Nela Jiráková Foto: Martin Flousek, Český florbal
20. 7. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

SUPER-PŘESTUP: Jiráková bude hrát SSL za Endre. Konečně je tady, říká asistent trenéra

 Třiadvacetiletá obránkyně Nela Jiráková mění dres a po dvou letech ve Švýcarsku se přesouvá do Endre. Obránkyni národního týmu představil její nový tým jako posilu dnes, na svých webových stránkách. Po třech letech v Churu se bude jednat o druhé zahraniční angažmá pro českou florbalistku.

Poslední dvě sezony strávila Nela Jiráková po boku Martiny Řepkové s Katarínou Klapitovou v barvách Churu, nyní se ale ze Švýcarska přesouvá do Švédska, jejím novým týmem bude Endre. „Od dětství jsem snila o tom, že budu hrát SSL, takže přicházím na Gotland žít své sny a jsem ráda, že je to právě Endre, díky kterému je to možné. Pevně věřím, že v profesionálním prostředí celé organizace vyrostu jak jako hráčka, tak také jako člověk. Mým cílem je pomoci Endre do Superfinále a napsat historii,“ uvedla v tiskové zprávě.

O odchovankyni kladenského florbalu stála organizace dlouhodobě. „Samozřejmě jsme velmi rádi, že Nela konečně přichází na Gotland, zajímali jsme se o ní velmi dlouho, jen jsme v minulosti přišli s nabídkou pozdě. V Nele získáváme silnou obránkyni ve hře s míčkem, která pokračuje v tradici florbalistek, které umí zezadu kontrolovat hru a jsem velmi rád, že má také rychlost v nohách a ve hře s míčkem. Těším se na to, až bude Nela se svou energií a schopnostmi členkou našeho týmu. Bude to velmi dobré spojení,“ říká v tiskovém prohlášení asistent hlavního trenéra Joakim Sjörstrand.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • PPP Š+G napsal:

    Tak paráda, konečně někdo v nejlepším sportovním věku, zkušenosti by tu byly, tak ještě trochu štěstí a hlavně zdraví a SSL je tvoje. Hodně sportovních úspěchů ve Švédsku Neli.

  • Supr napsal:

    tak jde udělat ostudu zase o dům dál 🙂

  • Rejpal napsal:

    Supr, ty musíš být ale vynikající pracovník

Napsat komentář

*