Tatran vítězí v utkání s FBC Ostrava. Foto: Tatran Střešovice Tatran vítězí v utkání s FBC Ostrava. Foto: Tatran Střešovice
24. 9. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Tatran poráží FBC 7:3, velká otočka Startu98. Buldočky vzaly Bohemians první bod

Extraliga žen má odehráno 3. kolo. Ve večerním šlágru si poradil Tatran Střešovice s FBC Ostrava poměrem 7:3, ještě předtím zaznamenala první výhru v sezoně Mladá Boleslav. Dílčí úspěch zaznamenaly také brněnské Buldočky, které získaly bod proti Bohemians, pražský tým tak již není stoprocentní. V neděli si pak Vítkovice poradily s Libercem a Start98 předvedl otočku v utkání proti Panthers.

Večerní šlágr kola mezi Tatranem Střešovice a FBC Ostrava skončil výhrou pražského týmu 7:3. Ostrava šla bleskově do vedení, když Mlejnková využila přesilovou hru. Tatranu se ale povedlo zápas otočit a od stavu 3:1 se Ostravě již nepovedlo ani vyrovnat. Zajímavostí byla dlouhá power play Ostravy, která ale minimálně k vyrovnání nevedla.

„Skvělý zápas od obou týmů, výborné tempo, skvělé souboje, spousta krásných gólů. Stupňujeme intenzitu a způsob naší hry,“ řekl kouč vítězného týmu Pavel Hudík.

„Nakonec asi zasloužená výhra Tatranu, využil našich individuálních chyb a toho, že neproměňujeme šance. Měl mírně navrch a výsledek odpovídá tomu, co se na hřišti dělo, my se musíme poučit,“ řekl Jakub Robenek.

Tatran tak ve třetím těžkém zápase poprvé zvítězil, FBC čeká další těžký zápas ve středu, kdy se v ČPP Aréně odehraje očekávané ostravské derby.

Utkání mezi domácími Bulldogs Brno a Bohemians se rozhodlo až po nájezdech. Radoval se pražský tým, který ovšem poprvé v sezoně ztratil bod. Bulldogs naopak pokračují v krasojízdě soutěží a po výhře nad Olomoucí opět zapisují cenný zisk. „Těžký zápas, museli jsme do toho dát opravdu všechno, Buldočky nám nic nedaly zadarmo. Jsem rád, že na naší střídačce byla pořád víra v dobrý konec. Dva body bereme a pokračujeme dál,“ velí trenér Bohemians Michal Vojáček, který se opět mohl spolehnout na juniorskou vicemistryni světa Karolínu Mezerovou.

Velkou otočku předvedl Start98 proti Panthers, za které poprvé nastoupila nová brankářka Markéta Antalová z Tatranu. Panthers ještě v 51. minutě vedly 5:4, jenže přišly čtyři zásahy Startu98. Dvakrát se prosadila Vejvodová, po brance přidaly ještě Hanzlíková s Kutnarovou.

První výhru v sezoně má na kontě Mladá Boleslav. V utkání proti Jičínu rychle vedla, když se ve třetí minutě prosadila Bauerová, na konci druhé třetiny pak využila přesilovou hru nová akvizice Lytorova z Tatranu. Jičín dvěma zásahy Bachmaierové v posledních minutách vyrovnal a zápas dospěl do samostatných nájezdů. Ty nakonec rozhodla pro Boleslav Doležálková. „Byl to zápas, který měl všechno. Dostali jsme se do vedení, dlouho jsme bránili a soupeř pak vyrovnal. Splnili jsme cíl v podobě toho, že jsme chtěli poprvé bodovat,“ řekl Jan Kovačík.

V jednoznačnou záležitost se změnil duel Chodova s Olomoucí. Tým z Hané sice po brance Cholinské vedl, jenže už po necelé minutě vedení ztratil a pražský tým převzal otěže zápasu, přičemž do jeho poloviny skóre vystoupalo na 6:1. Chodov nakonec zvítězil poměrem 11:2. „Museli jsme pochopit potřebu hrát na prostor, a nikoliv na hráčky, od druhé třetiny jsme zápas kontrolovali,“ uvedl kouč Chodova Ondřej Neuman.

Roli favorita zápasu jednoznačně potvrdily Vítkovice, které si s nováčkem z Liberce poradily poměrem 17:1. Už první část vyhrály 9:1, pět kanadských bodů si připsala hned trojice hráček: Vendula Maroszová, Sára Seevaldová a obránkyně Šárka Staňková. „Utkání to bylo hlavně o hlavě. Po první třetině, která vyzněla jednoznačně v náš prospěch, ať už herně nebo střelecky, tak jsme museli motivovat holky k tomu, aby podaly maximální výkon. Celkově jsme se zaměřili na dílčí cíle, které vyplývaly ze hry, celkově spokojenost, protože jsme nastříleli hodně gólů, ale víme, že tento výkon by se silnějším soupeřem nemusel stačit,“ uvedl kouč Vítkovic Jiří Gurkovský.

Přehled výsledků 3. kola Extraligy žen

MITEL Florbalová akademie MB – Finance Novák FBK Jičín 3:2pn

branky: 3. Michaela Bauerová, 39. Mayya Lytorova, N Barbora Doležálková – 57. Kristýna Bachmaierová, 58. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 2:2 + Leona Müllerová 4; využití: 1:1; diváků: 49; zásahy brankářů: Marie Topolová 36 – Marcela Velzelová 16; po třetinách: 1:0, 1:0, 0:2, 0:0;

Bulldogs Brno – FbŠ Bohemians 3:4pn

branky: 30. Michaela Žáková, 39. Anna Brucháčková, 42. Anna Brucháčková – 21. Karolína Mezerová, 41. Lucie Veselá, 52. Natálie Bartošová, N Karolína Mezerová; rozhodčí: Alžbeta Holičková – Veronika Vajsáblová; vyloučení: 2 + Karolína Sovadinová 4:0; využití: 0:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Jana Prátová 25 – Martina Franková 29; po třetinách: 0:0, 2:1, 1:2, 0:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBS Olomouc 11:2

branky: 10. Ivana Vachovcová, 12. Ivana Vachovcová, 19. Sofie Skalíková, 25. Daniela Frantíková, 27. Markéta Prontekerová, 29. Markéta Prontekerová, 35. Markéta Prontekerová, 36. Ivana Vachovcová, 42. Karolína Janatková, 47. Emilie Skalíková, 52. Kristína Belicová – 9. Vlaďka Maděrová, 34. Barbora Suchánková; rozhodčí: Milan Baloun – Tomáš Sommer; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 92; zásahy brankářů: Jana Christianová 11 – Martina Schoupalová 20; po třetinách: 3:1, 5:1, 3:0;

PSN Tatran Střešovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:3

branky: 13. Radka Korbelářová, 21. Kateřina Seemannová, 28. Lucie Želízková, 47. Kateřina Seemannová, 56. Michaela Mechlová, 59. Radka Korbelářová, 60. Kateřina Seemannová – 2. Michaela Mlejnková, 30. Adriana Středulová, 60. Paulína Hudáková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 68; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 22 – Veronika Tomšová 20; po třetinách: 1:1, 2:1, 4:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Crazy girls FBC Liberec 17:1

branky: 5. Michaela Kubečková, 6. Šárka Staňková, 7. Denisa Hyršová, 8. Sára Seevaldová, 12. Šárka Staňková, 12. Anna Dobešová, 14. Sára Seevaldová, 16. Vendula Maroszová, 18. Vendula Maroszová, 24. Barbora Husková, 29. Vendula Maroszová, 29. Tereza Matýsková, 30. Vendula Maroszová, 33. Barbora Husková, 41. Eliška Willmannová, 46. Eliška Willmannová, 52. Nikola Liberdová – 13. Karolína Nováková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Nikola Příleská 15 – Kateřina Dlouhá 12, Adéla Malkusová 17; po třetinách: 9:1, 5:0, 3:0;

Panthers Praha – FAT PIPE Tigers Start98 5:8

branky: 5. Kristýna Gocová, 13. Viktorie Novotná, 32. Lucie Retová, 39. Adéla Košvancová, 51. Adéla Košvancová – 12. Tereza Hanzlíková, 22. Monika Škorpová, 44. Eliška Poláková, 46. Kristina Zlatníková, 53. Kristýna Vejvodová, 54. Tereza Hanzlíková, 58. Anna Kutnarová, 60. Kristýna Vejvodová; rozhodčí: Lucie Hejnová – Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 25; zásahy brankářů: Markéta Antalová 29 – Michaela Galušková 13; po třetinách: 2:1, 2:1, 1:6;