Florbalistky Chodova berou druhou výhru v sezoně. Foto: Florbal Chodov Florbalistky Chodova berou druhou výhru v sezoně. Foto: Florbal Chodov
20. 9. 2022 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Chodov řádí! Po výhře nad Ostravou bere 2 body proti Tatranu, v nájezdech neinkasoval

Druhý zápas = druhé velmi cenné vítězství. Florbalistky Chodova ve svém druhém vystoupení této sezony vyhrály pražské derby nad Tatranem Střešovice a po tříbodové výhře na hřišti FBC Ostrava berou další důležitou výhru.

Chodovské florbalistky ukazují, že se s nimi, navzdory masivní proměně kádru, musí neustále počítat. Dokázaly to také ve svém druhém utkání, ve kterém porazily Tatran Střešovice 4:3 po nájezdech.

V prvních dvou třetinách padly pouze dvě branky, obě vstřelila Andrea Břeská a Chodov tak vedl po čtyřiceti minutách 2:0.

První minuta třetí třetiny přinesla hned dva zásahy: nejprve snížila Krýslová, Chodovu ale vzápětí vrátila dvoubrankové vedení Prontekerová, mimochodem bývalá hráčka Tatranu.

Tatran ale přesto dokázal vyrovnat: po gólech Simony Korbelářové a parádě Michaely Mechlové srovnal na 3:3.

V prodloužení branka nepadla, rozhodnout tak musely nájezdy. V nich se prosadily pouze Břeská s Pláškovou, za Tatran neuspěla Mechlová s Želízkovou, což znamenalo extra bod pro Chodov.

Extraligový debut si odbyly dvě mladé brankářky: Karolína Bačková na straně Chodova a za Tatran stříbrná juniorská medailistka Monika Šolleová.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice 4:3pn

branky: 20. Andrea Břeská, 24. Andrea Břeská, 41. Markéta Prontekerová, N Magdaléna Plášková – 41. Lucie Krýslová, 44. Simona Korbelářová, 56. Michaela Mechlová; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 96; zásahy brankářů: Karolina Bačková 25 – Monika Šolleová 21; po třetinách: 1:0, 1:0, 1:3, 0:0;