Florbalistky Mladé Boleslavi získaly na půdě Chodova bod. Foto: Florbal Chodov
14. 11. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Boleslav bere bod Chodovu! Všechno špatně, nohy na zem, velí Neuman. Olomouc porazila ve šlágru Start98

Pořádným překvapením skončilo poslední utkání tohoto víkendu v Extralize žen mezi Chodovem a Mladou Boleslaví. Pražský tým totiž roli favorita splnil až v prodloužení a podruhé v ročníku ztratil body. Šlágr kola mezi Olomoucí a Startem98 šel na konto florbalistek z Hané, Vítkovice si pak poradily s Bulldogs Brno. Deset bodů v jednom zápase zapsala Michaela Mlejnková.

Velké překvapení se událo na Jižním Městě, kam přijela Mladá Boleslav. Domácí Chodov od páté minuty prohrával, vyrovnal až ve 28. minutě díky Kristíně Belicové. Postupně se dostal až do vedení 5:2, jenže v posledních deseti minutách náskok ztratil a muselo se prodlužovat. V 63. minutě pak rozhodla Vendula Štolbová.

„Hodnocení je špatné, krátce by se dalo říct, že se nepovedlo vůbec nic, což má ale nějakou příčinnu. Klíšé je, že to budeme pitvat, což budeme na součástky, protože tam opravdu nebylo vůbec nic, ale v prvé řadě jde prohra za realizačním týmem a konkrétně za mnou. My jsme zvolili špatně úplně všechno: sestavu, rytmus hry, prostě jsme se do zápasu vůbec netrefili. Nějaké vnější vlivy tam asi byly, co do koncentrace a nasazení, ale to je jenom trapné alibi. V zápase jsme dlouho nebyli, až neočkávaně dlouho nám trvalo, než jsme se do něj dostali a pokud nedokážeme dovést zápas za stavu 5:2 do klidného konce, tak to ukazuje, že tým je ve fázi nějakého rozvoje a pokud si budeme lhát něco jiného, tak se nám může stát, že takové facky přijdou. A je vlastně úplně jedno, jestli to bude od soupeře, od kterého se to příliš nečeká nebo od týmu z TOP 4, který by nám třeba dal výprask. Dnes máme hodně materiálu ke studiu a ke zlepšení, je to klišé, ale musíme dát nohy na zem a pracovat,“ durdil se domácí trenér Ondřej Neuman.

Na opačné straně panovalo jiné emoční rozložení. „Velmi bojovné utkání, dali jsme si jeden hlavní cíl: držet se v utkání, nenechat si zápas utéct, aby třeba v první třetině bylo rozhodnuto. To se nám dařilo, prakticky až do úplného závěru jsme byli na dosah tří bodů. Dalším cílem bylo držet individuální souboje, chtěli jsme držet styl 1 na 1, udělat si dvojice a soupeři hru znepříjemnit, to se nám také dařilo. Pro nás je to vzácný bod a je to super neděle, jsme šťastní. Holky bojovaly, makaly a užily si to,“ usmíval se Jan Kovačík.

Olomouc podruhé v řadě zvítězila a už je na příčkách zajišťujících play off. Ve šlágru kola se splnila naše predikce, že padne poměrně dost branek. Utkání se přelélevalo ze strany na stranu, florbalistky Startu98 se dostaly v jeho první polovině do vedení 4:2, už ve 46. minutě ale Olomouc vedla 7:4. Nakonec zvítězila 8:6, a to také díky prvnímu gólu finské posily Nelly Baumgartner.

Očekávané utkání mezi Vítkovice a Bulldsogs Brno skončilo výhrou Ostravanek poměrem 8:1. Vítkovice v utkání měly mnohem větší držení míčku, na svůj vkus ale asi nastřílely méně branek, než by chtěly a několikráte pustily Bulldogs do zajímavé šance. Brno si nakonec čestný úspěch zapsalo až v 58. minutě.

Problémy naopak neměla dvojice Tatran Střešovice – FBC Ostrava. Pražské derby mezi Panthers a Tatranem skončilo výhrou Tatranek v poměru 13:0. Ostravské FBC pak doma porazilo Liberec 15:3, kdy to po první třetině bylo 2:2. Pak ale FBC zabralo, také díky výkonu Michaely Mlejnkové, která zapsala hned deset kanadských branek: třikrát skórovala a sedm gólů připravila.

První třetina nevyšla ani Bohemians, Pražanky v Jičíně po dvaceti minutách prohrávaly 0:2. Ve druhé třetině ale nastřílely pět branek a soupeře již do utkání nepustily. Nakonec dokázaly zvítězit poměrem 8:4.

Přehled výsledků 9. kola Extraligy žen

Finance Novák FBK Jičín – FbŠ Bohemians 4:8

branky: 4. Gabriela Žůrková, 8. Kristýna Bachmaierová, 35. Leona Müllerová, 47. Kristýna Bachmaierová – 22. Lucie Veselá, 24. Kateřina Strnadová, 28. Michaela Urbanová, 32. Klára Minářová, 39. Natálie Bartošová, 47. Tereza Havlová, 51. Karolína Mezerová, 60. Simona Pálková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 65; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 19 – Kristýna Karli 15; po třetinách: 2:0, 1:5, 1:3;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 8:1

branky: 4. Vendula Maroszová, 9. Michaela Kubečková, 22. Michaela Šponiarová, 23. Sára Seevaldová, 31. Barbora Husková, 39. Zuzanna Krzywak, 56. Barbora Husková, 59. Barbora Husková – 58. Veronika Machálková; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 44; zásahy brankářů: Nikola Příleská 17 – Jana Prátová 15, Markéta Hošek Marková 3; po třetinách: 2:0, 4:0, 2:1;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Crazy girls FBC Liberec 15:3

branky: 4. Malwina Zagórska, 5. Kristýna Klubalová, 22. Michaela Mlejnková, 26. Michaela Mlejnková, 28. Paulína Hudáková, 31. Natalie Hurníková, 34. Veronika Káčová, 37. Linda Pudišová, 37. Denisa Kotzurová, 37. Paulína Hudáková, 42. Laura Chúpeková, 43. Laura Chúpeková, 47. Veronika Rybičková, 49. Michaela Mlejnková, 53. Linda Pudišová – 14. Veronika Šmídková, 18. Karolína Nováková, 21. Veronika Šmídková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 2:5; využití: 4:1; diváků: 55; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 11 – Adéla Malkusová 38; po třetinách: 2:2, 8:1, 5:0;

PSN Tatran Střešovice – Panthers Praha 13:0

branky: 4. Michaela Mechlová, 7. Karolína Stůjová, 8. Vendula Beránková, 12. Kateřina Seemannová, 18. Lucie Želízková, 33. Nikola Hermannová, 37. Michaela Mechlová, 39. Lucie Vernerová, 40. Lucie Želízková, 48. Lucie Želízková, 56. Barbora Lovíšková, 58. Nikola Hermannová, 58. Barbora Lovíšková; rozhodčí: Volodar Ilyk – Artem Zolotar; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 260; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 8 – Štěpánka Neumanová 38; po třetinách: 5:0, 4:0, 4:0;

FBS Olomouc – FAT PIPE Tigers Start98 9:6

branky: 6. Barbora Soušková, 19. Zuzana Hubáčková, 33. Vlaďka Maděrová, 33. Eliška Pešavová, 40. Vlaďka Maděrová, 45. Klára Horčičková, 46. Eva Řeháková, 60. Nelly Baumgartner, 60. Zuzana Hubáčková – 18. Barbora Špačková, 22. Markéta Baťková, 26. Kateřina Kovaříková, 29. Barbora Špačková, 56. Kateřina Kovaříková, 57. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 77; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 18 – Kristýna Janglová -7; po třetinách: 2:1, 3:3, 4:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – MITEL Florbalová akademie MB 6:5p

branky: 28. Kristína Belicová, 32. Kristína Belicová, 38. Vendula Štolbová, 46. Natálie Balková, 51. Markéta Prontekerová, 63. Vendula Štolbová – 5. Barbora Pelcová, 37. Mayya Lytorova, 54. Barbora Doležálková, 55. Barbora Doležálková, 58. Daniela Švejdová; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 68; zásahy brankářů: Michaela Galušková 10 – Marie Topolová 36; po třetinách: 0:1, 3:1, 2:3, 1:0;