Tereza Hanzlíková míří na hostování do Startu98. Foto: Flickr Florbal Vítkovice
28. 6. 2022 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Hanzlíková prožije restart ve Startu98. Přinese zkušenosti i body, věří Neuman

 Florbalistky Startu98 hlásí minimálně pro začátek sezony výraznou posilu. Jejich dres totiž bude oblékat útočnice Tereza Hanzlíková, která tak vlastně naváže na své úvodní pražské působení v tehdejším Herbadentu. Podle sportovního manažera Ondřeje Neumana by měla přinést jak zkušenosti, tak také bodovou produkci.

Tereza Hanzlíková je zkušenou florbalistkou, ve svých čtyřiadvaceti letech má za sebou sedm extraligových sezon, které rozdělila mezi Vítkovice, Herbadent a Chodov. Největší jméno si udělala během tří let na Chodově, během kterých se stala součástí ženské reprezentace a byla součástí týmů na světovém šampionátu v roce 2019.

Před minulou sezonou se vrátila do domovských Vítkovic, avšak díky těžkému zranění pro ni ročník skončil vlastně již v listopadu. Nyní se znovu vydá do Prahy, když minimálně do konce října posílí Start98. „Terka přichází do týmu po dohodě s Vítkovicemi zatím na krátkodobé hostování na úvod sezony, do konce října. Byla poměrně dlouho ve stadiu, kdy nebyla 100% zdravotně fit a potřebuje získat prostor pro přípravu a návrat do extraligového tempa. Známe jí z působení v Tigers i na Chodově, proto věříme, že pokud bude schopna fungovat na 100%, pomůže mladému týmu Startu jak svými zkušenostmi, tak i bodovou produkcí k dobrému vstupu do sezony. A pak dle vývoje uvidíme, co bude dále,“ uvedl sportovní manažer Ondřej Neuman v tiskové zprávě.

Tereza Hanzlíková by tak podle aktuální dohody měla za Start98 odehrát sedm zápasů, pikantní je, že sezona začíná pro Start98 na hřišti Vítkovic.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • XYZ napsal:

  Nemohli by jste si to po sobě přečíst než se to zveřejní. Věta „Měla by přinést jak body, tak bodovou produkci.“ úplně smysl nedává

  • díky dík napsal:

   A myslím, že od listopadu nemine den, kdy by nepoděkovala svému těžkému zranění. Díky/kvůli proboha…

   „avšak díky těžkému zranění pro ni ročník skončil vlastně již v listopadu.“

  • Hans napsal:

   … když už, tak „byste“, „by jste“ je špatně ;o)

 • čF napsal:

  ČF řeší kdejakou blbost, nařizuje jak co má vypadat. Ale že má v extralize dva týmy, které jsou jeden a už se ani nesnaží předstírat, že ne a vede je tentýž člověk, asi nikomu nevadí.

Napsat komentář

*