Michaela Kubečková se vrací k florbalu. Foto: Florbal Vítkovice Michaela Kubečková se vrací k florbalu. Foto: Florbal Vítkovice
11. 10. 2022 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Užívám si, že můžu zase hrát, hlásí po návratu na hřiště Michaela Kubečková

 Téměř rok pauzírovala pro zranění ramene. Michaela Kubečková se zranila na ženském mistrovství světa a poprvé nastoupila znovu až v pohárovém utkání Vítkovic proti Hradci Králové. Podle svých slov si reprezentační útočnice užívá, že může znovu hrát. 

Michaelo, po zranění na světovém šampionátu žen se téměř po roce vracíš k florbalu. Co se Ti vlastně v Uppsale přihodilo?
„V semifinálovém zápase jsem si natrhla bicepsovou šlachu v pravém rameni. Ani přesně nevím, ve které situaci se to stalo, rameno mě zkrátka po zápase bolelo více, než bylo zvykem. Vybavuji si pouze až moment z posledního zápasu proti Švýcarkám, kdy jsem při oslavě gólu cítila, že už to tejp asi nespraví.“

Následovala ovšem operace také druhého ramene. Pro nějakou bližší představu, o jak těžké zranění se jednalo? Mohlo dojít třeba ke konci kariéry?
„Problémy s rameny jsem měla už delší dobu, poprvé mi pan primář navrhoval jako řešení artroskopii zhruba 2-3 roky zpět, ale to jsem radši řekla, že mě to teda nebolí. (směje se) Špatný tvar kosti v kombinaci se zátěží z toho udělal jen otázku času, proto jsem se potom rozhodla podstoupit také operaci druhého ramene, díky které bych se podobným zraněním měla vyhnout. Jedná se o docela standartní operaci, akorát běžní pacienti jsou většinou staršího věku. Z nemocnice mě sice propouštěli se slovy: „Tak zase příští rok“, ale o konci kariéry jsem vůbec nepřemýšlela.

Postupně se zapojuješ a Tvůj návrat se odehrál v rámci pohárového zápasu. Jaké to bylo se znovu představit v ostrém utkání?
„Nějak extra jsem to neprožívala, jen jsem si řekla, že nechci pokazit hned první střídání a potom jsem si užívala, že už můžu zase hrát.“

Cítíš na sobě, že si třeba ještě podvědomě dáváš pozor, nebo jsi definitivně zpět?
„Určitě to tak v prvních trénincích a zápasech bylo, teď už se snažím jít do všech soubojů.“

Do Extraligy žen ses vrátila mimo jiné vítězným gólem v ostravském derby. Jaký to byl pocit, byť jsi například ve stejné hale proměnila nájezd v semifinálovém duelu.
„Jsem ráda, že jsem týmu mohla pomoct a že jsme zápas týmově zvládly. Myšlenky na loňskou sérii jsem neměla, jsme jiný tým, máme nové hráčky i vedení a zatěžovat se před zápasem minulou sezonou by bylo zbytečné.“

Máš za cíl se rovněž rychle vrátit do reprezentace žen?
„Určitě ano.“


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • repre napsal:

  Vítej zpátky Kubeč, ať se nám to repre zvedne.

 • Petr napsal:

  Bude podcast o nominaci a startu ligy?

  • Gustav Ondrejčík napsal:

   Dobrý den, určitě plánujeme další díl v nejbližší době ;).

   • Prosba napsal:

    Tak ho, prosím, udělejte s někým jiným než s Dannhoferem, na kterého si tu někdo stěžuje pod polovinou článků, protože je ze sportovního hlediska poněkud mimo mísu. Vemte třeba někoho z nových hlavních trenérů z Tatranu nebo z Chodova. Prosíííííííím. Jinak je to dehonestace celého ženského florbalu.

Napsat komentář

*