Radost střešovického Tatranu z postupu do superfinále. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav Radost střešovického Tatranu z postupu do superfinále. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav
7. 4. 2023 Superliga (67) KOMENTÁŘŮ

Odplata za superfinále! Tatran v prodloužení vyřadil Boleslav a o titul si zahraje s Vítkovicemi

 Vítěz základní části to dokázal. Střešovice v šestém utkání vyhrály na hřišti Mladé Boleslavi 2:1 v prodloužení a dokonaly cestu do superfinále. V něm si za týden v neděli zahrají o titul s Vítkovicemi. Ostravané rovněž proměnili svůj mečbol, když v Praze triumfovali 10:6.

V deváté minutě se Tatran dostal do vedení. Tomáš Hanák to udělal skvěle a připravil branku připravenému Matěji Havlasovi. Boleslavští srovnali o chvíli později. Po faulu na Martina Tokoše vzal zodpovědnost na sebe Milan Tomašík a chytrou rozehrávkou standardní situace zaskočil zeď Tatranu i brankáře Jurca.

Zbytek zápasu se hrál ve velmi opatrném duchu, oba týmy si byly vědomy jeho důležitosti. Přesto bylo k vidění několik velkých šancí, se kterými si ovšem oba dva brankáři poradili. Rozhodnutí přišlo až v prodloužení. Faul Jana Natova potrestali rozhodčí vyloučením a Střešovičtí svou mistrovskou disciplínu proměnili v gól.

Ondřej Němeček z vrcholu rozehrávky posunul míček na Milana Meliše, ten oslovil na středu Martina Šindeláře, který poslal míček do sítě. Brankář Bauer si na balonek sáhl, ale velkou šanci nedokázal eliminovat. Následovala radost hráčů Tatranu přímo u tribuny, jedním z hlavních protagonistů červeného kotle byl i reprezentant a bývalý hráč Střešovic Filip Langer.

Tatran se v neděli 16. dubna utká v O2 aréně s Vítkovicemi. Ty přistoupily k mečbolu velmi rázně a už v 15. minutě vedly na Podvinném Mlýně vysoko 5:0. Opaření Bohemians se pak snažili vrátit zpátky do zápasu, ale nejblíže se dostali na rozdíl tří branek. Dvě úspěšné trefy Vítkovic ze 47. a 50. minuty navíc daly razítko na postup Ostravanů.

Svěřenci Daniela Folty vyhráli 10:6 a překazili Bohemce snahu o premiérový postup do superfinále. Po dlouhých devíti letech proti sobě v boji o titul uvidíme Tatran Střešovice a Vítkovice.

VÝSLEDKY ŠESTÝCH ZÁPASŮ SEMIFINÁLOVÝCH SÉRII LIVESPORT SUPERLIGY:

Florbal Mladá Boleslav – Tatran Střešovice 1:2 (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1) po prodl.
Branky a nahrávky: 12. Tomašík – 9. Havlas (T. Hanák), 64. Šindelář (Meliš). KONEČNÝ STAV SÉRIE: 2:4.

FbŠ Bohemians – 1. SC  Vítkovice 6:10 (1:5, 1:1, 4:4)
Branky a nahrávky: 18. Buršík (Forman), 40. Kawulok (Bílek), 43. Forman (J. Petrák), 51. Forman (Buršík), 57. K. Petrák (P. Šebek), 60. P. Šebek (Kisugite) – 2. Zubek (Šebesta), 5. Jankovský (Palčinský), 8. Fukala (R. Gattnar), 9. Hubálek (TS), 15. Zubek (Matejčík), 32. Šebesta (Matejčík), 47. M. Gattnar (Delong), 50. Šindler (M. Gattnar), 54. Pažák (Zubek), 59. Hubálek (Besta). KONEČNÝ STAV SÉRIE: 2:4.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Superfinále napsal:

  V pořádku, letos dva nejlepší. Snad to bude pořádná bitva jak za starých časů

 • Jerec napsal:

  Je fajn, že beton Made in Bolka se nakonec podařilo rozbít. Škoda, že takhle našlapaný tým dobrovolně zvolí spíš destruktivní styl hry, letošní superfinále už tím naštěstí nezprasí.

 • Pepino napsal:

  Ackoliv nepatrim mezi priznivce Bolky, zarazi me jedna vec a to vylouceni Natova. V takovym zapase a jeste v prodlouzeni vyloucit zakrok, kterych bylo v zapase nekolik a faul na tomasika nechat bez povsimnuti. Vyhrat takhle Boleslav, vsichni ji zas natirame, ale bylo to ve prospech Tatranu, tak je ticho po pesine. Tatran by serii vyhral i tak, ale skoda tohoto ovlivneni.

  Jinak bomba, jak semifinalove zapasy tahly. Konecne po dlouhe dobe nebyly serie jasne a aspon prvni ctyrka se zacina vyrovnavat, i kdyz tatran letos predevsim v ZC jinde.

  • Jan napsal:

   Výkony rozhodčích v semíčku byly…až na pár světlých výjimek podprůměrné. Sojkové třeba sami dokázali měnit vývoje zápasů a vyrábět nová pravidla a i u toho Natova souhlasím, že to bylo přísné.

   • flrbl napsal:

    Souhlas, co to jako bylo za vyloučení? Nepochopitelný… i když to beru tak že máš pískat v prodloužení stejně jako na začátku tak tohle jestli má být jediná přesilovka v zápase tak je to zarážející… fakt nesmysl a bylo mi v tu chvíli Natova a MB líto

   • Jerec napsal:

    Jsem taky jeden z těch, kteří nepochopili, za co šel Natov vůbec ven. Určitě to ale nebylo nic hrozného. Takhle brutálně vstoupit do rozhodující fáze zápasu fakt nesvědčí o dobrém rozhodcování.

   • Bootham napsal:

    Souhlas, rozhodčí tady Bolku určitě zařízli. Měl se pískat faul na Tomašíka a rozehrávala by Bolka. Na druhou stranu v první třetině jim zase pomohli, kdy se tam Tokoš svalil na Jurca a z následné rozehrávky Tomašík vyrovnával na 1:1. Superfinále 2020/2021 Bolka x Vítky a jeho ruka…

    • trener napsal:

     souhlas, lidská paměť je selektivní a krátká, z toho pohledu by musela bolka vrátit titul po spraseném superfinále s vítkami, suchoš, tomašík, curney by jistě souhlasili, že ano…boží mlýny melou, pomalu ale melou

     • divák napsal:

      Máš pravdu trenére, nebyla to odplata hráčů Tatranu, ale pomsta rozhodčích. To, že zápas zpackali kdysi, tak to teď odčinili tím, že zprasili celou sérii… Hlavně, že Bolka neprošla. Ach jo.

 • Komik napsal:

  Hráče si koupíš, tým úplně ne. Série Tatran – Bolka florbalově až na dva zápasy zklamala. Vítkovice – Bohemians byl pěkný florbal, zklamala trochu Bohemka neschopností reagovat změnami hry na vývoj zápasu. Ve finále je Tatran jednoznačným favoritem. Co bude dělat Bolka s bandou nových drahých hráčů, když ani nemá pohár mistrů bude vtipné. Asi honit rekord základní části, která stejně nikoho nezajímá.

  • Petr 2 napsal:

   Bohemka je obětí osobnosti svého trenéra. Na jednu stranu se o něm mluví jako o výborném stratégovi, na druhou stranu je svým ortodoxně prosazovaným útočným stylem kamenem úrazu a brzdou lepších úspěchů svého týmu. I když tým letos posílil do obrany, úplně zásadní pozitivum to v konečném důsledku nepřineslo. Samostatnou kapitolou jsou brankáři. I když se Tomáš Hyršl výrazně zlepšil, jeho slabiny spolu s obranou také přispěly k tomu, že se tým do finále nepodívá. Pokud by v brankovišti Bohemky byl někdo kvalit Jurca, Kříže či Bauera, nedostával by tým tolik branek a výsledek mohl být jiný. Jenže post brankáře byl a je trenérem dlouhodobě podceňován. Bude-li to tak trvat nadále (a ono bude), Bohemka se nikdy do finále nepodívá.

   • Jerec napsal:

    Pro Bohemku je obrovským úspěchem už to, že došla do semifinále a zahrála vyrovnanou sérii s Vítkovicemi. Není to náhodou jejich nejlepší umístění v historii? Představa, že by mohli dlouhodobě konkurovat té první trojce, mi přijde dost naivní.

    • Petr 2 napsal:

     Po slabším herním ročníku ze strany Sparty a Chodova to zase tak překvapivé není. Čtvrté místo se nabízelo. Ofenzivní sílu Bohemka má, ale spoléhat na to, že soupeře porazím jen tím, že ho přestřílím a dám mu víc branek bez toho, abych stejně kvalitně měl pokrytu i obranu a zajištěnu branku, je taktická nevyspělost a nekomplexnost. O tom jsem psal výše. Mohli by konkurovat TOP3, to by se ale muselo změnit dost věcí včetně trenéra. To je však utopie, tak že úvahy v této oblasti jsou bezpředmětné.

     • Jerec napsal:

      Nevím, to je jako vyčítat Slovácku, že nehraje útočnější fotbal, aby mohli konkurovat první trojce. Vždy je otázka, na co má tým hráče. Bohemka má povětšinou vlastní odchov a hraje to přes útok, holt nemají tak kvalitní beky a top gólmany.
      Stokrát raději takový přístup, než trapně ubetonované a utaktizované finále Made in Bolka. Je to pořád jen florbal a jeho hlavním cílem je bavit lidi, protože v něm prakticky o nic nejde.

     • Petr 2 napsal:

      Souhlasím, hezky se na Bohemku kouká a fandím jim. Ale je mi těch kluků líto, protože díky trenérskému vedení, přes které nejede vlak, nemají šanci dosáhnout ještě lepších výsledků. Přitom hráči jsou to povětšinou kvalitní. Jenže klasická obrana je v Bohemce téměř sprosté slovo a brankáři jsou v hierarchii důležitosti na chvostu. Je to v přístupu a ordinovaném herním systému, nikoliv, že by na to hráči nebyli. Přitom Bedla je velmi soutěživý a ligu by vyhrát chtěl.

      A s vlastními odchovanci už to také není tak horké, ze soupisky je 8 čistých odchovanců + junior Bílek, 3 hráči už tam hrají dlouho a zbytek jsou hráči původem z jiných klubů. Dřív byl poměr odchovanců větší.

     • Jerec napsal:

      Jako „outsider“ vidím u Bohemky dva problémy.
      Jednak je to prostě menší klub a jakmile tam vyrostou nějaké hvězdy, tak jdou buď ven nebo do lepších/bohatších týmů u nás. Neumím si představit, že by udrželi všechny tyhle Formany a Buršíky třeba 4-5 let pohromadě a ten tým kolem nich nechali vyzrát, to mi přijde nereálné. Těžko pak můžou konkurovat bohatým Bolkám nebo Tatranům plným repre hráčů.
      Druhá věc, která mi vadí čistě z pohledu fanouška/diváka, je chování Jedličky během zápasů. Z toho, co jsem viděl letos v play-off, tak byl kupodivu v klidu, ale jinak tam řve na celou halu jako pavián a tohle idiotské chování se pak do jisté míry přenáší i na hráče. Tuhle „kulturu“ podle mě musí vymýtit a změnit přístup.

     • Petr 2 napsal:

      Tak já byl několik let insider s osobními poznatky. Jedlička je alfa-omega A-týmu a všeho, co se skrývá pod týmy DDM Praha 7, to jsou totiž elitní týmy klubu, zbytek jsou v podstatě kroužky. Hráči trenéra buď obdivují a jeho výlevy zvládnou nebo odcházejí. I když jim nadává, tak je má rád a neměnil by. Představa, že změní své chování, je marná. V mládeži to byla vždy namakaná kompaktní mašina, která se prala s Tatranem o tituly, dnes už je to spíš o Spartě a Chodovu. Ve starších žácích před lety neměl tým 6 let konkurenci. Medaile pravidelně vozili i z Gothie, Prague Games i Falunu.

      Z Bohemky se neodcházelo, protože to byla parta odchovanců, ze kterých v podstatě odešli jen Šimek, Juha a Krebner (ještě starší odchody už nepočítám, to už je pravěk). Pokud Forman dodělá maturitu, tak půjde do Švédska, u Buršíka si odchod jinak zatím neumím představit. To si spíš někdo přetáhne Petráky, tak jako Hanáka z BA do Tatranu.

      Peníze klub má, jen je používá trochu jinak než Tatran či Chodov. Nedělá aktivní akviziční politiku.

   • Bootham napsal:

    Bohemka zažila nejúspěšnější sezonu ve své historii. Vítězství v Českém poháru a historický postup do semifinále play off české Superligy. Navíc Vítkovicím svou útočnou hrou dělala problémy a rozhodně v semifinále neudělala ostudu. Hyršl naladil formu na play off slušně a já si nepamatuji, že by tam měl nějaké fatály. Pokud vím, tak Bohemka přivedla pár let zpátky Michajloviče z Otrokovic, brankáře s reprezentačními zkušenostmi ale bohužel se to na hřišti moc neukázalo. Nebylo to pouze jeho formou a obrana ho v tom nechávala někdy dobře koupat, nicméně jeho působení moc pozitiv nepřineslo. Problém Bohemky bych viděl spíš ve financích než v Bedlovi. Mnoho mladých nadějných hráčů dostává nabídky kterým Bohemka konkurovat nemůže. Pěnička, Krebner, Juha…

    • Petr 2 napsal:

     Bohemka jako klub peníze má, konkurovat MB ovšem nemůže, to asi málokterý jiný klub. Odchody jmenovaných hráčů měly i jiné důvody, i když peníze tam mají jistě svou roli.
     Pokud jde o brankáře je to u Bedly dlouhodobě přehlížený a nedoceňovaný post, vím, o čem píšu, díky několikaleté osobní zkušenosti. Byl tam Michaljovič, byl tam kdysi Rytych, nikdo dlouho nevydržel. Tomáš Hyršl se výrazně zlepšil od dob, kdy jsem ho viděl před lety chytat. Má dobrý postřeh a velmi rychlé ruce, jeho slabinou je ale pohyb nohou, z toho plyne málo aktivní práce v brankovišti, nezmenšování střeleckého úhlu vyjížděním, krčení se v základním postoji, místo přesunů v základním postoji spíš lehání či sedání. On fatály neudělal, ale ostatní brankáři semifinalistů by ve shodných situacích reagovali efektivněji. Je to o stylu, pohybu, návycích a komplexnosti.

     • Bootham napsal:

      Souhlas, Hyršl nedosahuje v porovnání s ostatními brankáři semifinalistů takových kvalit, nicméně já to čekal horší a mile mě svými výkony překvapil. Bohemka zažila přelomový ročník na který bude ale určitě složité navázat. Hlavně pokud se potvrdí avizované odchody klíčových hráčů. Bedla vyznává pravidlo dát o gól víc než soupeř. Ten už jiný asi nebude. Tam by musel přijít někdo z venku, kdo by se té obranné činnosti v Bohemce trošku pověnoval.

     • Tonda napsal:

      Kdo odchazi z Bohemky a kam ?

 • trener napsal:

  duel střešky bolka ovlivnila taktika – asi jediná, která měla šanci na úspěch – pevné obrany a držení míčku, zdlouhavá a nudná rozehrávka. nebylo to mnohdy ke koukání, ale účel světil prostředky. na konci jsem jenom čekal, jak bude bolka plakat a v tom případě bych ji připomenul sprasené superfinále proti vítkám…bolku čeká s ohledem na její kádr těžké období přestavby, čeká ji to, co musely absolvovat nedávno střešky a těm to trvalo několik let. teď budu zvědav na bolku jak se s tím vyrovná
  semíčko vítek vs bohemka byl záživnější a divácky atraktivní. mladí na obou stranách předvedli velký potenciál, ale staří psi z vítek je to, co mě zaujalo nejvíce. famózní hubálek, šebesta, matejčík, souček – to byl rozhodující faktor vítězství. zajímavé je porovnání statistik do nebes vynášeného němečka třeba s hubálkem, přitom je slyšet stále dokola o němečkovi…a tím nechci tvrdit v žádném případě , že by nebyl němeček jedním z nejlepších obránců světa florbalu…
  favoritem v superfinále je pro mě tatran. moje přání ale je, abychom se dočkali v neděli konečně finále, které bude bohaté na góly, nesvázané příliš taktikou, aby se hrál atraktivní florbal, fair play a aby nás to všechny bavilo. to bude nejlepší propagace

 • Fotbal napsal:

  Musím říct, že mě celkem zklamalo metrů padání hráčů bolky a pozdních přiznání v rámci fair play. Bohužel Tatran začal s priznavanim jim to vracet a za mě palec dolů. Tohle ten sport deklasuje. Jinak tokos, sládek a Tomášik. Zkusil bych na střídačku ještě fotbal, tam tyhle věci fungují. A co zavést třeba jako v hokeji, když někdo fakt simuluje, tak po zápase to prosetrit a dát trest? Jinak ještě jedna věc k videorozhodcim. Co předvedli sojkove na hru Bursíka na zemi, odvolaný gól a trest žádný, I když to viděli na kamerach. A nebo nový styl taktiky, jako udělali vitky. Jeden z trenérů sleduje záběry a pak hned všechno hlásí na tzv trenerskou výzvu a vrátí se čas a kus zápasu. No tohle je za mě divný styl novodobého florbalu

  • ThomasM napsal:

   No všechno zase Vítky nehlásí, použily výzvu 1x a to v případě, že i mně z tribuny se pouhým okem zdálo, že hráč Bohemky hrál ve svém malém brankovišti…

 • FinalSerieMan napsal:

  Zajimave serie, TAT i VIT lepsi, zaslouzeny postup. Cekal jsem ale spis rozseknuti az v 7 zapasech. Je skvele ze se spicka vyrovnava. No a ted si dame dramatickou finalovou serii, parada… teda vlastne nedame, ceka nas zase ten marketingovy shit na jeden lucky zapas „vrchol sezony je tady“ 🙁 Let’s make florbal great again, bring final serie back again.

  • Fanoušek napsal:

   Souhlasím.
   Marketingový tah je to pěkný, ale my diváci bychom více ocenili sérii. Obzvláště, když se hraje finále TAT v. VIT.
   Ale už po posledním SF byly negativní ohlasy a hodně lidí se dožadovalo vrácení finálové série.
   Bohužel se tak nestalo. Snad se v nejbližší době dočkáme …

   • Petr 2 napsal:

    To by musely chtít samotní zástupci klubů (možná jen některých) a udělat v rámci Unie revoluci. Ale vzhledem k tomu, že florbal a kluby jsou závislé na sponzorech, v rámci celku pak zejména na ministerských penězích, tak si pod sebou větev nepodřežou. Superfinále jako prezentační lákadlo pro sponzory a výkladní skříň sportovního odvětví žádná série na klubové úrovni prostě nenahradí. Florbal jako celek bojuje s jinými sporty tvrdě o peníze a dobrovolně se o takovou akci nepřipraví. Takže i v příštích letech to bude o jednom superfinálovém dni, a to až do doby, dokud přestane být florbal úplně závislý na sponzorských penězích, a to bude jistě ještě hodně dlouho trvat. Takže naděje opět na finálovou sérii jsou minimální.

 • Proflorbal napsal:

  Bolka: když nechce „trenér“ vyhrát – nevyhraje.

 • Fandasportu napsal:

  Video?Jen pro sporné situace např.goly.Ale ne nato co bylo před 3/4minutama.
  Poklona Bohemce za sezónu a za serii s Vitkama,bavili jsme se.

 • Taky Petr napsal:

  No tak hurá, díky za zajímavý ročník, který se možná dlouho zase nezopakuje. Největší osobnosti semifinalistu míří buď do zahraničí nebo do Bolky a tak budeme minimálně příští sezónu sledovat jednotvarne a zřejmě i jednoznačně tažení modré korunky za titulem. Ve finále snažím jako většina na Tatran, ale přeji Vitkovicim, aby je jejich euforie dovedla až na vrchol.

 • Tonda napsal:

  Novotny v MB tedy konci? Kdo misto nej?

 • Bootham napsal:

  Bolka se na play off výborně připravila, Bauer naladil formu, obrana ( Suchánek, Hemerka, Gruber, Zakonov ) taky snesla měřítko, v útočné fázi mi ale chybělo něco čím by Tatran přehráli. Zlomový byl v sérii 4. zápas, kdy byl Tatran dole ale i tak dokázal zápas urvat a srovnal sérii na 2:2. Brzký konec v sezóny na který Bolka není posledních pár let zvyklá určitě vyústí k ještě většímu vystužení kádru. Jsem zvědavý koho do svých řad uloví. V Superfinále přeji více Tatranu. Myslím si, že si to zaslouží více za tak povedenou sezónu, nicméně Vítky jim to nedají zadarmo a doufám, že alespoň ten jeden zápas nabídne kvalitní podívanou. Semifinálové série byly nejkvalitnější za poslední roky a divácký zájem mě mile potěšil. Kéž by to pokračovalo i v dalších letech.

 • Bohemka napsal:

  Tak Forman a Buršík do Bolky…

 • Tonda napsal:

  R.Gattnar do MB…

 • flrbl napsal:

  Jan Natov do Chodova

 • PP napsal:

  nevíte co Majer? vrací se z Finska? prý ho Pacák taky láká? moc tu Bolku nechápu a jsem zvědavý, kdo tam ve finále půjde a kdo naopak odejde.

  • MB1 napsal:

   Mně přijde že ta Bolka jede vyloženě jenom na jména. Ideálně sebrat každýho kdo byl v zahraničí nebo v repre a pak až řešit jestli se mi hodí do týmu.

 • David napsal:

  MB konec-Natov a Beneš. Pravěpodobně i Pěnička přesto že má ještě na rok smlouvu. Řeší se i Krebner…

 • spartakus napsal:

  Juha do Butchis a Chatrný do Vítkovic

 • DavidMB napsal:

  Karel: Delong a Besta to vis jak ze jdou do MB? To je take septanda-spekulace? Nebo dobry a jisty zdroj? Nebo to nekde psali?

Napsat komentář

*