Roberts Blumbergs. Foto: Kekava Bulldogs Roberts Blumbergs. Foto: Kekava Bulldogs
2. 8. 2022 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Vinohrady potvrdily příchod brankáře Blumbergse z Lotyšska: Chci ukázat, že na to mám!

 Do české nejvyšší soutěže míří brankář z Lotyšska! Vinohrady totiž do svého kádru přivedli z Kekavas Bulldogs Robertse Blumbergse. 23letý gólman přichází do Riegrových sadů s vidinou poprat se o post jedničky.

Roberts Blumbergs už před časem zpozoroval, že je čas na změnu. „Před minulou sezonou chyběl kousek, abych přestoupil do Divari league (2. nejvyšší liga ve Finsku). Ale den předtím, než jsem se chystal koupit letenku, mi z týmu oznámili, že si našli jiného brankáře se zkušenostmi z F-liigy, takže jsem byl nucen zůstat v Lotyšsku ještě jeden rok,“ popsal, jak se vyvíjel pokus o zahraniční angažmá.

O rok později navázal kontakt s několika týmy z elitních evropských soutěží. „Vinohrady se ozvaly s tím, že by mi mohly dát šanci. Toho jsem využil a rozhodl jsem se to zkusit právě v SKV. Jediné, po čem jsem toužil, je šance ukázat, že na to mám. Za to jsem trenérům a Jirkovi Buchtovi vděčný,“ přidává Blumbergs s pokorou.

Lotyšský brankář začínal s florbalem v šesti letech, zprvu nastupoval v poli. Do brány se přesunul až později, když jeho týmu chyběl gólman. „První roky byly složité. Spoluhráči, se kterými se doteď kamarádím, mi říkali, že na to nemám a že na brankáře nejsem dost dobrý. Na druhou stranu mě to moc bavilo. Později se mi pro chytání vyvinula až přímo vášeň,“ popsal nelehké začátky chytání.

Postupně se zlepšoval a v 19 letech převzal ocenění pro nejlepšího brankáře 1. ligy (druhé nejvyšší soutěže). V nadcházejících ročnících se vypracoval na jedničku v Kekavas a stal se oporou celku z nejvyšší soutěže. To ho popohnalo k tomu zkusit si zahraniční angažmá. „Každý den jsem těžce makal, abych byl rychlejší a silnější,“ vrací se ke své cestě.

V Lotyšsku je podle Blumbergse o českém florbale dobré mínění. „Český florbal je v Lotyšsku řazen mezi elitu. Jeho úroveň je vysoce ceněna a respektována. Češi mají zavedený systém výchovy mládeže, k čemuž má Lotyšsko hodně daleko. Když se v Lotyšsku dostanete do nejvyšší ligy, je to považováno za velký úspěch. Ale já se s tím nespokojil. Vždycky chci dosáhnout víc,“ přiznává.

A čeho by chtěl v SKV, potažmo v superlize dokázat? „Mým osobním cílem je pokračovat ve vývoji a být spolehlivou volbou číslo jedno pro trenéry a pro tým. Vždy jsem byl posedlý touhou vítězit a dělat něco navíc, takže se těším, že to s pomocí týmu přenesu i do SKV,“ věří lotyšský brankář.

Poslední otázka nemohla směřovat na nic jiného než na Prahu…  „Abych byl upřímný, zpočátku jsem měl trochu obavy, protože Praha je starší město a já mám rád nové a moderní věci. Ale když jsem sem přicestoval, začala se mi Praha líbit a každý den to bylo lepší a lepší. Zejména ty výhledy, ze kterých je vidět celé město. Převýšení, jež každý den trénují vaše nohy… Teď už mohu říct, že je to moc krásné místo a rozhodně každému doporučuji ho navštívit,“ dodal Blumbergs na závěr.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Salomon napsal:

  Jsem na něj zvědav. V zápasech nevypadal špatně. V kuloárech koluje, že si na něm vylámal své přední zuby i Josef Juha. Uvidíme….

 • Zaraguza napsal:

  SKV letos vypadaji zajimave. Realitu ale ukaze az konfrontace v lize. Mohly by byt takovou stikou superligy.

  • hudino napsal:

   Play down, baráž a tam 50/50 s Pardubkama

   • Zaraguza napsal:

    Nemyslim si, podle me to jedno misto do predkola, o ktere se hraje urvat mohou. Ostatni tymy okolo nich nijak zvlast neposilily, narozdil od SKV. Zalezi taky jak se popasuji s minus 50 body Viktora Kopeckeho

    • hudino napsal:

     Tady vidím náznak Cimrmanovského uvažování – Vinohrady posílily a uvidíme jak se vyrovnají se ztrátou nejlepšího hráče 🙂

     teď vážně – kdo je opravdová posila, nadprůměrný hráč SL? Nikdo.

     • vic pisku napsal:

      Tak kdyz nemas na velky tvarnice, holt to musis zkusit postavit z vic malejch cihel a napatlat tam trochu vic malty nebo montazni peny no 🙂 Jestli jim to bude nebo nebude fungovat to netusim, ale minimalne to bude zajimavy sledovat, jsem zvedavej.

 • TV NOVA napsal:

  A co velmi talentovaný borec nakonec Vašek Frajt? Dle přípravných utkání toho ukázal víc než Robertos Blumbergos, ale bohužel je to kluk zLoun. Uvidíme co letošní kádr SKV, zatím to vypadá na velmi exotickou sezonu.

Napsat komentář

*