Kristýna Lechnerová je novou posilou Malmö Foto: Otakar Prášek, Florbal Chodov Kristýna Lechnerová je novou posilou Malmö Foto: Otakar Prášek, Florbal Chodov
23. 6. 2022 Extraliga žen (11) KOMENTÁŘŮ

Obránkyně Lechnerová míří do Malmö, je posledním odchodem. Konečně je tady, raduje se manažer

 Obránkyně juniorské reprezentace a členka širšího kádru reprezentace ženské Kristýna Lechnerová si zahraje švédskou nejvyšší soutěž. Je totiž novou posilou Malmö, kam odchází po dvou kompletních extraligových sezonách. Současně je podle sportovního manažera Ondřeje Neumana poslední hráčkou, která chodovské lvice před sezonou opustí.

Kristýna Lechnerová patří k největším defenzivním talentům českého ženského florbalu. Ve svých devatenácti letech nyní po dvou extraligových sezonách, ve kterých nastoupila celkem do 54 zápasů a zapsala 44 bodů zamíří do Malmö, kde v minulé sezoně působily Denisa Kotzurová s Terezou Urbánkovou. „Konečně můžeme Kiki skutečně přivítat v Malmö. V průběhu let nás pravidelně navštěvovala, trénovala s týmem a odehrála také tréninkový zápas. Takovým způsobem jsme se navzájem dobře poznali. Myslím si, že Kiki je kapitálním úlovkem jak z krátkodobého, tak dlouhodobého hlediska,“ uvedl na webu Malmö manažer klubu Mikael Jeppsson.

Samotné hráčce se splní sen. „Na Chodově jsem odehrála 4 sezóny. Daly mi spoustu nezapomenutelných zážitků, výher, medailí, ale především kamarádů do konce života. Ze začátku to byl trošku nezvyk oproti klučičímu florbalu, který jsem do té doby hrála za Mladou Boleslav. Postupem času se z toho staly ty nejhezčí roky mé kariéry a jsem vděčná, že byly právě na Chodově. Od malička jsem věděla, že můj sen je hrát nejlepší ligu na světě,“ řekla Lechnerová v tiskové zprávě na webu Chodova.

Současně je posledním odchodem, který chodovské lvice v létě postihne. „Jsme rádi, že se Kiki daří, a i u ní je výsledkem řady let na Chodově posun do Švédska. Její kariéra je specifická – vnímali jsme jí odmala, kde florbalově rostla mezi kluky, což je vždy slibný, byť ne zaručený, předpoklad rozvoje hráčky s potenciálem na vrcholový či mezinárodní florbal žen. Odmala převyšovala své vrstevnice a vždy z logiky věci mířila výše, ke starším a zkušenějším hráčkám a kategoriím. Vnímali jsme, že někdy byla její dosavadní kariéra opravdu hodně prudce akcelerovaná a tlak na ní opravdu velký. Dost možná posbírala více utkání mezi ženami či na repre úrovni, než-li například v „mládežnických“ kategoriích, což se často nestává. I nyní, jako končící ročník juniorek, vlastně rovnou s přechodem do žen odchází mimo ČR na další výkonnostní level. Věřím ale, že vzhledem k jejímu věku určitě bude dále růst a rostla by i u nás, ale má možnost jít za svým snem. Proto doufáme, že vše zvládne a prokáže, že jde o velký generační talent,“ uvedl sportovní manažer Ondřej Neuman.

 

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Rejpal napsal:

  Já si opět myslím (stejně jako u Keprtové), že je to brzo a v tomto případě ultra, protože „kiki“ prostě hraje pořád juniorskej florbal a může ve Švédsku pěkně leštit prkna.
  Pořád srovnáváte „úspěchy“ z české ligy s adaptací na švédskou ligu, ale mrkněte na Kotzurovou, jakou tam udělala „díru“ do světa a teď už není ani v repre.
  Howg

  • To jo napsal:

   Je to brzo o tom žádná. Zřejmě na Chodově nepanuje moc v pohodě atmosféra. Navíc i studium by pro tyhle holky měl být základ do života. Je to signál, že Chodov fakt úplně ne.

  • Petr 2 napsal:

   Kotzurová je dle mého přeceňovaná hráčka, které se v lize dařilo a zase se by se dařit mohlo. Ale protože je herně pomalá, muselo se to ve Švédsku zákonitě projevit. Pokud jde o repre, pár branek sice dala, našly se ale efektivnější a platnější hráčky.

 • Vasek napsal:

  Brzo? Ta zivotni zkusenost je k nezaplaceni, s uspechem nebo bez.

  Florbal je amatersky sport, zensky bude u nas jeste hodne dlouho – zkusit si nejvyssi uroven a zjistit jestli na to mam co nejdrive za to rozhodne stoji.

  Hodne stesti holkam!

 • Honza napsal:

  Koukám, že si všichni myslí, že do zahraničí musí odejít až hotový top hráč. Co když se chce zlepšovat co nejvíc to jde a kde jinde než v nejlepší lize světa? Jsme bojánci, co neumí udělat něco jinak, já jí (jim) fandím.

 • ADALBERT napsal:

  Není to brzo. Asi tam nebude hrát hned první lajnu jako Krupnová s Ratajovou, nebude na hřišti v klíčových momentech, ale hrozně moc jí to dá…tréninková morálka je jinde, rychlost hry je jinde a jestli se za dva tři roky vrátí s tím, že jde nakonec do čech na vejšku, tak pak může zkušenostma ze švédska posunout tréninkovej proces toho budoucího klubu v ČR. Zároveň je otázka, kdy teda má odejít? Ve 22 letech? kdy má šanci rozjíždět mimoflorbalovou kariéru a začne třeba přemýšlet o zakládání rodiny? vždyť to nedává smysl…koukněte, jak to udělal Krebner, Beneš..je to takhle taky funkční model.

  • Jojo napsal:

   Tak Krebner a zejména Beneš odcházeli po několika letech v extralize ve významné pozici a během studia VŠ. Ne sotva co vylezu střední. A zrovna u žen a dívek těžko říct. Ty co odešly jako mladé talentky, tak se žádná nějak moc nechytla (viz. teď třeba i Jiráková). Chytly se ty zkušenější co odcházely později a s tituly a úspěchy v kapse.

   • Petr 2 napsal:

    Jiráková také není úplně vhodný příklad. Je statická a pomalá při rozehrávce, nic konstruktivního, což je v moderním florbalu požadováno. Proto jen to Švýcarsko.

    Lechnerová si to vyzkouší. Stejně bude záležet na klubu, jak dlouho si ji ponechá. Osobně to odhaduji, že to bude klasické roční angažmá na zkušenou. Ale pokud bude opravdu dobrá a chytne se, tak se jí pobyt prodlouží a repre z toho může jen těžit.

 • henry napsal:

  To byly který florbalistky, který šly zkušenější? Jiráková neodešla takhle mladá, až v jednadvacíti. Minulou sezónu byla pořád zraněná a pak prožila výborné play off a superfinále. Její čas ještě přijde, je v nejlepším věku.

 • Hans napsal:

  Kde přesně leží MÄLMO? ;o)

Napsat komentář

*