Florbalistky Bulldogs berou cenné tři body. Foto: Bulldogs Brno
17. 9. 2022 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice porazily Tatran 5:2, šest bodů také na kontě Bohemians. Bulldogs berou výhru nad Olomoucí

Florbalistky Vítkovic porazily ve šlágru Extraligy žen Tatran Střešovice 5:2 a mají tak plný počet bodů. Totéž lze říci také o florbalistkách Bohemians, které po dalším skvělém představení Karolíny Mezerové, porazily Boleslav 11:2. Divoké utkání Startu s Libercem pak skončilo výhrou pražského týmu. O překvapení víkendu se postaraly florbalistky Bulldogs Brno, které porazily Olomouc 7:6.

Vítkovice předvedly v Praze sebevědomý výkon. Skóre otevřela Seevaldová, pro kterou se jednalo o první zápas v sezoně, jako klíčové se ukázalo sdělení, že Vítkovice po kvalitním začátku utkání přežily několik vyložených šancí Tatranu v první třetině. Poměr střel o tom nemusí svědčit, protože Tatran ve většině těchto příležitostí netrefil branku.

Ve druhé totiž díky dvěma slepeným brankám získaly vedení 3:0 a zápas již kontrovaly, o čemž nejlépe svědčí poměr střel 23:13 ve prospěch ostravského týmu. Tatranu nepomohla ani delší power play, při které pouze Vendula Beránková snížila na konečných 2:5 z pohledu pražského týmu. „Z celkových šedesáti minut jsme zhruba 45 hráli to, co jsme chtěli, tak jak by to mělo vypadat. Aby to bylo ještě lepší, tak k tomu potřebujeme více odvahy, vylepšit risk management určitých situací a více běhat. Tatran hrál výborně a byl to těžký zápas, už teď se těšíme na odvetu,“ uvedl trenér Jiří Velecký.

V neděli pak na Vítkovice navázaly florbalistky Bulldogs Brno. Ty totiž ukázaly, že za určitého černého koně soutěže jsou považovány právem. Na půdě Olomouce totiž dokázaly zvítězit 7:6, za masivního přispění stříbrné medailistky ze světového šampionátu juniorek Anny Brucháčkové.

Pořádně divoká byla především třetí třetina zápasu mezi Startem98 a Libercem, ve které padlo 10 branek. Nováček soutěže vedl po dvanácti minutách 2:0, jenže následně osmkrát v řadě inkasoval a utkání ztratil. Nepomohl mu ani mohutný finiš, ve kterém přidal další tři branky, když poslední slovo měla kapitánka Startu Vejvodová a pečetila výhru 9:5.

Jednoznačný průběh mělo třetí sobotní utkání mezi Bohemians a Mladou Boleslaví. Domácí Boleslavi vstup do sezony nevychází a v sobotu podlehla pražskému týmu poměrem 2:11, když se jí nepovedla především první polovina utkání, kterou prohrála dílčím skóre 2:7. Pět bodů si připsala Karolína Mezerová, která pokračuje ve skvělých výkonech. „Zápas hodnotím pozitivně, hráli jsme poměrně dobře na míčku a dobře jsme kombinovali, což se v konečném důsledku projevilo na skóre, takže dnes panuje spokojenost a doufám, že takto budeme pokračovat dál,“ řekl trenér Michal Vojáček.

Přehled výsledků 2. kola Extraligy žen:

MITEL Florbalová akademie MB – FbŠ Bohemians 2:11

branky: 13. Michaela Bauerová, 30. Daniela Švejdová – 1. Karolína Mezerová, 7. Adéla Bočanová, 17. Karolína Mezerová, 20. Natálie Bartošová, 23. Karolína Mezerová, 27. Lucie Hernandezová, 27. Kateřina Strnadová, 40. Anna – Marie Divišová, 40. Lucie Veselá, 44. Natálie Bartošová, 48. Tereza Šípková; rozhodčí: Lukáš Polanský – Jakub Tázler; vyloučení: 4:0; využití: 0:1; diváků: 54; zásahy brankářů: Eva Klementová 20, Marie Topolová 16 – Kristýna Karli 8; po třetinách: 1:4, 1:5, 0:2;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – Crazy girls FBC Liberec 9:5

branky: 23. Kristina Venerová, 32. Kristina Venerová, 41. Kateřina Kovaříková, 44. Kateřina Kovaříková, 46. Kristina Venerová, 52. Kateřina Kovaříková, 53. Tereza Hanzlíková, 53. Kristina Zlatníková, 59. Kristýna Vejvodová – 6. Markéta Žbánková, 12. Kateřina Kvapilová, 55. Markéta Žbánková, 57. Markéta Valešová, 59. Kateřina Kvapilová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 82; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 20 – Adéla Malkusová 9, Kateřina Dlouhá 8; po třetinách: 0:2, 2:0, 7:3;

PSN Tatran Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:5

branky: 29. Radka Korbelářová, 58. Vendula Beránková – 9. Sára Seevaldová, 22. Denisa Hyršová, 25. Markéta Lenfeldová, 31. Barbora Husková, 49. Vendula Maroszová; rozhodčí: Lucie Hejnová – Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 18 – Nikola Příleská 11; po třetinách: 0:1, 1:3, 1:1;

FBS Olomouc – Bulldogs Brno 6:7

branky: 3. Vlaďka Maděrová, 4. Lucie Cholinská, 15. Barbora Soušková, 23. Eliška Pešavová, 37. Barbora Suchánková, 43. Zuzana Hubáčková – 6. Anna Brucháčková, 13. Kristýna Pospíšilová, 21. Liliana Bolfová, 31. Ema Brucháčková, 37. Michaela Žáková, 49. Tereza Pešková, 60. Liliana Bolfová; rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík; vyloučení: 2:2 + Veronika Stuchlíková 4; využití: 0:1; diváků: 75; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 22 – Jana Prátová 20; po třetinách: 3:2, 2:3, 1:2;