Laura Chúpeková je novou posilou FBC Ostrava. Foto: FBC Ostrava Laura Chúpeková je novou posilou FBC Ostrava. Foto: FBC Ostrava
29. 7. 2022 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Slovenská reprezentantka Chúpeková je novou posilou FBC. Dostane čas na rozvoj, říká klub

 Slovenská reprezentační útočnice Laura Chúpeková mění Kysucké Nové Mesto za českou Extraligu žen a je novou posilou FBC Ostrava. To současně prozradilo, že testuje také mladou obránkyni Lauru Pruskovou, což by měla být podle tiskové zprávy případná poslední posila pro kádr úřadujících mistryň.

Devatenáctiletá Laura Chúpeková patří k největším talentům slovenského ženského florbalu, což nejlépe dokazuje fakt, že premiéru na seniorském šampionátu žen prožila již v roce 2019. Na nedávném premiérovém slovenském Galavečeru florbalových osobností opanovala kategorie zaměřené na slovenskou Hyundai Extraligu žen a stala se také Juniorkou sezóny.

Nyní přichází do FBC Ostrava. „S ohledem na její největší přednosti od ní očekáváme především rychlou hru a schopnosti jedné z nejlepších střelkyň a nejvýraznějších osobností slovenské ligy v posledních sezónách. Na druhou stranu jde stále o velmi mladou hráčku a jsme připraveni jí poskytnout dostatek času a maximální péči pro adaptaci v české lize a pro její další individuální rozvoj,“ uvedl její nový klub v tiskové zprávě.

Podle tiskové zprávy je zároveň Laura Chúpeková poslední posilou, do kádru ještě může přibýt obránkyně Laura Prusková, která je v FBC na testech. S dalšími hráčkami oddíl nejedná.


TISKOVÁ ZPRÁVA FBC OSTRAVA

Ženy finalizují sestavu, přichází reprezentantka Chúpeková

14 dní před turnajem Czech Open, prvním předsezónním testem, ženský tým FBC finalizuje sestavu. Ze slovenského Kysuckého Nového Mesta přichází Laura Chúpeková, junioská a seniorská reprezentantka SR a jeden z největších talentů slovenského florbalu.

Příchod Laury Chúpekové

S Laurou jsme formou stáží spolupracovali již více než tři roky a jsme rádi, že po dokončení střední školy spojila svou další florbalovou budoucnost s FBC Ostrava. Jejím příchodem se finalizuje složení ženského týmu, s dalšími posilami aktuálně nejednáme.

Laura se k týmu připojí na začátku příštího týdne a čeká jí postupný adaptační proces v novém prostředí, kondiční testy a nastavení zbytku letní přípravy tak, ať je na start sezóny v české lize co nejlépe připravená.

S ohledem na její největší přednosti od ní očekáváme především rychlou hru a schopnosti jedné z nejlepších střelkyň a nejvýraznějších osobností slovenské ligy v posledních sezónách. Na druhou stranu jde stále o velmi mladou hráčku a jsme připraveni jí poskytnout dostatek času a maximální péči pro adaptaci v české lize a pro její další individuální rozvoj.

Ženy stabilizují kádr

Od konce sezóny jsme se snažili nejen posílit tým pro naši první sezónu v roli obhájce titulu a pro co nejlepší reprezentaci ČR na poháru mistrů, ale zejména pro stabilizaci základního kádru na optimálním počtu hráček. S tím jsme v minulých letech často bojovali. Šest hráček ženského týmu je i pro další sezónu stále v juniorském věku s herním vytížením ve dvou soutěžích, pět hráček je aktuálně na listu zraněných v různé fázi rekonvalescence.

Současné složení kádru by nám ale již mělo zajistit to nejsilnější možné složení týmů ve všech soutěžích od Extraligy žen, přes 1. ligu juniorek a Pohár Českého florbalu po lednový Pohár mistrů.

Aktuální bilance příchodů a odchodů:

ODCHODY
– Galnorová (studijní důvody, ženský B-tým)
– Glasová (studijní a pracovní důvody, ukončení hostování z Vítkovic)
– Schindlerová (studijní důvody, Hattrick Brno)

PŘÍCHODY
– Kotzurová (Malmö)
– Feiková (Vítkovice)
– Chúpeková (Kysucké Nové Mesto)

NA TESTOVÁNÍ
– Prusková (Vítkovice)


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*