Karolína Mezerová dala Panthers šest branek. Foto: FbŠ Bohemians
6. 3. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice s Chodovem a Tatranem jsou v semifinále, Mezerová vystřílela Bohemians život

Extraliga žen zná tři semifinalisty. V nejkratší možné době postoupily celky Vítkovic, Chodova a Tatranu Střešovice. Série mezi FBC Ostrava a Bohemians nakonec potvrdila to, že by mohla být nejvyrovnanější a v týdnu bude pokračovat poté, co pražské florbalistky zvítězily ve čtvrtém utkání poměrem 6:5, především díky hattricku Karolíny Mezerové.

Oba podceňované týmy ve čtvrtých duelech vedly, ovšem oba nakonec silnějším soupeřům podlehly. Start98 vedl na začátku zápasu, jenže první třetinu prohrál 2:6 a fakticky tím zpečetil svou pouť letošním extraligovým ročníkem. Tatran nakonec zvítězil poměrem 10:4, čtyři body zapsala Kateřina Seemannová.

Postupují také Vítkovice. Ty v olomoucké Čajkaréně prohrávaly dokonce dvakrát, ovšem také jim se nakonec povedlo získat postupový čtvrtý bod poměrně klidně a zvítězit poměrem 8:2, za přispění čtyřbodové dvojice Dominika Buczek – Vendula Maroszová.

Potenciál nejvyrovnanější série potvrdil souboj FBC Ostrava s Bohemians. Pražský tým zvládl skóre 0:2 a nakonec díky hattricku Karolíny Mezerové šel do vedení. FBC reagovalo hrou v šesti, nicméně dokázalo už jen snížit na konečných 5:6 ze svého pohledu. Tato série bude tak jako jediná v týdnu pokračovat, pátý zápas je na programu ve středu od 18:00 hodin v Ostravě.

Po prodloužení sezony a série sahaly také florbalistky Panthers, jenže v tomto zápase jeho favoritovi, tedy hráčkám Chodova, v poslední třetině otočka vyšla. Během osmi minut otočil z 2:5 na 6:5 a rovněž může slavit postup v nejkratším možném čase. Panthers nestačilo ani famózních 55(!) zákroků brankářky Kristýny Horňákové.

Přehled výsledků 4. čtvrtfinálových zápasů:

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:8

branky: 9. Zuzana Hubáčková, 12. Eva Řeháková – 11. Lucie Cholinská, 14. Barbora Husková, 15. Vendula Maroszová, 23. Adéla Feiková, 34. Eliška Planková, 40. Dominika Buczek, 47. Lucie Cholinská, 60. Vendula Maroszová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Martina Schoupalová 27 – Viktorie Karasová 19; po třetinách: 2:3, 0:3, 0:2;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – PSN Tatran Střešovice 4:10

branky: 7. Kristina Zlatníková, 11. Kateřina Kovaříková, 50. Veronika Balejová, 56. Veronika Balejová – 6. Katka Nádeníková, 13. Karolína Stůjová, 13. Barbora Břešťálová, 16. Veronika Kopecká, 17. Simona Korbelářová, 20. Michaela Mechlová, 34. Veronika Kopecká, 38. Simona Korbelářová, 39. Lucie Želízková, 53. Kateřina Seemannová; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 28 – Markéta Antalová 16; po třetinách: 2:6, 0:3, 2:1;

FbŠ Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:5

branky: 6. Lucie Veselá, 22. Kateřina Strnadová, 35. Karolína Mezerová, 38. Lucie Veselá, 41. Karolína Mezerová, 54. Karolína Mezerová – 4. Michaela Mlejnková, 4. Kristina Hudáková, 32. Nikola Chalupová, 56. Paulína Hudáková, 59. Pavlína Bačová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Martina Franková 25 – Veronika Tomšová 16; po třetinách: 1:2, 3:1, 2:2;

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:6

branky: 16. Markéta Valešová, 32. Markéta Žbánková, 35. Markéta Žbánková, 37. Markéta Žbánková, 44. Markéta Žbánková – 2. Markéta Prontekerová, 15. Markéta Prontekerová, 53. Vanessa Rebecca Keprtová, 54. Magdaléna Plášková, 57. Eliška Chudá, 59. Ivana Vachovcová; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 55 – Jana Christianová 10; po třetinách: 1:2, 3:0, 1:4;