Ostravské FBC porazilo Tatran. Foto: FBC Ostrava Ostravské FBC porazilo Tatran. Foto: FBC Ostrava
12. 12. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Olomouc vzala bod Chodovu, FBC poprvé vyhrálo duel s týmem TOP 4

Extraliga žen má odehráno 14. pokračování. Olomouci se na domácím hřišti povedlo obrat o jeden bod Chodov, ostravské FBC zase poprvé v sezóně dokázalo porazit soupeře z elitní čtveřice v podobě Tatranu. Brněnské Buldočky pak zvládly utkání proti Bohemians.

Chodovu utkání v Olomouci příliš nevyšlo, od začátku tahal za kratší konec provazu a poměrně rychle prohrával o dvě branky. V průběhu celé základní doby vedl jednou, a to pouze necelé tři minuty: v 54. minutě dala gól na 5:4 pro Chodov Vachovcová, srovnala ale Maděrová. Třináct sekund před koncem prodloužení pak rozhodla Frantíková.

Poprvé v sezóně naopak slaví výhru nad týmem z elitní čtveřice ostravské FBC, které na domácí půdě zdolalo Tatran poměrem 8:5. Do utkání přitom nevstoupilo dobře a rychle prohrávalo 0:2, ve druhé třetině ale převzalo otěže utkání, které již ze svého držení nepustilo. „Vstup nebyl ideální, něco nám chybělo. Ale chytli jsme se, pomohla nám přesilová hra, kde jsme snížili na 2:1. Naopak od druhé třetiny to byl perfektní výkon, dali jsme hodně gólů. a především byli mnohem lepší než soupeř. Musím říci, že ještě více než vítězství nad soupeřem, které jsme již potřebovali, mě těší právě ten předvedený výkon, panuje velká spokojenost,“ notoval si kouč FBC Jakub Robenek.

Slabší pasáž si ve druhé třetině proti Liberci vybraly také Vítkovice, které ale nakonec dovedly utkání s Crazy girls k vítězství v poměru 13:2. Ztráta Chodova současně znamená, že na první pozici mají náskok již šesti bodů, a navíc mají k dobru vítězství nad Chodovem v prvním vzájemném utkání.

V parádní přestřelku se změnil zápas mezi Bohemians a Bulldogs Brno. Po bleskovém úvodu to již v desáté minutě bylo 2:2, Bulldogs se následně dostaly do rozhodujícího tříbrankového náskoku v poměru 6:3. Nakonec zvítězily poměrem 7:5. „Každá část zápasu byla jiná, první část neměla tempo, ve druhé části se zrychlilo, třetí část, tam byla klíčová přesilová hra a posledních deset minut byla od nás na morál, soupeř nás hodně zatlačil. Důležité tři body s těžkým soupeřem,“ zhodnotil kouč Bulldogs Jan Novotný.

Podruhé v řadě vyhrály florbalistky Startu98, které se tak rázem vyšvihly až na šestou pozici extraligového pelotonu. O své výhře rozhodly vlastně v první třetině, kterou vyhrály 4:0. Pro poražené Panthers naopak může být pozitivní, že při výsledku 9:5 dokázaly výsledkově udržet krok se soupeřem v průběhu dalších dvou třetin. Kateřina Kovaříková zapsala čtyři branky.

Vyhrály také florbalistky Jičína, které si poměrem 6:2 poradily s Mladou Boleslaví. Domácí florbalistky předvedly kvalitní vstup do zápasu a ve třetí minutě vedly 2:0, na což ale dokázala Boleslav rovněž rychle odpovědět. Ve druhé polovině základní hrací doby už se ale trefoval pouze Jičín a zvítězil 6:2.

Přehled výsledků 14. kola Extraligy žen

Finance Novák FBK Jičín – MITEL Florbalová akademie MB 6:2

branky: 2. Kristýna Bachmaierová, 3. Zuzana Svobodová, 32. Michaela Kacelová, 48. Gabriela Žůrková, 58. Šárka Smetáková, 59. Eva Preisslerová – 6. Barbora Doležálková, 11. Veronika Zittová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 59; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 10 – Eva Klementová 16; po třetinách: 2:2, 1:0, 3:0;

FbŠ Bohemians – Bulldogs Brno 5:7

branky: 10. Michaela Urbanová, 10. Aneta Faltová, 19. Karolína Mezerová, 50. Michaela Urbanová, 60. Klára Minářová – 5. Tereza Pešková, 8. Veronika Machálková, 14. Michaela Žáková, 33. Liliana Bolfová, 41. Tereza Pešková, 50. Veronika Stuchlíková, 57. Anna Brucháčková; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 42; zásahy brankářů: Martina Franková 14 – Jana Prátová 3, Jana Prátová 11, Markéta Hošek Marková ?; po třetinách: 3:3, 0:1, 2:3;

Crazy girls FBC Liberec – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:13

branky: 25. Kateřina Kvapilová, 29. Karolína Nováková – 10. Markéta Lenfeldová, 11. Michaela Kubečková, 14. Sára Seevaldová, 33. Vendula Maroszová, 34. Eliška Willmannová, 40. Barbora Husková, 44. Barbora Husková, 49. Markéta Lenfeldová, 55. Nela Kubalčíková, 56. Vendula Maroszová, 57. Sára Seevaldová, 57. Zuzanna Krzywak, 58. Šárka Staňková; rozhodčí: Michal Reczai – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; zásahy brankářů: Adéla Malkusová 29, Alžběta Hánová 2 – Karolína Krištofová 11; po třetinách: 0:3, 2:3, 0:7;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – PSN Tatran Střešovice 8:5

branky: 16. Michaela Mlejnková, 28. Paulína Hudáková, 30. Michaela Mlejnková, 31. Linda Pudišová, 37. Linda Pudišová, 38. Veronika Káčová, 48. Denisa Kotzurová, 59. Malwina Zagórska – 6. Michaela Mechlová, 13. Michaela Mechlová, 35. Radka Korbelářová, 37. Karolína Stůjová, 50. Michaela Mechlová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:4; využití: 2:1; diváků: 60; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 9 – Monika Šolleová 19; po třetinách: 1:2, 5:2, 2:1;

FBS Olomouc – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:6p

branky: 12. Eliška Pešavová, 19. Eva Řeháková, 22. Eva Řeháková, 28. Lucie Cholinská, 57. Vlaďka Maděrová – 18. Kristína Belicová, 26. Magdaléna Plášková, 35. Ivana Vachovcová, 48. Kristína Belicová, 54. Ivana Vachovcová, 65. Daniela Frantíková; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 51; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 26 – Karolina Bačková 18; po třetinách: 2:1, 2:2, 1:2, 0:1;

FAT PIPE Tigers Start98 – Panthers Praha 9:5

branky: 12. Kateřina Kovaříková, 18. Eliška Poláková, 19. Aneta Salehová, 20. Sabina Šnajberková, 25. Kateřina Kovaříková, 31. Markéta Baťková, 40. Kateřina Kovaříková, 50. Kristýna Vejvodová, 57. Kateřina Kovaříková – 21. Jana Pavlicová, 23. Jana Pavlicová, 33. Nikola Křemenáková, 47. Jana Pavlicová, 59. Nikola Křemenáková; rozhodčí: Daniel Fišer – Lukáš Recht; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 163; zásahy brankářů: Šárka Černá 11 – Štěpánka Neumanová 23; po třetinách: 4:0, 3:3, 2:2;