Kapitánka Bohemians Tereza Havloivá: Foto: Flickr FbŠ Bohemians
26. 3. 2025 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Naše hra se posunula, čtvrtfinálová série pro nás byla krutá, říká kapitánka Bohemians Havlová

 



Florbalistky Bohemians už dva roky po sobě ukazují svůj velký potenciál, který vygradoval v loňském čtvrtfinále proti Chodovu. O rok později to ale byla s Vítkovicemi jednoznačná záležitost a Klokankám končí po prohře 0:4 sezóna. Podle kapitánky Bohemians Terezy Havlové je to krutý výsledek, protože hra týmu se meziročně posunula.

Hodnocení sezóny je samozřejmě na první pohled zastíněno rychlým a jednoznačným koncem ve čtvrtfinále. „Teď se hodnotí těžce, myslím si, že čtvrtfinálová série pro nás byla trochu krutá, určitě jsme před play off měli jiné očekávání. Bohužel se projevily nějaké problémy, které neovlivníme, ať už zdravotní, takže jsme se nemohli opřít o širší kádr a pak si řekněme, že dohánět Vítkovice a nebýt úplně v plné síle je těžké,“ říká kapitánka týmu Tereza Havlová.

Přitom před rokem Bohemka trápila ve stejné fázi soutěže Chodov, letos se ale nemohla opřít například o nemocná dvojčata Radku a Simonu Korbelářovy. Bylo zdraví hlavním problémem?

„Neřekla bych, že to bylo úplně to hlavní. Teď upřímně moc nevím, čím to bylo, že jsme se do série až tak nedokázali dostat. Ale podle zápasů v základní části jsme čekali, že na tom budeme lépe. Ale hlavní příčinu nedokážu říct,“ přemítala obránkyně.

Bohemians se poměrně rychle vyprofilovali jako tým, který se umístí za celky TOP 4, ale nebude mít problémy s postupem do play off. „Snažili jsme se hrát co nejlépe a dosáhnout co nejlepšího umístění. Snažili jsme se hrát vyrovnané zápasy s týmy z TOP 4 a porážet týmy pod námi. Cílem bylo hrát dobrý florbal a myslím si, že se nám to celkem dařilo a přinášelo to své ovoce,“ vnímá ročník pozitivně.

Na bodové stupnici 1-10 by šla do vrchních pater. „Kdybych hodnotila sezónu po základní části, tak řeknu 7, což je sice vysoko, ale hodnotím, že naše hra se poměrně dost posunula a tím play off se to trochu snížilo, řekněme na šestku,“ snaží se sezonu standardizovat.

Na další ročník se dívá rovněž pozitivně. „Budoucnost v týmu je, naše mladé hráčky jsou šikovné a těšíme se, až dorostou další a přijdou za námi do A-týmu. Podle mě je plus, že jsme pohromadě a držíme při sobě,“ vyjmenovává klady působení v Bohemians.

Jaký cíl tedy bude před Klokankami v příštím ročníku? „Co nejvyšší. Umístit se stejně jako letos, ale to je ještě daleko,“ uzavírá Tereza Havlová.


Autor: Michal Dannhofer



KOMENTÁŘE

Napsat komentář

*