Michaela Mlejnková zkompletovala proti Panthers hattrick a přidala dvě asistence. Foto: FBC ČPP Ostrava Michaela Mlejnková zkompletovala proti Panthers hattrick a přidala dvě asistence. Foto: FBC ČPP Ostrava
19. 3. 2022 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vzpoura: FBC s Tatranem berou první semifinálový bod, vítězná série Vítkovic končí na čísle 70

Nejen sestup KAIS Mora. Sobotní datum bude v Extralize žen známo jako den „Vzpoury outisderů“. První semifinálové body totiž berou týmy Tatranu Střešovice a FBC Ostrava. Tatran porazil Chodov 4:3, FBC pak ukončilo sérii 70 extraligových výher Vítkovic po vítězství 4:2.

Chybu udělali Ti, kteří si mysleli, že z pozice favorita bude pro Vítkovice nejtěžší třetí utkání, tedy první na ČPP Aréně. FBC totiž po sobotě vede v sérii 1:0, když v otevíracím zápase série zvítězilo 4:2. Vítkovicím se dařilo držet míček, jenže FBC bylo maximální ve využívání svých příležitostí. Spolehnout se mohlo také na brankářku Veroniku Tomošovu, která si v zápase připsala 37 úspěšných zákroků. FBC tak orámovalo poslední dvě ligové porážky Vítkovic: ta předchozí se udála 4. listopadu 2019 na ČPP Aréně.

Slaví také Tatran Střešovice. Ten s Chodovem dlouho prohrával, ale ve 43. minutě dala gól ve vlastním oslabení Želízková a nasměrovala svůj tým k výhře. O čtyři minuty později se prosadila také kapitánka Beránková a za Chodov dokázala již pouze korigovat na konečných 3:4 Plášková.

Po úvodních duelech tak vedou florbalistky Ostravy a Střešovic 1:0.

Přehled úvodních semifinále Extraligy žen:

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:4
branky: 53. Barbora Husková, 58. Sára Seevaldová – 3. Malwina Zagórska, 15. Kristina Hudáková, 23. Nikola Chalupová, 35. Paulína Hudáková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 168; zásahy brankářů: Nikola Příleská 13 – Veronika Tomšová 37; po třetinách: 0:2, 0:2, 2:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice 3:4
branky: 11. Daniela Frantíková, 31. Vanessa Rebecca Keprtová, 59. Magdaléna Plášková – 11. Lucie Želízková, 43. Kateřina Seemannová, 47. Lucie Želízková, 51. Vendula Beránková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 126; zásahy brankářů: Hana Ranochová 16 – Eliška Drbalová 10; po třetinách: 1:1, 1:0, 1:3;