Tom Ondrušek a spol. nasázeli nováčkovi z Karlových Varů 18 branek. Zdroj: Český florbal Tom Ondrušek a spol. nasázeli nováčkovi z Karlových Varů 18 branek. Zdroj: Český florbal
21. 11. 2022 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Hráči Chodova a Vítkovic předčasně nadělovali, Boleslav udolala Spartu v prodloužení

Máme za sebou utkání víkendové části 10. kola Livesport Superligy. Na góly to byl bohatý konec týdne. Týmy Chodov a Vítkovice naprosto přejely své soupeře a dohromady jim nastřílely 29 gólů. Liberec kradl body na Vinohradech a Mladá Boleslav uspěla se Spartou až v prodloužení.

První utkání hracího víkendu se odehrálo v pátek, kdy do Pardubic přijela FBC Ostrava. Na první gól fanoušci čekali téměř celou třetinu, když minutu a půl před koncem první části skóroval Marek Bräuer a zařídil tak odchod hostů do šatny s jednobrankovým náskokem. V polovině druhé třetiny byl vyloučen Filip Šubrt a Pardubice využily přesilovku srovnáním na 1:1. Do konce druhé části však stihla Ostrava opět odskočit, a to o 2 branky. Do poslední třetiny se tak šlo z stavu 1:3. Ve třetí třetině se, opakem té první, góly hrnuly. Nejdříve svůj náskok zvýšila Ostrava na stav 1:5. Následovaly 3 góly do sítě hostů a Pardubice se tak dostaly na jedno gólový rozdíl. Ostrava si ale svoje vedení udržela a přidala ještě dva góly do domácí sítě. Utkání tak skončilo se skórem 4:7.

V sobotu se odehrál zápas mezi Otrokovicemi a Vítkovicemi. Utkání otevřel hned ve druhé minutě Rostislav Gattnar, který tak trošku předpověděl, jakým tempem se utkání bude hrát. Vítkovice dominovaly a v půlce třetiny přidaly ještě druhý gól. První třetina skončila brankovým rozdílem 0:2. Ve druhé třetině také jako první skórovali hosté, konkrétně Jakub Hubálek. Otrokovice sice ve 38. minutě dokázaly snížit, Vítkovice jim ale ještě do konce druhé části stihly odpovědět dalšími dvěma góly. Skóre po druhé třetině tak bylo 1:5. V poslední části Vítkovice jen podtrhly svůj výkon v zápase a po několika gólech svítilo na konci utkání na světelné tabuli skóre 2:11.

Další sobotní utkání se konalo na Jižním městě, kde přivítal Chodov nováčka Superligy, Karlovy Vary. Toto utkání nabídlo podobně jako v Otrokovicích zápas jednoho týmu. To značil brankový rozdíl po první třetině, kdy si domácí šli odpočinout do šatny za stavu 7:0. Druhá třetina by se dala nazvat o góly poněkud chudší částí zápasu. Za Chodov se trefil jen Podhráský a první gól Karlových Varů vstřelil Daniel Kalaš. V poslední třetině ale hosty zavalila doslova branková lavina. Hattrickem se blýskli hned 2 hráči Chodova. Martin Skřivánek a Tom Ondrušek. I ti mimo jiné přispěli konečnému skóre utkání 18:1.

Další sobotní zápas představil klání mezi Mladou Boleslaví a Spartou Praha. Jako první o sobě v utkání dali vědět hosté. Konkrétně brankou Jiřího Curneyho ve dvanácté minutě. Mladá Boleslav ale dokázala během minuty skóre srovnat a dokonce otočit ve svůj prospěch. Sparta ale 20 vteřin před koncem první třetiny vstřelila rukou Matěje Čermáka vyrovnávací branku a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině jako první udeřili domácí brzo po začátku. Sparta ale pár minut na to zvládla srovnat. Tento nulový gólový rozdíl vydržel až do konce poslední části, ve které nepadla žádná branka. Utkání tak šlo do prodloužení. V něm se nemýlil domácí kanonýr Jan Natov a ukořistil tak pro Mladoboleslavské bod navíc. Konečné skóre utkání tak bylo 4:3.

Poslední sobotní utkání se odehrálo v České Lípě, kam přijeli Black Angels. První branku utkání vstřelili právě hosté. Ve třetí minutě Martin Obuškevič skóroval na 1:0. Během následujících pár minut ovšem přidal 2 góly českolipský Václav Vavruška. 15. vteřin před koncem ale ještě stačili Black Angels vyrovnat a první třetina tak skončila nerozhodně. Ve druhé části, i když první skórovala Česká Lípa, se sypaly góly především do domácí branky. Hosté stačili vstřelit rovnou tři a vedli tak na konci druhé třetiny 3:5. V poslední části zápasu se Česká Lípa snažila utkání otočit, nakonec ale doma ztratila a utkání skončilo 6:8 pro Black Angels.

Poslední víkendové utkání 10. kola Superligy se odehrálo v neděli v Praze na Vinohradech, kam přijel poměřit síly FBC Liberec. Hned ze začátku se začali prosazovat hosté a ve třetí minutě již vedli 0:2. Vinohrady brzy na to gólem Jana Otty dokázaly snížit, Liberec ovšem do konce první části přidal další dva góly a s nimi i náskok do druhé třetiny 1:4. Ve druhé třetině přidali hosté ze severních Čech další dvě branky a dostali se až na náskok 1:6. Domácí do konce třetiny stihli jen snížit gólový rozdíl o jednu branku, jmenovitě Štěpán Švejda skóroval na 2:6. V poslední části utkání si Severočeši pouze potvrdili vítězství udržením svého náskoku a odvezli si tak z Prahy při nedělním večeru 3 body do tabulky Superligy.

Výsledky 10. kola Livesport Superligy:

Sokoli Pardubice – FBC Ostrava 4:7 (1:0, 1:2, 3:4)
Branky: 29. A. Šmíd (Teichman), 46. L. Kučera (Prix), 53. A. Šmíd (Teichman), 54. Prix (A. Šmíd) – 19. Bräuer (Kuczera), 34. Šulc (Pobořil), 38. Bräuer (Pešat), 43. Němec (Choma), 45. Kuczera (Němec), 59. Pobořil (Kuczera), 60. Chatrný (Bräuer).

Panthers Otrokovice – 1. SC Vítkovice 2:11 (0:2, 1:3, 1:6)
Branky: 38. P. Kopecký, 45. Červenka (Grich) – 2. R. Gattnar (Matejčík), 9. Besta, 28. Hubálek (Šebesta), 39. Zubek (Šindler), 39. Kaleta (Šebesta), 46. Kaleta (Šebesta), 48. Delong, 54. Šebesta (Zubek), 56. Delong (Jankovský), 58. Palčinský (M. Gattnar), 60. Šebesta (Zubek).

Florbal Chodov – FB Karlovy Vary 18:1 (7:0, 1:1, 10:0)
Branky: 3. Netrefa (Votava), 10. Maxa (Ondrušek), 15. Ondrušek (Vávra), 15. Votava (Netrefa), 19. Kafka (Skřivánek), 20. Vávra (Ondrušek), 20. Votava (Netrefa), 32. Podhráský (Vošta), 42. Kafka (Skřivánek), 43. Netrefa (Vošta), 48. Štefek (Ondrušek), 50. Skřivánek (Maxa), 52. Podhráský (Vávra), 54. Ondrušek (Vávra), 55. Skřivánek (Maxa), 57. Vošta (Votava), 60. Maxa (Podhráský), 60. Skřivánek – 40. Kalaš (Velc).

Florbal Mladá Boleslav – Sparta Praha 4:3 (2:2, 1:1, 0:0) po prodl.
Branky: 13. D. Šebek (Suchánek), 14. Krebner (Bína), 23. Punčochář (Tokoš), 63. Natov (Tomašík) – 12. Curney, 20. Mat. Čermák (Kareš), 27. Košir (Bartoš).

FBC Česká Lípa – Black Angels 6:8 (2:2, 1:3, 3:3)
Branky: 5. Vavruška (Tichý), 7. Vavruška (Slaný), 23. Vavruška (Slaný), 53. Peška (Kopič), 55. Kouba (Slaný), 58. Mlejnek (Slaný) – 3. Obuškevič (Sůva), 20. V. Novotný (Hromada), 28. M. Boček (Hromada), 28. Šťourač (Bačinský), 40. M. Burian, 42. M. Burian (Čáslava), 47. Čáslava (M. Burian), 58. R. Hanák (Šťourač).

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Liberec 3:7 (1:4, 1:2, 1:1)
Branky: 6. Otta (V. Klápa), 30. Švejda (Otta), 47. Plíhal (Máca) – 1. Macháč (Ferdan), 3. Smutný (Kárník), 9. Pařízek (Smutný), 11. Kárník (Stránský), 25. Stránský (Janeček), 26. Baudisch (Bitman), 55. Ferdan.

Autor: Pavel Klepetko