Reprezentace žen nastoupila poprvé pod novým vedením Foto: Claudio Schwarz, unihockey-fotos.ch Reprezentace žen nastoupila poprvé pod novým vedením Foto: Claudio Schwarz, unihockey-fotos.ch
30. 1. 2023 Reprezentace žen (4) KOMENTÁŘŮ

Začíná ženská kvalifikace na světový šampionát. Nejtěžší by měl být úvodní duel s Polskem

 Česká ženská reprezentace již je v Itálii, kde v úterý začnou kvalifikační boje o účast na světovém šampionátu žen, který se na začátku prosince tohoto roku uskuteční v Singapuru. Hlavním trenér Lukáš Procházka vsadil na osvědčenou sestavu, debutovat budou Markéta Lenfeldová s Radkou Korbelářovou.  Nejtěžší zápas by Češky měl čekat na úvod turnaje, kdy se představí proti Polsku.

Polsko, Maďarsko, Francie a na závěr Itálie. To je program českého národního týmu žen v rámci kvalifikace o účast na světovém šampionátu. „Kvalifikaci bereme jako start finální přípravy, protože do mistrovství světa zbývá již méně než rok. Těšíme se hodně. Máme před sebou ještě dost práce a jsme rádi, že budeme znovu pohromadě,“ uvedl v tiskovém prohlášení hlavní trenér Lukáš Procházka.

Na poslední chvíli pak Michaelu Mlenkovou nahradila Radka Korbelářová.

Dějištěm turnaje je malé italské městečko Lignano Sabbiadoro se zhruba šesti tisíci obyvatel. Zápasy se uskuteční v rámci Bella Italia EFA Village, což je projekt koncipovaný jako malá olympijská vesnice. Na rozdíl od mužské kvalifikace se zápasy uskuteční v hlavní hale tohoto komplexu PALAZZETTO DELLO SPORT s kapacitou 2500 diváků.

Dalšími dvěma rozdíly jsou také hrací čas, který je standardních 3 x 20 minut, nebude rovněž hrát o konečné umístění. Na světový šampionát postoupí 3 nejlepší týmy z každé skupiny.

Brankářky: Jana Christianová (Florbal Chodov), Lenka Remešová (Täby FC, Švéd.).

Obránkyně: Natálie Balková, Marie Havlíčková, Magdaléna Plášková (vš. Florbal Chodov), Vendula Beránková, Michaela Mechlová (obě Tatran Střešovice), Nela Jiráková (Endre IF, Švéd.), Markéta Lenfeldová (1. SC Vítkovice).

Útočnice: Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Vanessa Rebecca Keprtová (Rönnby Tigers, Švéd.), Radka Korbelářová (Tatran Střešovice), Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam, Švéd.), Michaela Kubečková, Vendula Maroszová (obě 1. SC Vítkovice), Karolína Mezerová (FbŠ Bohemians), Denisa Ratajová (Zug United, Švýc.), Martina Řepková, Eliška Trojánková (obě Piranha Chur, Švýc.), Karolína Suchá (Täby FC, Švéd.).

Program
31. 1., 16.00 Polsko – Česko
2. 2., 16.00 Česko – Maďarsko
3. 2., 10.00 Česko – Francie
4. 2., 19.00 Itálie – Česko


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*