Adam Hemerka vymění Mladou Boleslav za finskou nejvyšší soutěž. Foto: Florbal Mladá Boleslav Adam Hemerka vymění Mladou Boleslav za finskou nejvyšší soutěž. Foto: Florbal Mladá Boleslav
9. 5. 2023 Superliga (14) KOMENTÁŘŮ

Hemerka bude draftován do F-Liigy a vrátí se tak do Finska

 Adam Hemerka opustí Mladou Boleslav a na základě výsledku historicky prvního draftu finské F-liigy se potřetí ve své kariéře vydá do Finska. Český reprezentant to oznámil na úterní tiskové konferenci.

Adam Hemerka vymění Mladou Boleslav za působení ve Finsku, kam se ve své kariéře vydá již potřetí, tentokráte ale poprvé na delší dobu. Bude totiž součástí prvního ročníku draftu F-Liigy.

„Dozvěděl jsem se o tom náhodou. Babička, která projíždí Facebook více než já, mi posílala odkaz, že jsem se umístil v top dvanáctce hráčů, o které bude zájem,“ usmíval se na tiskové konferenci.

Na návrat do Finska se těší. „Určitě to byl jeden z faktorů. Vím, jak Finové fungují. Strávil jsem tam dohromady čtyři měsíce a je pozitivní věc, že jsem si vyzkoušel finskou cestu a mohu na ní navázat,“ uvedl v tiskové zprávě.

Hemerka má zatím na kontě 86 zápasů v Livesport Superlize a dalších dvacet v národním týmu mužů.

Historicky první draft F-Liigy se uskuteční ve středu 17. května a na Florbal.cz se mu budeme v příštím týdnu věnovat.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ADALBERT napsal:

  je to divný. Takhle říct, že jde někam, ale neví kam…zní to jakože je domluvený s někým (třeba classic), že ho draftují a zároveň se ten někdo domluvil s ostatními, že mu Hemerku na draftu nevyfouknou. Co když se stane, že Hemerku na draftu vybere někdo, kde není univerzita (hemerka to chce snad nějak spojit se studiem jsem četl jinde), nebo mu prostě nenabídnou podmínky, na které by přistoupil?

  • Honza napsal:

   Je to domluvené, stejně jako v případě Pěničky a Stránského a nevím koho dalšího. Stejně by tam ti kluci šli, akorát si tam Fiňáci zahrají nesmysl v tomto sportě na „draft“ a jejich unie bude klubům, kteří nějaké tyto hráče budou mít, kompenzovat částečně výdaje na ně. Jestli jsem to tedy dobře pochopil. Takže podle mě jsou i kluby mezi sebou domluvené i bez prodávání (nejsme v NHL a NBA), je to pro ně i tak výhodné, s příchodem hráče, který by tam stejně šel, získají peníze od Unie, které by normálně nedostali, kdyby nebyl draft.

 • flrbl napsal:

  Jasně, kluby můžou měnit volby a domlouvat se jako v NBA nebo v NHL. Nejlepší týmy můžou koupit volbu od Turku nebo někoho ve volbě nahoře a mít ho zajištěného. Nebo po draftu vymění práva na jeho podpis za peníze nebo jiné hráče/volby v draftu

 • Petr napsal:

  Proč v draftu není Kohonen?

  • Tomáš napsal:

   on bude mít asi i finské občanství ne? a to asi pak nemůže, nebo je to případ Langra, Ruuda, kteří by ještě mohli být draftováni, ale byla by to jenom „pohádka“…., a takových draftovaných tam bude víc, oni si je jako draftují, ale jsem zvědavý, kolik se jich ve finále ve Finsku ukáže… (myslím, těch lepších hráčů) prostě šaškárna za mě

   • flrbl napsal:

    Švédů draftovaných moc nebude, jelikož by tam bylo velké riziko, že nikdy do Finska hrát nepujdou. Nejvíc horké zboží na draftu budou skutečně Češi. Livesport Superliga se nepovažuje za silnou soutěž, ekonomicky také kluby nemohou konkurovat a vzhledem k vysoké kvalitě některých mladíků (2x juniorské zlato) jsou dost cenění.
    Obecně je to hlavně k zatraktivnění ligy v jiných státech, usnadnění cesty mladým talentům z jiných zemí do F-liigy

    • Tomáš napsal:

     kolik ale ve finále si jich tu opravdu Fliigu zahraje? Nevěřím, že si jich tam pustí tolik. V letošní sezóně tam byli 2 nebo 3 cizinci. Trekse a Majer. Z Česka díky Pazderovi a Naavovi přibudou Pěnička a Stránský do Éry, která se zachránila a pak Hemerka asi do Classicu, ze Švédska určitě nikdo hvězdný, to samé ze Švýcarska, takže pak až z těch méně florbalových zemí, a ti nemají šanci si zahrát Fliigu max ligu 23.
     A Majer už do draftu nemůže, když už nastupoval v Fliize?

 • Lukáš napsal:

  Majera už nemůžou zahrnout do draftu, když už jednu sezónu hrál Fliigu. Myslím, že i je přikladem pro obě strany, jak pro mladé české hráče – zvolit si finskou ligu a naopak pro finské týmy, že stojí za to si vzít zahraniční hráče.
  Jedině dobře pro české hráče že půjdou do zahraničí.
  Nevíte, chystá se někdo z ročníku 2004? Taky jsou tam někteří uvedení v draftu.

 • Bublina napsal:

  Bublina jednou praskne!

 • Fanoušek napsal:

  Upřímně ten draft moc nechápu.
  Dokázal by mi někdo vysvětlit, proč jsou v draft listu na webových stránkách Fligy uvedeni Langer s Formanem? Tihle dva mají čerstvou smlouvu ve Švédsku, oba se vyjádřili, že nabídky z Finska byly, ale že se rozhodli pro Švédsko.
  Když budou draftovaní, švédské kluby je musí pustit? Absolutně mi to nedává smysl 😀 .. Pochopil bych, kdyby tam byla jména kluků, kteří nemají podepsanou smlouvu někde a stále jednají s kluby … Ale tohle je nesmysl 😀

  • Lukáš napsal:

   Ne, zůstanou, kde jsou, jako většina draftovanych. Finské kluby si je jako „rezervují“ a pokud by do svých 24 let se z nějakého důvodu šli do Finska, tak buď musí jít do toho klubu co je draftoval nebo pokud by šli do jiného, tak ho musí vyplatit z toho klubu co ho draftoval. To vše padá jakmile dosáhnou 24 let. Je to jenom šaškárna o ničem, a určitě ne o těch lepších, bude tam jenom spousty draftovaných hráčů, kteří pokud nebudou dopředu domluvení (ti lepší jako Hemerka a Majer) do Finska buď vůbec nepáchnou nebo až po dovršení 24 let.

 • mb napsal:

  Tak hodně velká komedie udělat tiskovku a není říct že nic neřeknu 😀 😀 Tohle opravdu nikoho nezajímá a florbal se cpe kde nepatří .Jinak ať se mu daří je dost dobrý hráč !A ten draft komedie žádná kompenzace klubům a akorát to některým ne příliš chytrým hráčům zamotalo hlavu a už se vidi ve Finsku

  • Honza napsal:

   asi tak, jestli si někdo myslí, že tam na ně čekají, tak podle mě ne. Je to fraška. Podle všeho, tak má podepsáno Hemerka, Pěnička, Stránský, takže sice budou v draftu, ale mohou si je vybrat pouze ti, se kterými mají podepsanou smlouvu, takže jaký výběr? A ostatní hráče si finské týmy jako vyberou s tím, že se nepředpokládá, že by tam jeli hrát. Prostě šaškárna o ničem. Pochybuju, že tam někdo podepíše ze Švédska z těch lepších, případně Švýcarska, aby mohl hrát Fliigu. A ti méně kvalitní z ČR, Švédska, Švýcarska a méně florbalových zemí, kteří se hloupě chytnou a budou ochotni si platit svůj pobyt, budou hrát spíše ligu U23. Ale bude to „šou“, pravděpodobně hlavně Adama, Classicu a Fliigy, která musí si mnout ruce, že Classic dokázal přitáhnout právě Adama, matketingově zajímavého hráče a na něm to postaví. Kdyby tam Hemerka nešel, tak by to byla ještě větší šaškárna. Už jenom ta jeho tisková konference o ničem, v podstatě propagace draftu svědčí o tom, že je to předem domluvené divadlo, kde do hlavní role je obsazen Adam a nebude to zadarmo. Asi kdyby se to dělo tady v Česku, tak bych napsal, jestli by nebylo lepší ty peníze vynaložené za tu „šou k ničemu“ dát na nějaký rozvoj dětí. Adame, ať se ti daří ve Finsku, jsi výborný hráč.

Napsat komentář

*