Charlie Jonsson ve Spartě končí. Foto: Vladimír Hodač, Sparta Praha Florbal Charlie Jonsson ve Spartě končí. Foto: Vladimír Hodač, Sparta Praha Florbal
26. 1. 2023 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Mise švédského obránce Jonssona ve Spartě končí. Ten teď míří na vysokou školu

 Švédský obránce Charlie Jonsson, který přišel do Sparty Praha v průběhu letošní sezóny z Pixba v týmu hlavního trenéra Marka Vojty po vzájemné dohodě končí. Manažer oddílu Miroslav Medal ve svém prohlášení uvedl, že důvodem jsou mimo jiné také zranění obránce, a také fakt, že bude studovat vysokou školu.

Dvaadvacetiletý Jonsson za Spartu odehrál celkem patnáct duelů, kromě 11 zápasů v Livesport Superlize přidal také čtyři mače v Poháru Českého florbalu, včetně neúspěšného finále této finále. V Superlize pak zapsal čtyři asistence.

Jeho mise ale po třech měsících v Livesport Superlize končí. „Po vzájemné diskusi a vyhodnocení všech faktorů jsme se s Charliem po finále Poháru dohodli na předčasném ukončení kontraktu. Důvodů pro toto rozhodnutí bylo několik. Za prvé, jeho aktuální zdravotní stav a obava z trvalých následků do dalších let,“ uvedl na klubovém Facebooku manažer Miroslav Medal, který prozradil, že jedná o problémy s okem a páteří.

„Za druhé, i s ohledem na uvedené, nenaplnění našeho očekávání rozdílového hráče do první lajny, versus náklady s tím spojené a za třetí, to nejdůležitější, zcela neplánovaně nabídnutá možnost denního studia vysoké školy, o kterou Charlie tři roky neúspěšně usiloval,“ dodal.

Mezinárodní florbalová federace u Jonssona neeviduje přestup ze Sparty, proto se dá očekávat, že v kariéře aktuálně pokračovat nebude.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • ADALBERT napsal:

    Tak tohle je fakt bizár. Charlie v Pixbu nikdy nedosáhnul na pozici rozdílového hráče v 1 nebo 2 lajně a ve spartě tam už s ním rovnou počítali 😀 😀 Doufám, že zranění překoná a třeba si ve švédsku ještě někde zahraje. Pro spartu utracený pěkný balík za nic. Gratulujeme.

  • Petr napsal:

    Rozdílový hráč 😂😂

  • znalec napsal:

    Totalni ulet. Borec tak na Kladno do druhý ligy.

Napsat komentář

*