Michal Sládek je novou posilou Mladé Boleslavi. Foto: Florbal Mladá Boleslav Michal Sládek je novou posilou Mladé Boleslavi. Foto: Florbal Mladá Boleslav
25. 4. 2022 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Michal Sládek mění FBC za Mladou Boleslav. Chci vystoupit ze svého komfortu, říká

 Útočník Michal Sládek mění v Livesport Superlize mužů dres a přesunuje se z FBC Ostrava do Mladé Boleslavi. Podle svých vlastních slov chce vykročit ze své komfortní zóny a posunout se po sportovní stránce.

Michal Sládek odehrál v nejvyšší české soutěži šest sezon. Ve 149 zápasech základní části nasbíral 229 bodů (124+105). V nadstavbové části přidal dalších 10 bodů (5+5) v 16 utkáních. V základní části právě skončeného ročníku Livesport Superligy zapsal 53 bodů, čímž o bod posunul své maximum.

Podle generálního manažera Mladé Boleslavi Tomáše Pacáka se jedná o další prvek generační obměny. „Michalovu kariéru sledujeme několik let. Pamatuju si na moment, kdy jsem v ostravské hale seděl na tribuně s rodiči našeho bývalého tahouna Honzy Jelínka. Zmínil jsem, že se mi líbí, jak Michal hraje. Oni hned reagovali, že ho znají ze své učitelské praxe a představili mi ho jako poctivého, pracovitého kluka. To ještě více rozdmýchalo náš zájem. S Michalem jsme byli v kontaktu stejně jako s generálním manažerem ostravského klubu Rolfem Frankem. Nyní přišel ten správný moment pro jeho přesun do Mladé Boleslavi. Michal bere své působení u nás jako velkou výzvu. Jeho charakter, nastavení a ambice ho ženou k tomu, že chce dělat sport maximálně naplno, což se protíná s tím, jak pracujeme v našem klubu. Jeho příchod je dalším prvkem generační obměny našeho týmu a věříme, že přestup bude přínosem pro nás, pro Michala i pro celé město Mladá Boleslav,“ uvedl Pacák v tiskové zprávě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FAP Agency (@fapagency)

Samotný Sládek se chce sportovně posunout. „Cítím, že se potřebuju osamostatnit, vykročit ze svého komfortu a mít možnost posunout se po sportovní stránce – a tím středobodem je pro mě Mladá Boleslav. V Ostravě jsem strávil celý svůj život, chci poděkovat klubu za všechny zážitky a zároveň chci v novém prostředí ukázat, že mě můj mateřský klub sportovně i lidsky správně vychoval,“

Michal Sládek je odchovancem FBC Ostrava, v nejvyšší mužské soutěži debutoval již v šestnácti letech, 17. září 2016, stálým členem kádru byl od následující sezony 2017/2018. Ve své kariéře působil také v ostravském MVILu a Petrovicích.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • David napsal:

  Michale vitej a at se dari…

 • David napsal:

  Za me velka spokojenost a jsem zvedav kdo jeste dorazi..

 • VÍTkradeno napsal:

  Kááááždý rok z Vítkovic spousta keců, že k nim jde Pinčes. A nic a nic a nic a bolka..

  • Tomáš Krásný napsal:

   Dobrý den. Za dobu, co jsem v klubu, jsem příchod Michala neřešil. Tolik k tomu, že je každý rok spousta keců.

   • Chose napsal:

    A není to škoda?

   • Tomáš Krásný napsal:

    Opět se za mě někdo vydává, nebudu to ani komentovat.

    S Michalem jsme samozřejmě byli dlouhodobě v kontaktu, ale dal přednost jiné variantě. Nám nezbývá nic jiného, než popřát mu hodně štěstí.

  • Tomáš Krásný napsal:

   Tak kolegy už znáte, teď si ještě prohlédněte mě. Já byl s Michalem v kontaktu tak napůl, přes den moc ne, v noci jsem tajně sledoval jeho výkony. Pěknej klučina, bude mi chybět.

  • Tomáš Krásný napsal:

   Prosím kolegy diskutéry, aby se za mě nevydávali a používali svá pravá občanská jména. K věci: S Michalem jsme se nedohodli, protože nosí slipy a my jsme striktně trenkový klub.

 • David napsal:

  Jen tak se tam nikdo nepohrne za suche z nosu… Slova Vitkovickych hracu kteri hrajou (hrali) za Ml.Boleslav.

 • henry napsal:

  TVL, všude nový nominace a tady M. Sládek z 25.4.???????????

Napsat komentář

*