Radka Korbelářová prožívá debut v reprezentaci žen. Foto: Repro Český florbal Radka Korbelářová prožívá debut v reprezentaci žen. Foto: Repro Český florbal
2. 2. 2023 Reprezentace žen (0) KOMENTÁŘŮ

Debutantka Radka Korbelářová: Měla jsem dobrou nervozitu, užívám si to tady

 Útočnice Tatranu Střešovice Radka Korbelářová je stala last minute členkou reprezentace žen pro kvalifikační turnaj o účast na mistovství světa žen. Po utkání s Maďarskem přiznala, že pociťovala zdravou nervozitu.

Na kvalifikačním turnaji nahrazuje juniorská vicemistryně světa nemocnou Michaelu Mlejnkovou. „Tuším, že jsem se to dozvěděla ve čtvrtek pozdě odpoledne,“ vrátila se ještě ke své nominaci.

Nakonec tedy odcestovala s národním týmem žen do Itálie. „Dojmy jsou super, myslím si, že tým mě přijal dobře, takže se tady cítím úplně úžasně, nedalo se to čekat lepší. Jsem moc ráda a užívám si, že jsem tady,“ usmívá se.

Ostrá zápasová premiéra přišla proti Maďarsku a už ve 12. minutě skórovala. „Ano, určitě. Myslím si, že na začátku tam nějaká nervozita byla, ale to se asi dalo čekat, navíc si myslím, že to byla ta pozitivní nervozita, která mi pomohla se koncentrovat. Bylo to super,“ hodnotí.

Je pozvánka do ženského týmu velkou motivací k tomu na sobě pracovat? „Jasně, vždy to potěší. Vím, na čem mám pracovat s ohledem na mezinárodní úroveň a je fajn se porovnávat s těmi nejlepšími u nás,“ vyjmenovává pozitiva.

Do konce kvalifikace čekají český tým ještě duely s Francií a Itálií. Oba celky navíc soupeří o třetí postupovou příčku. „Myslím si, že to bude dost podobné, spíše pasivnější a bude se bránit, ale když k tomu přistoupíme dobře, tak věřím, že to zase dopadne dobře, užijeme si to a dáme góly,“ plánuje Radka Korbelářová.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*