Radost hráčů střešovické Tatranu. Foto: Matyáš Klápa, www.tatranflorbal.cz Radost hráčů střešovické Tatranu. Foto: Matyáš Klápa, www.tatranflorbal.cz
17. 10. 2022 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Tatran dál válcuje ligu, Ostrava vyškolila nováčka superligy

O víkendu nás čekalo další kolo Superligy. Vyrovnaná utkání střídaly jednoznačné výsledky. Zajímavý souboj, který musel skončit až v prodloužení nabídlo utkání Liberce s Českou Lípou. Týmy Tatranu, Ostravy, Sparty, Chodova a Vítkovic si odnesly plný počet bodů.

Při sobotním odpoledne se odehrály první 3 utkání sedmého kola Livesport Superligy. První z nich se odehrálo ve Vítkovicích, kam přijeli Black Angels. Až na vyrovnanou druhou třetinu utkání patřilo domácím. Nejvíce z hráčů Vítkovic zářil Martin Gattnar, který v utkání zaznamenal 5 gólů. Pražané nakonec odjížděli s výsledkem 14:3 pro domácí.

O něco vyrovnanější bitvu nabídlo pražské derby mezi Chodovem a Vinohrady. Celý zápas se oba týmy přetahovaly maximálně o jedno gólový rozdíl. V poslední desetiminutovce upravil na 5:4 Marek Vávra. Hosté zkoušeli hru v power-play, ovšem znovu Marek Vávra, tentokrát do prázdné branky, navýšil náskok Chodova. Půl minuty před koncem ještě vykřesal naději Vinohrad Ondřej Plíhal, ukázalo se to ale pouze kosmetickou úpravou skóre a Chodov zvítězil 6:5.

V posledním sobotním utkání se střetli Sparta Praha s Pantery Otrokovice. První třetinu překvapivě vyhráli domácí a do šaten se odcházelo za stavu 2:3. Druhá třetina poté patřila Spartě. Domácí Mikuláš Krbec zaznamenal 2 góly a společně s Robertem Koširem se zasloužili o vedení 6:3. Poslední třetina byla gólově vyrovnaná a utkání skončilo 8:5 pro Spartu Praha.

Severočeské derby se odehrálo v neděli v Liberci, kam přijela Česká Lípa. Právě domácí první dvě třetiny dominovali. V poslední části utkání začali hosté dotahovat gólový rozdíl. Necelé 2 minuty před koncem zápasu vyrovnal Milan Tichý a šlo se do prodloužení. V tom se nemýlil Václav Vavruška po přihrávce Štěpána Slaného a ukradl tak pro svůj tým bod navíc. Utkání skončilo 8:9 po prodloužení.

Dva zápasy, dva jednoznačné výsledky. Tak by se daly shrnout utkání Karlových Varů s Ostravou a Pardubic s Tatranem. V tom prvním jmenovaném zápase se blýskl čtyřmi góly Marek Bräuer a pomohl tak Ostravě k výhře 4:11. Tatran proti Pardubicím v první třetině příliš jasně nedominoval, první část skončila 2:3. Pak se ale hosté rozstříleli, nejvíce z tatranských hráčů Martin Šindelář, jež zaznamenal hattrick, a během dvou třetin nasázeli do pardubické branky 9 gólů. Utkání skončilo 2:12 pro Pražany.

Další vysoko výhru zaznamenal střešovický Tatran, tentokrát na východě Čech, kde domácí Pardubice deklasoval 12:2. Pěti kanadskými body (2+3) se na tom podílel nejproduktivnější hráč soutěže Marek Beneš. Definitivně na svou stranu Střešovičtí strhli duel v průběhu druhé části, kdy vsítili Pardubicím čtyři branky. Tatran má po sedmi zápasech plný počet 21 bodů.

Výsledky 7. kola Livesport Superligy:

1. SC Vítkovice – Black Angels 14:3 (5:0, 2:2, 7:1)
Branky: 6. Matejčík (Šebesta), 7. M. Gattnar (Pažák), 8. Fukala (Palčinský), 13. Zubek (Delong), 19. M. Gattnar (Delong), 22. R. Gattnar (Matejčík), 30. M. Gattnar (Zubek), 45. Pažák (Delong), 47. Besta (Sidunov), 47. M. Gattnar (Zubek), 48. Palčinský (Kaleta), 50. Fukala (Hatala), 53. M. Gattnar (Zubek), 56. Palčinský (Hatala) – 23. Fryš (Šťourač), 31. Fryš, 42. M. Burian (V. Novotný).

Florbal Chodov – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:5 (2:2, 1:1, 3:2)
Branky: 6. Komárek (Horký), 8. Vávra (Komárek), 36. J. Bauer (Ondrušek), 46. Votava (Komárek), 52. Vávra (Dufek), 59. Vávra – 1. D. Gärtner (Plíhal), 18. Plíhal (O. Stuchlík), 24. Melíšek (T. Gärtner), 50. Máca (Hartman), 60. Plíhal (Ji. Procházka).

Sparta Praha – Panthers Otrokovice 8:5 (2:3, 4:0, 2:2)
Branky: 6. Kozák (Pruner), 12. Curney (Krbec), 23. Curney (Krbec), 34. Krbec (Zouzal), 36. Krbec (Curney), 36. Košir (Mat. Čermák), 46. Košir (Mat. Čermák), 60. Krbec – 4. Grlický (Kohút), 10. Vykopal (Gašparík), 20. Halama (Červenka), 42. Grlický (Grich), 60. Gašparík (Grlický).

FBC Liberec – FBC Česká Lípa 8:9 (4:1, 1:3, 3:4) po prodl.
Branky: 4. Ferdan (Stránský), 6. Wiener (Stránský), 7. Kárník (Stránský), 18. Stránský (Faksa), 37. Wiener (Valeš), 51. Kárník (Ferdan), 52. Valeš (Stránský), 55. Stránský – 16. Jirsa (Slaný), 25. Kopič (Peška), 33. Štěrba (Jirsa), 40. Slaný, 44. Krajcigr, 45. Kouba (Krajcigr), 51. Peška (Pekárek), 59. Tichý (Slaný), 62. Vavruška (Slaný).

FB Karlovy Vary – FBC Ostrava 4:11 (1:4, 2:4, 1:3)
Branky: 11. Strachota (Kalaš), 32. J. Zavadil (Svatek), 38. Nicklas (J. Zavadil), 47. Zahraj (Velc) – 2. Bräuer (Pobořil), 3. Gál (Barabáš), 4. Kuczera (Pešat), 6. Herblich (Šulc), 23. Bräuer (Pobořil), 24. Bräuer, 26. Choma (Pešat), 29. Choma (Pešat), 48. Chatrný (Gál), 51. Šulc (Gál), 53. Bräuer (Pešat).

Sokoli Pardubice – Tatran Strešovice 2:12 (2:3, 0:4, 0:5)
Branky: 15. Kučera (Černý), 20. Kučera (J. Burian) – 1. Beneš (Vavroušek), 5. Šimek (Šindelář), 15. Němeček (Beneš), 26. Šindelář (Sládeček), 37. Němeček (Beneš), 37. Šindelář (Mar. Čermák), 39. Beneš (Havlas), 47. Havlas (Beneš), 48. Šindelář (Šimek), 49. Piskáček (Péc), 51. Sádlo (Tlapák), 59. T. Hanák (Němeček).

Autor: Pavel Klepetko