Florbalisté Chodova omlazují kádr. Foto: Florbal Chodov Florbalisté Chodova omlazují kádr. Foto: Florbal Chodov
26. 5. 2022 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Chodov omlazuje, končí pět hráčů A týmu, o místo se naopak pere 10 juniorů. Chytí se, věří kouč

 Chodovský superligový A tým před začátkem nové sezony omladil. Na pondělním startu přípravy tradičního účastníka Livesport Superligy se hlásilo 25 hráčů, ovšem již bez pěti jmen z minulé sezony. Šanci naopak dostalo hned 10 juniorů a trenér David Podhráský věří, že svou příležitost chytí od začátku za pačesy.

Minulý ročník skončil pro Chodov ve čtvrtfinále, ve kterém srdnatě vzdoroval Vítkovicím. Na startu přípravy na soutěžní ročník 2022/2023 se v pondělí sešlo 25 hráčů, přičemž chybělo pět hráčů z kádru pro minulý ročník: Petr Majer, Michal Strnad, Martin Řezáč, Ondřej Plíhal a Adam Balatka. Zatím se oficiálně vědělo pouze o Majerovi, kometa posledních měsíců se podruhé v kariéře vydala do finského týmu Westend Indians.

Jak bývá na Chodově dobrým zvykem, tým byl i v ostatních případech transparentní. „V případě Martina Řezáče hraje hlavní roli jeho studijní a pracovní vytížení, které mu nedovoluje věnovat florbalu tolik času, kolik na Chodově vyžadujeme. V případě změny stavu má vždy dveře otevřené. V případě Ondry Plíhala a Michala Strnada to bylo strašně těžké rozhodování, ale cítili jsme, že už jsou v týmu dlouho a jejich pozice se nezlepšuje, proto jsme se rozhodli otevřít místa v sestavě pro naše další hráče z klubu. Oba potřebují určitě vyšší herní zápasové vytížení. Každopádně jim patří, za všechny roky v chodovském áčku, obrovský dík! Podobné to bylo u Adama Balatky. Byl u nás na hostování a nevybojoval si takovou roli, aby jeho setrvání dávalo smysl pro obě strany,“ uvedl v tiskovém prohlášení hlavní trenér David Podhráský.

Navázal na něj klubový prezident Michal Bauer. „V mnoha kategoriích byla letošní sezóna fantastická jízda, v mužském A týmu řešíme generační problém, což se i velkým týmům v některých etapách stává. V klubu jsme vedli už od loňského podzimu nesmírně zajímavá strategická povídání, jakou cestou se vydat. Nakonec jsme se shodli a já věřím, že jsme rozhodli správně. Tým chceme jednoznačně omladit, zrychlit a zároveň máme i pro tuto etapu k dispozici řadu skvělých hodně zkušených hráčů, kterým i nadále věříme. Jako obrovské posílení pak vnímám doléčení Tomáše Sýkory a držím palce jemu i nám, aby do nové sezóny naplno naskočil! Celkově se na herní projev mužstva v nové sezóně moc těším!,“ řekl.

Doplnění kádru bude v režii vlastních zdrojů, ať už v rámci FLOORBALL GROUP, tak v rámci juniorského týmu. „Z kunratického Startu přichází do přípravy trio Jiří Lebeda, Jan Novotný a Marek Šmíd, kteří prošli v minulosti chodovskou mládeží. Šanci urvat si místo v sestavě dostane také 10 členů stříbrného juniorského týmu. „Samozřejmě jsme řešili také možnosti doplnění kádru z venku, ale žádná jednání jsme z různých důvodů nedovedli až k podpisu smlouvy.. Navíc naši junioři v průběhu celé sezony dokázali, že si zaslouží pořádnou šanci. Věříme, že ji od prvního momentu naplno chytí, a že v září představíme Superlize několik hodně zajímavých hráčů,“ vyjmenoval Podhráský.

Sportovní manažer Chodova Ondřej Neuman pak dodal, že FLOORBALL GROUP rozvíjí svou dlohodobou strategii. „I v případě tvorby kádru nastal čas rozvíjet naši dlouhodobou strategii vycházející z toho, jaký koncept a struktury jsme si v klubu připravili a vybudovali. Konkurence sílí a je stále důležitější vybírat pro superligový tým správné hráče a především lidi / osobnosti. Našim cílem není za každou cenu přivádět hráče zvenčí – pokud již na vstupu mají neadekvátní nároky. Zejména vůči své často minimální až nulové ochotě nést spoluzodpovědnost za to, zda budeme společně úspěšní,“ uvedl Neuman s tím, že u některých hráčů oceňuje jejich korektní jednání a věří, že jednou možná své osudy s Chodovem spojí.

Kádr Chodova na startu přípravy pro sezonu 2022/2023:

Brankáři
Karel Hodík, Josef Šedivý, Vojtěch Šimůnek

Hráči
Jiří Bauer, Šimon Doubek, Jakub Dufek, Daniel Eremiáš, David Horký, Matěj Jambor, Tomáš Josefovič, Lukáš Kafka, Matěj Kolář, Mikuláš Komárek, Jiří Lebeda, Marek Matoušek, Daniel Maxa, Matěj Netrefa, Jan Novotný, Tom Ondrušek, Michal Podhráský, Martin Skřivánek, Radim Slunečko, Tomáš Sýkora, Martin Škorpa, Marek Šmíd, Marek Vávra, Ondřej Vošta, Antonín Votava


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  Oni už opravdu nemají žádné ambice.

 • Karel 33 napsal:

  Chudák Tom Ondrušek, vždyť mu tam už nikdo nezůstal. Junioři proč ne, ale má na to jen Votava, Kafka a další sezónu Borek, zbytek průměr, ale třeba někdo překvapí. Play off bude úspěch.
  I v Tatranu pochopili, že jen s juniory se vyhrávat nedá.

 • Lolek napsal:

  Škoda, že mezi těmi pěti není taky trenér…

 • Fanda napsal:

  Upadek Chodova do vlastnich sracek. Dobre jim tak. Koupili si tituly a ted nemaji ani prachy, ani hrace.

Napsat komentář

*