Mikuláš Krbec je ohrožen disciplinárním trestem. Foto: Vladimír Hodač, Sparta Praha Florbal Mikuláš Krbec. Foto: Vladimír Hodač, Sparta Praha Florbal
14. 9. 2022 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Problém pro Mikuláše Krbce. Za zapojení do potyčky mu hrozí trest, červené karty bez dalšího trestu

 Disciplinární komise Českého florbalu zahájila řízení s útočníkem Sparty Praha Mikulášem Krbcem. Ten se totiž v 53. minutě utkání zapojil do potyčky Martina Kareše s Adamem Balatkou, přičemž do ní přiběhl z lavičky. Tento typ přestupku je nově sankcionován trestem do konce zápasu. Kareše s Balatkou další disciplinární řízení nečeká.

Potyčka mezi Karešem a Balatkou nastala v 53. minutě utkání Sparty s Libercem, oba za ní následně obdrželi červené karty a čeká je povinný jednozápasový trest. Oba tak přijdou o zápasy proti Pardubicím, další trest je dle vyjádření Disciplinární komise nečeká.

Problém ale má Mikuláš Krbec. Ten se totiž do potyčky zapojil jako třetí poté, co přiběhl ze střídačky. Podle videa je patrné, že se od sebe snaží Kareše a Balatku oddělit.

Podle nových pravidel je ale tento typ přestupku trestán vyloučením do konce utkání, Disciplinární komise tak na základě podnětu zahájila s Krbcem Disciplinární řízení. O jeho trestu se bude rozhodovat ve čtvrtek od 17:00 hodin.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • das napsal:

  Snad se patřičně omluvil, to je pro každou DK důležité

 • Iveta napsal:

  A co Pruner? Ten tam taký došel z lavičky

 • Rozhodčí napsal:

  Vážená redakce, upravte si prosím zápasy, ve kterých budou hráči Kareš a Balatka chybět – to přece není tak těžké, se podívat na rozpis zápasů.
  Jsem zvědavý, jaký trest hráč Krbec dostane, když prvopčátek konfliktu způsobili neobratní rozhodčí, kteří pak ani nebyli schopni posoudit situaci a musí za ně vše hasit delegát černý, který podnět k DK podal.

 • Tomáš Hezký napsal:

  Je pravda, že po zápase šel Krbec do kabiny rozhodčích a nadával jim, že si to nemohou k reprezentačnímu hráči, který se připravuje na MS, dovolit? Nevím, zajímá mě to.

  • Petri Kedluben napsal:

   V kuloárech se to samozřejmě koluje. Po nadávkách a křiku došlo i na pláč, vzhledem k tomu, že v přípravě musel tahat za několik pytlů, aby mohl předvést stejný podběrák, jako na světových hrách.

 • TK napsal:

  Ve Svedsku by dostali oba 2 minuty (jestli vubec) a Krbec by se vubec neresil. Proc chceme v CR vygumovat ze hry emoce, to nechapu. Asi aby na to nechodili divaci.

  • Velkej napsal:

   Celý zápas jsem neviděl, ale na záběrech tady vidím trošku větší dohrání situace ze strany LBC útočníka a pochopitelnou reakci bránícího hráče Sparty. Za mě max dvě minuty každému z nich. Krbec pak jen jednoho z nich odtáhl ze šarvátky, nevidím od něj žádnou agresi. Zbytečně nafouknuté.

  • MAO napsal:

   Jedná se o jedno z nových pravidel, kterými se řídí všichni. A mimochodem ve Švédsku by tam nikdo ze střídačky nepřiběhl….tam si to řeší jen ti na hřišti. To jen u nás máme takové „zora mstitele“, kteří se chtějí ukázat a být vidět. Pak ať jsou tresty, příště se nezapojí… Samozřejmě by měli rozhodčí zohlednit, jestli přišel situaci uklidnit, nebo přidat poleno do ohně… Primárně má uklidňovat svého hráče a nestarat se o protihráče, což v tomto případě nebylo.

   • flrbl napsal:

    Souhlas, hrají ti co jsou na hřišti a ze střídačky tam nemá co dělat. To samé je v basketbalu, když někdo jenom přijde na hřiště když tam nemá co dělat tak okamžitě končí

Napsat komentář

*