Florbalistky Tatranu porazily Start98. Foto: Flickr Tatran Střešovice
22. 1. 2023 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Tatran si spravil chuť na Startu, Olomouc porazila Bohemians a Vítkovice berou 6 bodů

Florbalistky Tatranu Střešovice si po nepovedeném finále Poháru Českého florbalu spravily chuť v pražském derby se Startem98, který porazily 6:4. Uspěl také Chodov proti Liberci a Vítkovice, které ze dvou víkendových zápasů berou šest bodů. Důležitý krok do play off udělala Olomouc, která porazila na venkovním hřišti Bohemians.

Florbalistky Tatranu předvedly nejlepší možný nástup do utkání se Startem98 a už v sedmé minutě vedly 3:0. Start98 se sice posléze vzpamatoval, ovšem dílčí manko, které před ním leželo, už nikdy v průběhu zápasu nestáhl. Tatran vyhrál také druhou třetinu, v té třetí si pak Start připsal dílčí vítězství, také díky dvěma zásahům Balejové. Pražské derby tak nakonec skončilo výhrou Tatranu 6:4.

Důležitý krok směrem do play off udělala Olomouc. Ta porazila v Kunraticích Bohemians poměrem 5:3. V utkání ani jednou neprohrávala, když skóre otevřela už po devíti sekundách Hegingerová, na konci první třetiny pak proměnila nájezd Soušková. Pražský tým dokázal pouze korigovat, na konečných 5:3 uzavřela do prázdné branky Maděrová.

Výsledkově zajímavé utkání odehrál také Liberec s Chodovem. Pražský favorit zápasu šel už v první minutě do vedení a v jeho průběhu ani jednou neprohrával, Liberec ale ukázal zajímavý potenciál směrem do budoucna, a díky dvě zásahům Markéty Žbánkové uhrál solidní skóre 2:5.

„Dnes bych vyzdvihl nasazení a plnění taktických pokynů. To se nám dařilo celých šedesát minut, což se odrazilo na výsledku. Tlačilo nás neproměňování šancí,“ řekl trenér Liberce Vojtěch Rondoš, který našel domácí prostředí v Turnově.

„Jsme ve fázi přípravy na play off, což bylo na výkonu strašně vidět. Na hokejce jsme byli katastrofální, míček nás neposlouchal a bylo to hodně odbojované. Asi nic líbivého pro diváky, kterých přišlo hodně. Jsme spokojeni s vítězstvím a víme, na čem pracovat, ale dnes to nebylo od nás dobré,“ uvedl kouč Chodova Ondřej Neuman.

Roli favoritek splnily o víkendu dvakrát florbalistky Vítkovic. Ty si poradily nejprve s Jičínem poměrem 12:3, v sobotu pak porazily Mladou Boleslav 18:4, když ve třetí třetině nastřílely 10 branek. Hned 11 bodů zapsala o víkendu polská útočnice ve službách Vítkovic Dominika Buczek.

Jičín o víkendu hrál také proti FBC Ostrava. Svěřenkyně Jakuba Robenka využily velkého představení Pavlíny Bačové a na dlouhou cestu domů braly 3 body za výhru 14:3. Bačová zapsala osm kanadských bodů, její spoluhráčka Denisa Kotzurová pak šest.

Problém s pozicí favorita neměly ani florbalistky Bulldogs Brno, které porazily Panthers Praha 11:1. Pět kanadských bodů za hattrick a dvě asistence zapsala Veronika Stuchlíková.

Posledním utkáním víkendu je souboj Bohemians s Olomoucí.

Přehled výsledků Extraligy žen

Finance Novák FBK Jičín – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:12

branky: 10. Gabriela Žůrková, 23. Kristýna Bachmaierová, 26. Gabriela Žůrková – 6. Dominika Buczek, 9. Vendula Maroszová, 16. Michaela Kubečková, 20. Barbora Husková, 23. Dominika Buczek, 25. Dominika Buczek, 26. Barbora Husková, 27. Michaela Kubečková, 46. Michaela Šponiarová, 55. Denisa Hyršová, 55. Blanka Gajdošová, 57. Michaela Šponiarová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Alena Vokatá 17 – Karolína Krištofová 13; po třetinách: 1:4, 2:4, 0:4;

MITEL Florbalová akademie MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:18

branky: 7. Michaela Bauerová, 34. Nela Havlíková, 55. Markéta Kosová, 57. Nela Havlíková – 5. Dominika Buczek, 11. Michaela Kubečková, 21. Barbora Husková, 23. Michaela Kubečková, 26. Michaela Kubečková, 28. Michaela Šponiarová, 32. Jana Trošková, 36. Michaela Kubečková, 41. Sára Seevaldová, 43. Michaela Kubečková, 47. Vendula Maroszová, 47. Vendula Maroszová, 49. Nela Kubalčíková, 50. Dominika Buczek, 50. Barbora Husková, 51. Sára Seevaldová, 52. Dominika Buczek, 53. Sára Seevaldová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 36; zásahy brankářů: Eva Klementová 23, Klára Šimonová 15 – Nikola Příleská 12; po třetinách: 1:2, 1:6, 2:10;

Finance Novák FBK Jičín – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:14

branky: 9. Eva Preisslerová, 33. Michaela Kacelová, 54. Eva Preisslerová – 1. Denisa Kotzurová, 4. Pavlína Bačová, 17. Pavlína Bačová, 19. Pavlína Bačová, 20. Veronika Káčová, 26. Paulína Hudáková, 32. Malwina Zagórska, 37. Pavlína Bačová, 39. Michaela Mlejnková, 48. Michaela Mlejnková, 49. Pavlína Bačová, 51. Denisa Kotzurová, 57. Denisa Kotzurová, 59. Malwina Zagórska; rozhodčí: Daniel Fišer – Lukáš Recht; vyloučení: 4:1; využití: 0:4; diváků: 60; zásahy brankářů: Alena Vokatá 27 – Jana Dupčáková 15; po třetinách: 1:5, 1:4, 1:5;

Crazy girls FBC Liberec – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:5

branky: 30. Markéta Žbánková, 56. Markéta Žbánková – 1. Ivana Vachovcová, 11. Kristína Belicová, 25. Daniela Frantíková, 46. Markéta Prontekerová, 57. Ivana Vachovcová; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Aneta Fryčová 27 – Jana Christianová 18; po třetinách: 0:2, 1:1, 1:2;

Panthers Praha – Bulldogs Brno 1:11

branky: 35. Kristýna Gocová – 4. Anna Brucháčková, 7. Anna Brucháčková, 8. Michaela Žáková, 9. Veronika Stuchlíková, 10. Anna Brucháčková, 17. Veronika Stuchlíková, 29. Veronika Stuchlíková, 45. Liliana Bolfová, 52. Karolína Garguláková, 52. Ema Brucháčková, 54. Anna Sigmundová; rozhodčí: Jan Brejcha – David Hejzlar; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Štěpánka Neumanová 31 – Markéta Hošek Marková 15; po třetinách: 0:6, 1:1, 0:4;

FAT PIPE Tigers Start98 – PSN Tatran Střešovice 4:6

branky: 20. Eliška Poláková, 44. Veronika Balejová, 51. Kristýna Vejvodová, 57. Veronika Balejová – 3. Barbora Lovíšková, 7. Michaela Mechlová, 7. Kateřina Seemannová, 26. Kateřina Seemannová, 50. Jessica Kabelková, 53. Simona Korbelářová; rozhodčí: Milan Baloun – Tomáš Sommer; vyloučení: 0 + Emma Šlopková 4:2; využití: 0:0; diváků: 127; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 17 – Monika Šolleová 22; po třetinách: 1:3, 0:1, 3:2;

FbŠ Bohemians – FBS Olomouc 3:5

branky: 28. Aneta Faltová, 35. Kateřina Strnadová, 48. Lucie Veselá – 1. Alexandra Hegingerová, 20. Barbora Soušková, 26. Vlaďka Maděrová, 37. Lucie Cholinská, 60. Vlaďka Maděrová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Martina Franková 18 – Nikola Dlouhá 26; po třetinách: 0:2, 2:2, 1:1;