Eliška Chudá byla oporou Chodova. Foto: Flickr Český florbal
19. 5. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Chodovská dvojice Chudá – Suchá jde do Täby. Chodovu jsme vděčné, navždy se neloučíme, říkají

 Chodovské florbalistky přichází o další útočnou sílu. Do švédského Täby totiž přestupuje dvojice Eliška Chudá – Karolína Suchá. Pro obě české reprezentantky, jak třiadvacetiletou Suchou, tak o tři roky mladší Chudou se bude jednat o první zahraniční angažmá. V Täby budou působit společně s brankářkou Lenkou Remešovou, která před několika týdny prodloužila s týmem smlouvu.

Po odchodu Elišky Trojánkové do Churu přichází Chodov o další dvě útočnice, dvojice Karolína Suchá – Eliška Chudá totiž míří do švédského Täby. „U obou holek řešíme jejich ambici jít do zahraničí delší dobu a od začátku jsme si řekli, že jediná správná cesta pro hráčky jejich kvalit je Švédsko. Obecně na Chodově pracujeme tak, aby naše hráčky, pokud vyloženě přerostou soutěž a možnosti ČR, mířily do elitní Švédské soutěže. Jinak pro nás přestupy mimo ČR nejsou automatické, protože i my pracujeme na úrovni špičkového evropského klubu a dlouhodobě vychováváme hráčky mezinárodní úrovně což zájem ze zahraničí jen dokazuje.“

„Přestup obou hráček přichází po korektním jednání a za jasných parametrů. Obě holky odchází zatím na 1 rok a při návratu do ČR 100% znovu obléknou Chodovský dres. Oběma přejeme úspěch, protože si ho zaslouží. Kajda Suchá je u nás od elévek a potvrzuje naší společnou úspěšnou práci – moc jí přejeme úspěch v TOP lize, na který určitě má předpoklady. Eliška u nás odehrála 2 sezony a byla významnou hráčkou rozsáhlé přestavby týmu před sezonou 20/21. Ve dvojici právě s Kájou byly tahouny týmu a i jí patří velký dík za vše co týmu odvedla. Věřím, že se vrátí na Chodov ještě lepší a věřím, že obě holky společně zanechají výrazný otisk i ve švédské lize, uvedl v tiskové zprávě sportovní manažer Ondřej Neuman.

Obě hráčky patří do stříbrné generace chodovského týmu, Suchá debutovala v Extralize žen v ročníku 2015/2016, stabilní členkou kádru se stala o rok později. Chudá pak za Chodov odehrála poslední dva ročníky, po svém příchodu ze Startu98. „Na Chodově jsem působila 12 let, půlku života za jeden klub. Bylo by zvláštní, kdyby to ve mně nezanechalo nějakou stopu. Někteří se teď možná pousmějí, ale já mám tyhle roky uloženy ve zlatém. Nebyla jsem vždy ideální svěřenkyně, a to hlavně díky svým ‘proslulým výletům’. Myslím ale, že jsem to trenérům i týmu vždy dokázala vrátit svým zapálením a přívalem pozitivní energie. Je strašně těžké tuhle kapitolu zkráceně zhodnotit, podle mě bych o tom dokázala napsat celou knihu. Ale jestli to mám zkusit, tak bych asi chtěla říct toto. Jsem neskutečně vděčná za to, že jsem mohla být součástí modrobílého světa, který mi umožnil zlepšit se ve florbale tak, že teď mohu odejít hrát do SSL. Dále také za to, jaké lidi mi florbal na Chodově přivedl do života. To po jejich boku jsem mohla vyrůstat v hráčku a člověka, kterým jsem teď. Holkám bych chtěla vzkázat, že je budeme s Chudí obě sledovat a na dálku fandit!,“ uvedla v tiskové zprávě Karolína Suchá.

Karolína Suchá vystřelila Chodovu mečbol. Foto: Flickr Florbal Chodov

Eliška Chudá pak prohlásila, že na Chodově prožila největší úspěchy kariéry. „Nabídka ze Švédska nechodí každý den, proto když mi z Täby po ženském mistrovství napsali, měla jsem obrovskou radost. Taková nabídka se neodmítá, bylo třeba jen vyřešit nějaké osobní věci a doladit přestup. Chodovu jsem za dvě sezóny v jeho dresu neskutečně vděčná. Troufám si říct, že jsem za ty dva roky zažila zatím největší úspěchy své florbalové kariéry a musím poděkovat všem, kteří mě k tomuto kroku ty dva roky zpátky přemluvili. Byly nedílnou součástí dlouhé cesty za několika dětskými sny a tohle je další z nich. Vzkaz na rozloučenou nemám, neberu to jako loučení. Chodovu budeme s Kájí fandit odkudkoli a sezónu s nimi pak rozhodně přijedeme oslavit. Věřím, že s holkama si ještě zahraju a hlavně si za námi můžou kdykoli zaletět na dovču do Švédska!,“ řekla.

V minulé sezoně skončilo Täby na 10. místě po základní části a nepostoupilo tak do play off. Brankářskou jedničkou týmu byla reprezentantka Lenka Remešová, v klubu působila také slovenská útočnice Michaela Šponiarová. V minulých týdnech Täby informovalo také o prodloužení kontraktu největší tamní hvězdy, obránkyně švédské reprezentace Lisy Carlsson.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Kaja napsal:

    Tak třeba jim pomůžou od záchranářských prací. Ikdyž to není moc pravděpodobné

  • henry napsal:

    Hlavně tam holky musejí občas dát trojku z té dvojky na kterou pořád jezdí. Hlavně Chudá, nevím co tam bude dělat.

Napsat komentář

*