59. Michaela Mlejnková – 11. Anna – Marie Divišová, 18. Veronika Štajnerová, 34. Klára Minářová; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 2:5; využití: 3:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 20 – Martina Franková 37; po třetinách: 4:2, 2:1, 5:0;

PSN Tatran Střešovice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 7:2
branky: 7. Veronika Kopecká, 18. Kateřina Seemannová, 20. Lucie Želízková, 24. Kateřina Seemannová, 49. Veronika Kopecká, 55. Veronika Kopecká, 58. Lucie Romančáková – 5. Anežka Pěnkavová, 28. Eliška Poláková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:4; využití: 2:1; diváků: 67; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 15 – Kristýna Janglová 26; po třetinách: 3:1, 1:1, 3:0;