22. 3. 2012 Extraliga žen (12) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice prošly do semifinále k Bohemians, Chodov odvrátil první mečbol

 Semifinále extraligy už má tři jasné účastníky a první známou dvojici. Společně s Bohemians ji tak jako ve dvou předešlých sezonách vytvoří Vítkovice, které ve středu zdolaly Ostravu 8:4 a celkově v sérii uspěly 4:1. Nejdramatičtěji se podle očekávání vyvíjí duel Chodova s Libercem: modrobílý tým zachránila v sezoně výhra 4:3, vítězky v sérii snížily na 2:3.

Ostravské derby rozlouskl už pátý zápas. FBC po vítězství v 1. duelu a víkendových těsných prohrách 2:3 a 1:3 víc nezvládlo. Duel rozetnula výživná 48. minuta. Monika Léblová nejdřív za Remedicum snížila na 4:5, jenomže její tým držel jednobrankový odstup jen 25 vteřin. Pak dvakrát během 12 sekund zaúřadovala Klára Kociánová a poslala svůj tým do semifinále.

Poražení žehrali na úzký kádr. „Rozhodlo to celou sérii. Na konci nám docházely síly,“ posteskl si asistent trenéra Michal Trunkát. A doufal, že bylo FBC lépe technicky vybaveným Vítkovicím vyrovnaným soupeřem. „Přejeme jedinému ostravskému zástupci, ať dojde co nejdále, třeba do Superfinále,“ uzavřel.

O něj v dramatické sérii usilují i Chodov s Libercem. Jejich středeční zápas přitáhl do haly pražského klubu nejvyšší návštěvu letošního play off (podle oficiálního údaje 152 diváků, ve skutečnosti bylo v hale přes 200 návštěvníků) a zápasu vytvořili parádní kulisu.

Na hřišti se odvíjel neméně skvělý zápas, v němž měl od začátku Chodov mírně navrch. A hlavně většinu zápasu vedl. Liberec dělal chyby v obraně, úvodní dva góly soupeři daroval a třetí, zlomový, padl z florbalky Petry Beránkové v přesilovce v čase 39:59. Crazy Girls závěrečnou část tlačily, často hrály v 6 bez gólmanky, ale zvládly už jen snížit na 3:4. Stalo se 7 sekund před koncem, to už bylo málo času na vyrovnání.

Série tak pokračuje šestým utkáním v sobotu v Liberci. „Na rozdíl od nás hrál dnes Chodov svůj poslední zápas, a proto ho vyhrál,“ prohlásil asistent liberecké trenérky Ivan Ponomarev. Chodovský Ondřej Neuman ocenil vůli svých svěřenkyň zlomit sérii. „Víme, že musíme ještě mnohé zlepšit, ale dnes jsme sezonu zakončit nechtěli. Chceme se s touto sérií ještě vrátit domů,“ přál si.


Autor: Pavel KřiklanKOMENTÁŘE

 • Florbalista napsal:

  Nevím, ale zdá se mi poněkud hodně namyšlené psát, že Chodov vyhrál, protože to byl jeho poslední zápas. Když jsem si četl online, koukal jsem se na komentáře trenérů a když jsem viděl tento komentář, prohrábl jsem si oči, jestli vidím dobře. Nejdřív jsem myslel, že to byl asi překlik a ono ne. Chodov vyhrál právě proto, nejenom že má velkou týmovou sílu, ale proto, že si Liberec myslel, jak je to poslední zápas, jak přijedou na Chodov ukončit sérii. Stačí se jen podívat, co hráčky o zápasu píšou na facebooku. Jestli s tímto přístupem hráčky Liberce půjdou dále, vyhraje celou sérii Chodov. Proto vám moc fandím, Chodove!

  • M. napsal:

   doporučuji ti přečíst článek Pavla Bruse o tom co dělá Finy lepší…

   • Florbalista napsal:

    Tohle je ženský florbal, ne mužský. Ženy mají trochu jiné myšlení, než muži.

    • gun napsal:

     Proč by měly mít ženy jiné myšlení než muži?Ve sportu to funguje stejně jak v mužském,tak v ženském.Mimochodem jen tak mimo tuto debatu,hrozně se mi líbilo,jak byl vstřelen přesilovkový gól chodova (39:59),když po rozehrání balonku(chodov měl volnej úder) stál čas 2 vteřiny a gól padl přesně se zněním sirény.Trošku pochybení dívky na časomíře!Tohle by se stávat nemělo(mimochodem,nebyl jsem sám,kdo si toho všiml).

     • ... napsal:

      Jestli si myslíš, že mají ženy i muži ve sportu stejný myšlení, tak žiješ asi v jiný realitě než my ostatní 😀

  • old99 napsal:

   Nevím, co v tom vidíš namyšleného. Myslím, že trenér (Liberce) tím chtěl říci, že zatímco hráčky Chodova hráli naplno (jako by hráli poslední zápas), tak Liberec hrál „jen“ zápas o postup. Takže kritizoval výkon vlastního družstva. Dovozovat z toho nadřazování se nad Chodov je jen důsledkem (nejen) tvého špatného pochopení jeho výroku.

 • Vojtěch napsal:

  Chodovská děvčátka včera bojovala jako lvice, jako rozzuření Vikingové. My fanoušci jsme na ně cítili neskonalou hrdost a ohromnou pýchu. Jsou jako dravé kosatky proplouvající hlubinami oceánu a v sobotním zápase zapálí Liberec. V nedělním utkání v Praze pro změnu my fanoušci zase na dálku zapálíme Ještěd. Vojta Veden

Napsat komentář

*