Ondřej Kawulok je novou posilou Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians Ondřej Kawulok je novou posilou Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians
22. 6. 2022 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Volba číslo 1! Mistr světa Ondřej Kawulok se po roce vrací do Bohemians. Ukázal potenciál, říká Jedlička

 Juniorský mistr světa z Brna Ondřej Kawulok se rozhodl pro změnu dresu a společně s nástupem na vysokou školu má v plánu stát se pevnou součástí kádru Bohemians, pro které je další výraznou posilou. Působení v zelenobílých řadách si vyzkoušel již v předminulé sezoně, nyní se dá očekávat delší setrvání v Bohemians.

Martin Kisugite, Jan Řehoř a nyní juniorský mistr světa Ondřej Kawulok. Bohemians zbrojí a vypadá to, že s útokem na minimálně semifinálovou účast to myslí vážně. „Ondra je mladý pracovitý obránce. Předloni byl u nás na hostování a ukázal velký potenciál. Věřím, že nám pomůže zvednout konkurenci. Kromě obranných činností, dokáže naskočit i v útoku, a navíc je to pravák,” komentuje novou posilu hlavní trenér klokanů Michal Jedlička v tiskové zprávě.

Devatenáctiletý Kawulok je odchovancem Ústí nad Labem, se kterým se mu Superligu vybojovat nepodařilo. „Celkově ta sezóna pro nás byla úspěšná, ale v klíčových zápasech nám trošku selhala naše produktivita, kterou jsme vynikali po celou sezónu,” hodnotí samotný hráč ročník 2021/2022.

Jeho další kroky tedy opět směřují do Bohemians. „Na návrat jsem se těšil. Poté co jsem odehrál jednu sezónu byla Bohemka volba č. 1. Jsem rád, že to vyšlo a budu dělat maximum proto, abych byl prospěšný pro tým,” připomíná, že v dresu Bohemians působil již v předminulé sezoně, kdy odehrál celkem 20 zápasů a zapsal tři branky se stejným počtem asistencí.

Nyní by jeho působení mělo být delší. „Do Prahy nejdu samozřejmě jen za florbalem. Chci studovat na VŠE mezinárodní obchod. Chci se hodně učit jazyky a dlouhodobě by mě zajímala práce v mezinárodních firmách v zahraničí,” uzavřel v tiskové zprávě Ondřej Kawulok.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ústí napsal:

  Ústí se ta cesta do Superligy pomalu zavírá. Kawulok, Vavruška, Peška, Netopilik. To už z vlastních zdrojů jen tak nenahradí. No a Bohemka ta jede, kdo by to byl řekl že zrovna oni budou na přestupním trhu jedni z nejaktivnějších

 • Petr napsal:

  Nejenom Ústí,
  Hattrick a Buldoci výprodej. Kladno otázka zda udrží mladé pušky.
  Nakonec postoupí Znojmo 😁.

  • Petri napsal:

   Bohemce tleskám a jsem na ně moc zvědavý, posilují jak se zkušenými hráči, tak mladými, nadcházející sezónu než odejde Forman by mohli minimálně to semifinále dát.
   Kladno mladé neudrží, říká se, že Bachmaier jde do Švédska, Bohuslávek do Sparty a Papoušek asi taky do zahraničí.

 • Ferda napsal:

  Ústí teda solidní výprodej, tam letos ambice na postup rozhodně nebudou. Lípa a Bohemka zbrojí opravdu zajímavě.
  Co Vary, už se upekla nějaká posila?

Napsat komentář

*