Obě série předkola play off jsou vyrovnané. Foto: Flickr SKV Florbal
6. 3. 2023 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Předkolo rozhodnou třetí zápasy, Stránský bez bodu, Vinohrady s brankářským otazníkem

 Obě série předkola play off Livesport Superligy mužů rozhodnou třetí zápasy. Stav mezi FBC Ostrava s Vinohrady, ale také BLACK ANGELS proti Liberci je totiž o víkendu srovnaný na 1:1.

POBOŘILOVA PARÁDA, ODPOVÍDÁ KUŽEL. RADEK KUŽEL

Papírové předpoklady? Zapomeňte! Ostrava byla favoritem, ale Královské Vinohrady dělají z pozice týmu, který nemá co ztratit vše možné i nemožné k postupu. Kdo viděl první dvě utkání této série, tak musí dát za pravdu konstatování, že byly extrémně vyrovnané až do posledních minut.

V prvním zápase rozhodla Ostrava až na konci kvůli tomu, že Vinohrady byly efektivní a dokázaly trestat její chyby. Gól Lukáše Pobořila na 5:3 nabídl neskutečnou florbalovou nádheru, takto se skóruje zpoza brány! Už při výsledku 5:4 bylo jasné, že v Praze to může být zajímavé utkání.

V neděli si Ostrava dost možná již myslela, že postupuje, když vedla 5:3. Jenže Vinohrady dokázaly otočit. Za zmínku stojí Radek Kužel: obrovský chlap, možná ne takový technik, ale ten přesně ukazuje, jak se hraje play off. Jeho fyzická síla je obrovská a je to vidět.

Zajímavé je, že Vinohrady otočily brankáře a je otázkou, kdo bude chytat třetí duel. Křepelka má zatím lepší sezónu, ale lotyšská posila si dost možná řekla o důvěru pro třetí zápas.

Zápas 1: Ostrava – Vinohrady 5:4 
FBC: Binder 9/13 – Pešat 1+1 ; Bräuer 1+1 ;
Vinohrady: Křepelka 7/12 D. Gärtner 1+1 ; Pergler 1+1

Zápas 2: Vinohrady – Ostrava 7:6 
Vinohrady: Blumbergs – 13/19 – Kužel 2+0 ; Švejda 2+0
FBC: Binder 17/24 – Bräuer 3+0 ; Košarišťan 0+2

GÓLY BEZ STRÁNSKÉHO, ROZHODNUTÍ V LOUNECH

Také tato série bourá předpoklady. Možná se čekalo, že BLACK ANGELS budou silnější, ale na druhé straně Liberec neprožívá vůbec optimální sezónu, co se mu mohlo pokazit, to se pokazilo.

Nicméně pozor, v prvním zápase v podání BLACK ANGELS tak trochu narazila pověstná kosa na kámen, Liberec hrál velmi efektivně a poměrně lehce dokázal skóroval. Je to typický play off styl, proti které se hraje těžce.

Zvláštní je, že ačkoliv dal Liberec v prvním utkání osm branek, tak ani na jednom neměl podpis jejich neproduktivnější hráč Šimon Stránský, v zápase neměl stopu.

Bohužel pro Liberec, druhý zápas byl pro něj procitnutím do reality, předvedl obrovsky špatný nástup do zápasu, dostal čtyři góly a s tím už se nedalo nic dělat, ač se snažil, tak BLACK ANGELS si to pohlídali.

Oba týmy těží ze situace, kdy se hra rozpohybuje a hraje se nahoru-dolů.

V Lounech bylo na BLACK ANGELS při výjezdním utkání dobrá návštěva, klíčový by mohl být první gól, kdo uteče do prvního vedení, tak asi vyhraje, protože hra obou týmů k tomu svádí.

Zápas 1: BLACK ANGELS – Liberec 4:8 
BA: Körber 15/23 – M. Burian 1+1 ; Fryš 0+2
LIB: Mück 10/14 – Mádlo 3+1 ; Wiener 0+3

Zápas 2: Liberec – BLACK ANGELS 6:14
LIB: Chlad 7/12 + Mück 3/8 – Wiener 2+2 ; Ferdan 1+2
BA: Matiášek 28/34 – M. Burian 3+2 ; Fryš 1+3


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • ADALBERT napsal:

    Největší klauni jsou zase v Black angels, který dělají „všechno“ pro svoje fanoušky a rozhodující zápas vyvezou do Loun. Být jejich fanoušek, tak jsem nadšenej a hrozně rád bych jim zase poslal nějaký prachy na skládací tribunu, když mi pak nejdůležitější zápas sezony odvezou.

Napsat komentář

*