Tatran vyhrál Czech Open 2024. Foto: Floorball in Prague Tatran vyhrál Czech Open 2024. Foto: Floorball in Prague
11. 8. 2024 Czech Open (0) KOMENTÁŘŮ

Tatran zvítězil v taktickém finále nad Pixbem a vyhrál elitní kategorii mužů na Czech Open

Czech Open 2024 zná své krále. Zlaté medaile z mužské elitní kategorie si odnáší domácí Tatran Střešovice, který na palubovce UNYP Arény v takticky poměrně svázaném finále porazil Pixbo 5:4 po nájezdech a připsal si na této hale další triumf po vítězství ve finále Champions Cupu nad Falunem v lednu tohoto roku.

Utkání, jehož především první polovina byla velmi takticky svázaná, dospělo k vyvrcholení v podobě samostatných nájezdů. Skóre se navíc přelévalo a otevřel jej Lanver, který v 17. minutě využil vyloučení Tomáše Hanáka.

Ve druhé třetině Tatran otočil, trefili se Havlas s Eliášem a vzápětí dorovnal Weissbach. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 2:2 a konečně se otevřela stavidla hry. Na gól Vavrouška odpověděl Wramdemark a na branku Šebka pak měl odpověď Peil.

Za stavu 4:4 tak utkání dospělo do nájezdů. Pixbo uspělo hned v první sérii, jenže další gól nepřidalo. Na druhou stranu za Tatran nejprve srovnal ve čtvrté sérii Meliš a v páté rozhodl o zlatu pro Tatran Tlapák.

Třetí místo získaly bez boje Vítkovice, protože GC po výskytu  virového onemocnění v týmu k utkání nenastoupil.