Matěj Klucho naposledy řídil také tradiční libereckou oslavu. Foto: Petra Menclová - Flickr FBC Liberec
7. 3. 2022 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Poslední zápas Matěje Klucha. Nejsilnější florbalová emoce v kariéře, říká liberecká legenda

 Hráčská kariéra Matěje Klucha skončila. Dvaatřicetiletý florbalista ji ukončil vlastně na vrcholu, poté, co jeho týmu aplaudovala domácí hala po dvou srdnatých domácích bitvách s Mladou Boleslaví. Pro legendu libereckého florbalu vzápětí začala nová kapitola: nyní již je naplno trenérem reprezentace juniorů. Byla to nejsilnější florbalová emoce, říká.

Už ve svém předchozím rozhovoru pro Florbal.cz avizoval, že nad pokračováním hráčské kariéry se vznáší otazník, nakonec měl jasno. V neděli hrál nejvyšší soutěž za Liberec naposledy. „Nejsilnější florbalová emoce v kariéře. A nemyslím teď pouze oficiální konec, který ten pocit samozřejmě ještě vytáhl,“ popsal své emoce z loučení.

Po dvou srdnatých bitvách s Mladou Boleslaví, které přinesly porážky 4:5 a 2:6 si Liberec vysloužil uznání diváků. Po zápase v sobotu a v neděli ještě více, nám velmi pěkně zaplněná hala tleskala vestoje a děkovala za sezonu. Dojalo to nejednoho hráče, mě i z výše vypsaných důvodů možná ještě více,“ děkuje přítomným fanouškům.

Za minulostí se ohlíží se vztyčenou hlavou. „Samozřejmě bezprostředně po zápase se mixuje většina pocitů, tím, který ale převládal, byla hrdost. Hrdost na náš klub, hrdost na směr. Hrdost na naši práci,“ vyjádřil se.

Nakonec poděkoval všem okolo libereckého superligového týmu. „Měl jsem štěstí, že jsem mohl být u tohoto týmu s těmito lidmi,“ uvedl nový trenér české reprezentace juniorů.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • se napsal:

  V Čechách je holt nebe nízko. Borec, co prasil florbal a ted ma delat trenera narodaku ve 32 letech po dvou prohrách oslavuje…at zije marketing, dotace, programy a hlavne chrochtat

 • hudinho napsal:

  Nebe je opravdu nízko. jestli klucha uspokojí prohrát 4:0 a je to jeho nejsilnější florbalová emoce, to tenhle trenér asi moc vysoko koukat nebude. opravdu by mě zajímal způsob jeho výběru k juniorskému nároďáku!? Když si vezmu, že za posledních 8 let působili u nároďáku trenéři – Beneš s Jedličkou, Jakoubek s Berkou a Vojtou, Berka s Vojtou a Pazderou, tak tohle se jeví jako úplný přešlap. Klucho se Štanclem a Rastas, který dvakrát nepostoupil s EraVikiingit ani do play-off? To je jako by Vítkovice za dva roky hráli play-down a my bychom tohoto trenéra brali k nároďáku. Sledujeme tady, že Klucho má velkou podporu, dalo by se říct propagandu ve stylu pozitivního pýár, ale obsah jeho slov je jedna tragédie. Však se i kluci z Ostravy nechali po prvním tréninku, který vedl klucho slyšet, co si o tom myslí…a hlavně se můžeme konečně těšit na početnou enklávu hráčů z liberce, tam, kde jsou kluci zvyklí prohrávat 4:0 ve čtvrtfinále a ještě se plácat po ramenou

 • David napsal:

  Nedivim se ze je Liberec spokojen…Vloni nebo predloni by dostali od MB 12-2,13-3,8-1,15-4 takze asi tak… Letos to opravdu odehrali vyborne!!

 • David napsal:

  Ano to take…

 • Pavel napsal:

  No nevím jestli se někdo díval na zápasy MB proti Liberci, výsledkově sice jednoznačný, ale Liberec hrál velmi dobře a nedal Bolce nic zadarmo. A uvidíme co Klucho a jeho trénování juniorky, snad naváže na práci svých předchůdců. I když ono je to i práci všech klubů a všech okolo. Ale on za vše zodpovídá

Napsat komentář

*