Liberec porazil v derby Mladou Boleslav 7:6 v prodloužení. Foto: Jaroslav Applebauer, FBC Liberec Liberec porazil v derby Mladou Boleslav 7:6 v prodloužení. Foto: Jaroslav Applebauer, FBC Liberec
9. 1. 2023 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Liberec ztratil čtyřbrankové vedení a jeden bod, Tatran porazil Bohemians

Extraliga žen má za sebou kompletní 16. kolo. Liberec v něm porazil Mladou Boleslav, ovšem během zápasu přišel o čtyřbrankové vedení a zvítězil až v prodloužení, což jej optikou boje o play off stálo cenný bod. Velký souboj se odehrál mezi Startem98 a Bulldogs Brno, hostující florbalistky si do Brna odvezly tři body za výhru 8:5.

Liberec zapsal vítězství nad Mladou Boleslaví 7:6 v prodloužení. V utkání se dokázal dostat do vedení 4:0, ovšem to během jedenácti minut ztratil a Boleslav dokázala zareagovat také na pátý a šestý gól domácího týmu. Utkání nakonec rozhodla v poslední minutě prodloužení Markéta Valešová.

„Dnešní zápas se dá hodnotit určitě kladně, co do předvedené hry. Co nás může mrzet je fakt, že zápas jsme si výborně rozehráli, ale ve druhé třetině jsme byli nervózní a Boleslav ukázala, že je houževnatý soupeř a řekl bych, že zápas zaslouženě dovedla do prodloužení. V něm jsme ale nic neponechali náhodě a bereme extra bod,“ zhodnotil zápas Vojtěch Rondoš, kouč Liberce.

Podle očekávání se vyrovnané utkání hrálo mezi domácím Startem98 a Bulldogs Brno. Pražanky se dostaly do vedení 3:1 respektive 4:2, ale sérií čtyř inkasovaných branek zápas ztratily a odešly poraženy poměrem 8:5.

V repríze semifinále Poháru Českého florbalu zvítězil Tatran Střešovice nad Bohemians 5:1. Utkání dobře začal a už po jedenácti minutách vedl 2:0, následně sice snížila Mezerová, ovšem tím také uzavřela střelecký účet Bohemians. Další tři branky v utkání vstřelil znovu Tatran a z vzápase tak zvítězil 5:1.

Chodov si poradil s Jičínem poměrem 9:2. V průběhu zápasu se dostal až do vedení 8:0, které ve třetí třetině korigovala domácí hrající trenérka Gabriela Žůrková.

Problémy neměly ani Vítkovice, které v Rudné bez problémů potvrdily roli favorita a v souboji prvního a posledního týmu tabulky porazily Panthers poměrem 20:0. Hned sedm kanadských bodů zapsala Barbora Husková.

Utkání mezi FBC Ostrava a Olomoucí se kvůli Champions Cupu předehrávalo v úterý a skončilo výhrou FBC 6:0.

Přehled výsledků 16. kola Extraligy žen

FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 0:6

branky: 8. Michaela Mlejnková, 13. Veronika Káčová, 16. Pavlína Bačová, 23. Linda Pudišová, 25. Veronika Káčová, 58. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 20 – Veronika Tomšová 14; po třetinách: 0:3, 0:2, 0:1;

Panthers Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:20

branky: 5. Denisa Ferenčíková, 6. Eliška Willmannová, 8. Dominika Buczek, 12. Barbora Husková, 14. Michaela Šponiarová, 17. Dominika Buczek, 20. Sára Seevaldová, 25. Barbora Husková, 39. Zuzanna Krzywak, 41. Michaela Šponiarová, 41. Sára Seevaldová, 43. Zuzanna Krzywak, 45. Michaela Kubečková, 45. Michaela Šponiarová, 48. Zuzanna Krzywak, 52. Sára Seevaldová, 53. Michaela Kubečková, 56. Denisa Ferenčíková, 57. Barbora Husková, 57. Vendula Maroszová; rozhodčí: Dalibor Repček – Adam Tietz; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 15; zásahy brankářů: Štěpánka Neumanová 39 – Karolína Krištofová 13; po třetinách: 0:7, 0:2, 0:11;

Crazy girls FBC Liberec – MITEL Florbalová akademie MB 7:6p

branky: 8. Klára Pabiánová, 11. Kateřina Kvapilová, 18. Karolína Vlachová, 22. Markéta Žbánková, 36. Monika Žapková, 50. Monika Žapková, 65. Markéta Valešová – 24. Veronika Zittová, 30. Veronika Zittová, 32. Ivana Miklíková, 35. Markéta Kosová, 36. Nela Havlíková, 50. Tereza Zapotocká; rozhodčí: Libor Gavlas – Pavel Hála; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Adéla Malkusová 23 – Eva Klementová 25; po třetinách: 3:0, 2:5, 1:1, 1:0;

Finance Novák FBK Jičín – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:9

branky: 51. Gabriela Žůrková, 59. Gabriela Žůrková – 8. Andrea Břeská, 9. Magdaléna Plášková, 12. Dominika Vatahová, 25. Patricie Suchanová, 34. Emilie Skalíková, 34. Andrea Břeská, 44. Marie Havlíčková, 48. Markéta Prontekerová, 53. Markéta Prontekerová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Alena Vokatá 28 – Jana Christianová 23; po třetinách: 0:3, 0:3, 2:3;

FbŠ Bohemians – PSN Tatran Střešovice 1:5

branky: 20. Karolína Mezerová – 8. Radka Korbelářová, 11. Barbora Lovíšková, 24. Radka Korbelářová, 28. Lucie Vernerová, 52. Lucie Želízková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Martina Franková 27 – Monika Šolleová 17; po třetinách: 1:2, 0:2, 0:1;

FAT PIPE Tigers Start98 – Bulldogs Brno 5:8

branky: 11. Kristýna Vejvodová, 13. Barbora Špačková, 15. Kristina Zlatníková, 24. Barbora Špačková, 50. Kristýna Vejvodová – 13. Michaela Žáková, 21. Markéta Vlčková, 32. Anna Brucháčková, 34. Liliana Bolfová, 43. Anna Brucháčková, 48. Liliana Bolfová, 57. Veronika Stuchlíková, 57. Anna Brucháčková; rozhodčí: Jakub Cigl – Petr Herman; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 23 – Jana Prátová 21; po třetinách: 3:1, 1:3, 1:4;