Milan Tomašík je oporou Mladé Boleslavi. Foto: Matyáš Klápa, Florbal Mladá Boleslav Milan Tomašík je oporou Mladé Boleslavi. Foto: Matyáš Klápa, Florbal Mladá Boleslav
5. 12. 2022 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Musíme zůstat zdraví, proti Vítkovicím to byl jen nástřel toho, co chceme hrát, říká Tomašík

 Perfektní výkon. Jedna obdržená branka, naproti tomu sedm vstřelených, Mladá Boleslav si v Ostravě rázně uzmula druhé místo v superligové tabulce od Vítkovic. Podle útočníka Milana Tomašíka se navíc tým teprve dostává k tomu, jak by se chtěl prezentovat. „Musíme zůstat zdraví,“ přeje si boleslavský útočník.

Vzadu jistý Lukáš Bauer, jediná inkasovaná branka, sedm vstřelených. Dominantní výkon. Perfektní? „Perfektní asi ne, ale byl to od všech velmi povedený výkon, počínaje gólmanem a obranou, až po útočníky. Takticky jsme na zápas byli připraveni a zvládli jsme jej v průběhu celých šedesáti minut, takže se jedná o velmi povedený výkon,“ hodnotil utkání Milan Tomašík.

Klíčem k úspěchu byla pevná obrana, přičemž kapitánem defenzívy byl gólman Lukáš Bauer. „Baui je výborný, my víme, co máme dělat, abychom mu pomohli. Dostali jsme vlastně gól jen v přesilovce, za stavu 5 na 5 jsme gól nedostali, ani pak v power play. Na obraně se staví vítězství, to je základ všeho. Potom jsme měli relativně dobrou rozehrávku, byli jsme efektivní v přechodu a v útoku, takže dnes lze říct, že jsme podali výborný výkon,“ usmíval se hráč se zkušenostmi ze švédské nejvyšší soutěže.

Je výhra o to cennější, jelikož výsledky Boleslavi nebyly přesvědčivé a ztratila bod například se Spartou? „Neřekl bych, že se jedná o nějakou herní krizi. Tým měníme, hodně lidí vynechává kvůli zraněním, teď byly i nějaké nemoci za poslední dobu, navíc bylo mistrovství světa,“ vypočítává.

Věří ale, že jeho tým se k výkonnostnímu vrcholu teprve dostane. „Zatím nevíme, co vlastně můžeme hrát, protože jsme ještě nehráli v plné sestavě. Proti Vítkovicím to byl jen nástřel, samozřejmě to bude těžké udržet, ale musíme být všichni zdraví, abychom mohli konkurovat nejlepším týmům. Neříkám, že to byla krize, ale výsledky nebyly optimální, nicméně souvisí to s nastavením týmu a tím, že jsme dosud nebyli pohromadě,“ zakončil Milan Tomašík.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*