Tatran, Chodov, a oba ostravské týmy vedou ve čtvrtfinále 2:0. Foto: Flickr Tatran Střešovice
27. 2. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

FBC rozhodlo ve třetí třetině, všichni favorité vedou po úvodním víkendu 2:0

Extraliga žen pokračovala v neděli druhými zápasy čtvrtfinálových sérií a překvapení se v nich neurodilo: FBC Ostrava sice o výhře 5:1 nad Bohemians rozhodlo až ve třetí třetině, kterou například prohrály florbalistky Tatranu Střešovice se Startem98, ale po úvodním víkendu vedou všichni čtyři favorité 2:0 na zápasy.

Jako první šly do akce opět Vítkovice, které pro své domácí zápasy zvolily brzký start ve 14 hodin. Druhé utkání s Olomoucí bylo poměrně divoké, v jednu chvíli dost možná viselo ve vzduchu vyrovnání na 3:3, avšak úřadjící mistryně si utkání pohlídaly a s přispěním devíti kanadských bodů od dvojice Vendula Maroszová – Dominika Buczek, jej dovedly do vítězného konce poměrem 9:3. Dvě branky Olomouce dala Eva Barvíková.

Když Michaela Mlejnková otevřela skóre druhého zápasu mezi Ostravou a Bohemians v 18. minutě, tak asi nečekala, že další branku přidá ve střetnutí Pavlína Bačová až o 26 minut později. Leč stalo se, Mlejnková posléze dokončila hattrick, za Bohemians snížila kapitánka Divišová a poslední slovo měla slovenská obránkyně Pudišová. Ostrava tak zvítězila 5:1.

Problémy neměl Chodov, který dovolil Panthers Praha vstřelit jedinou branku v utkání až v 56. minutě, kdy Markéta Žbánková korigovala na 1:9 z pohledu svého týmu. Poslední slovo ale měla v utkání Eliška Chudá, která v čase 59:42 uzavřela svůj bodový účet na třech bodech a účet zápasu pak na skóre 10:1 pro Chodov.

Tatran Střešovice uspěl poměrem 8:5 proti Startu98. Čtyřmi body se o to zasloužila Kateřina Seemannová, Tatran v utkání nikdy neprohrával a Start98 byl nejblíže vyrovnání za stavu 3:2. Nakonec ale vyhrál o tři branky a stejně jako ostatní favorité vede v sérii 2:0.

Přehled výsledků 2. zápasů čtvrtfinále Extraligy žen:

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 9:3
branky: 11. Barbora Husková, 12. Dominika Buczek, 15. Lucie Cholinská, 31. Vendula Maroszová, 33. Vendula Maroszová, 40. Dominika Buczek, 42. Alžbeta Ďuríková, 48. Dominika Buczek, 54. Dominika Buczek – 18. Eva Barvíková, 52. Kateřina Peterková, 58. Eva Barvíková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 66; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 11 – Nikola Dlouhá 27; po třetinách: 3:1, 3:0, 3:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 10:1
branky: 7. Karolína Suchá, 14. Ivana Vachovcová, 17. Eliška Trojánková, 27. Emilie Skalíková, 37. Vendula Štolbová, 41. Eliška Chudá, 45. Kristína Belicová, 52. Magdaléna Plášková, 53. Magdaléna Plášková, 60. Eliška Chudá – 56. Markéta Žbánková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Hana Ranochová 12 – Kristýna Horňáková 29; po třetinách: 3:0, 2:0, 5:1;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FbŠ Bohemians 5:1
branky: 18. Michaela Mlejnková, 44. Pavlína Bačová, 45. Michaela Mlejnková, 48. Michaela Mlejnková, 55. Linda Pudišová – 53. Anna – Marie Divišová; rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 95; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 20 – Martina Franková 24; po třetinách: 1:0, 0:0, 4:1;

PSN Tatran Střešovice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 8:5
branky: 6. Mariana Býčková, 6. Radka Korbelářová, 12. Veronika Kopecká, 21. Kateřina Seemannová, 24. Mariana Býčková, 31. Vendula Beránková, 38. Vendula Beránková, 57. Kateřina Seemannová – 12. Eliška Poláková, 16. Kateřina Kovaříková, 36. Kristina Zlatníková, 57. Eliška Poláková, 60. Hana Chaloupková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 0:3; využití: 3:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Markéta Antalová 12 – Kristýna Janglová 16; po třetinách: 3:2, 4:1, 1:2;