Petr Lacko. Foto: David Hácha, FBC Kladno Petr Lacko. Foto: David Hácha, FBC Kladno
14. 3. 2015 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Sen Znojma skončil na Kladně, nováček extraligy bude z Čech

Florbalisté Znojma se ani letos návratu do extraligy nedočkají. Prohráli totiž s Kladnem čtvrtfinálovou sérii 1:3 a v play off stihli pouhé čtyři zápasy. O postup do nejvyšší soutěže budou hrát také Česká Lípa, Litvínov a vítěz pátého duelu mezi kunratickým Startem a Ústím nad Labem.

Už v sobotu si postup mezi nejlepší čtyři prvoligové celky zajistily favorizované týmy České Lípy a Litvínova. V neděli přidalo třetí vítězství i Kladno. Po druhém hracím víkendu zůstala nerozhodnutá série Startu a Ústí.

Česká Lípa, jejíž hráči si pro čtvrtfinále vybrali poslední Hattrick Brno, si dle očekávání i potřetí poradila se svým soupeřem. To samé i druhý nejlepší tým aktuální sezóny, Litvínov. Naopak třetí Znojmo bude zítra bojovat o srovnání série.

Hattrick doma musel vyhrát, pokud chtěl prodloužit sérii, ale už od druhé minuty prohrával. Macálka si musel odsedět trest za nedovolenou vzdálenost a hosté hned skórovali. Druhou ránu pak dostali domácí těsně před koncem třetiny po střele Vnuka. Brněnský tým se dostal do hry v průběhu druhé třetiny, kdy během přesilovky 5 na 3 dvakrát skóroval, ale Česká Lípa si dvoubrankové vedení dokázala znovu získat. Drama se nakonec nekonalo. Hattrick totiž v poslední třetině už na svého soupeře nestačil a ještě dvakrát inkasoval.

FBŠ Hattrick Brno – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:7 (0:2; 3:3; 0:2)
Branky:  25. Vojtíšek, 27. Houšť, 31. Macálka – 19. a 29. Vnuk, 2. Slaný, 27. Novák, 40. a 56. Podrabský, 59. Mlejnek. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:1, navíc Mati – Kroupa na 5 minut. Využití: 2:1. Diváci: 149. Konečný stav série: 0:3 (3:5, 2:7, 3:7)

První třetinu Rožnov vyhrál poměrem 4:1, čímž domácím svitla naděje výhru. V dalším průběhu zápasu to byl právě Litvínov, kdo se dokázal blýsknout pěti góly, přičemž rozhodující gól padl až v devětašedesáté minutě. Zásluhu na vítězství Litvínova měl Jaroslav Kropáček, který se kromě trefy osm minut před koncem základní hrací doby trefil i v prodloužení. Dramatické prodloužení nakonec utnul Kropáček svou druhou brankou a ukončil Rožnovu sezónu.

FBK Rožnov p/Rožnovem – SK Bivoj Litvínov 6:7 (4:1; 1:2; 1:3 – 0:1)
Branky: 30. a 45. S. Barabáš, 2. Pavlica, 3. Knebl, 4. Doležel, 16. Viktořík – 12. a 26. Hocelík, 52. a 69. Kropáček, 22. Kašpárek, 50. Skuhrovec, 59. Chládek. Rozhodčí: Both, Černín.Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 308. Konečný stav série: 0:3 (4:5, 6:7, 6:7p)

Kladno přivezlo ze Znojma jedno vítězství a v domácích duelech se mohlo spolehnout na slušně zaplněnou halu. Třetí zápas byl dlouho vyrovnaný a hosté vedli před poslední třetinou 4:3. Závěrečná část sobotního zápasu však možná rozhodla celou sérii. Ještě 9 minut před koncem byl přitom stav 5:4 a Znojmo hrálo přesilovku. Početní výhodu ale nevyužilo a pak přišel kolaps a dvě inkasované branky. Kladno pak navýšilo skóre až na hrozivých 10:6, poslední góly ale padaly do prázdné brány při power-play.

Kladenští využili psychické pohody i v neděli. Zápas byl opět hodně vyrovnaný, tentokrát však rozhodovaly výkony brankářů. Kladenský Cmíral totiž držel svůj tým nad vodou při několika velkých šancích Znojma. Hosté sice brzy vedli, ale v polovině zápasu už na tom bylo lépe Kladno a vedlo 3:1. Znojmo sice ještě jednou dokázalo snížit, klíčový gól dal ale na začátku poslední třetiny Lacko a tím utnul Znojemské naděje. Domácí si zajistili postup do semifinále.

FBC Kladno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 10:6 (2:1; 1:3; 7:2)
Branky: 47. a  54. Lacko, 4. Přívara, 6. Leipner, 40. Louvar, 48. Richtr, 55. Řeháček, 59. Šimůnek, 60. Linhart, 60. Slivka – 29. a 32. Salava, 55. a 60. Kucharič 2. Palát, 38. Čihal. Rozhodčí: Baloun, Čížek. Vyloučení: 4:1, navíc Šimůnek (Kladno) na 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 221. Stav série: 2:1.

FBC Kladno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:2 (2:1; 1:1; 2:0)
Branky: 11. a 54. Přívara, 13. Linhart, 28. Lacko, 45. Louvar – 3. Pe. Sláma, 33. Kucharič. Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0Diváci: 302. Konečný stav série: 3:1 (7:6p, 2:4, 10:6, 5:2)

Ústí, oba venkovní zápasy prohrálo a tak doma mělo co napravovat. Na SLunetu přišlo přes 300 diváků a i díky nim se Slavii podařilo svého soupeře přetlačit. Start ve tvrdém utkání ukázal bojovnost, dokázal vyrovnat dvoubrankovou ztrátu. Zápas, ve kterém bylo aktivnější Ústí, nakonec rozhodl svým gólem Mareš.

Pokud se v sobotu v duelu Ústí se Startem jiskřilo, v neděli přibyly další grády. Ústecký Filipec a kunratický Štyler museli v polovině utkání po emotivní šarvátce pod sprchy. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodla dvojnásobná přesilovka domácích. Při hře 5 na 3 se trefil za Kotounova záda Kolstrunk. Do konce zápasu přitom zbývaly necelé čtyři minuty. Čtvrfinálovou sérii tak rozhodne středeční duel v Kunraticích.

Florbal Ústí – FBC Start98 5:4 (1:0; 2:2; 2:2)
Branky: 14. Nikolič, 26. Kolstrunk, 32. Kučaba, 46. Kužel, 50. Mareš – 28. a 47. Piňos, 39. Kropáček, 46. Vašíček. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 310. Stav série: 1:2.

Florbal Ústí – FBC Start98 3:2 (0:0; 1:1; 2:1)
Branky: 38. Svoboda, 47. Mareš, 57. Kolstrunk – 25. Kiprov, 53. Stejskal. Rozhodčí: Dolanský, V. Sýkora. Vyloučení: 4:3, navíc Filipec (Ústí) a Štyler (Start) na 5 minut a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 340. Stav série: 2:2.

PLAY DOWN

Pelhřimov a Svitavy se radují, udržely prvoligovou příslušnost. Svitavy sice v Opavě v sobotu zaváhaly, ale v nedělním dramatu už další prohru nepřipustily. Velmi jistě se zachránil Pelhřimov, který doma porazil Black Angels 9:2 a 6:2. Pražané doplatili na slabou produktivitu, rozhodně jim chyběl nejproduktivnější hráč týmu Ondřej Vaculík.

S.K. P.E.M.A. Opava – FbK Svitavy 7:5 (2:2; 2:3; 3:0)
Branky:  37. a 48. Klimscha, 39. a 42. Rychlý, 15. Šimera, 20. Boželník, 55. Solný – 11. Bečvář, 17. Sauer, 25. Richter, 33. Doseděl, 36. Štancl. Rozhodčí: R. Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 1:1. Využití:0:1. Diváci: 210. Stav série: 1:2.

S.K. P.E.M.A. Opava – FbK Svitavy 4:5 (0:1; 1:1; 3:3)
Branky: 31. Rychlý. 42. Klimscha, 43. Balnar, 53. Dzierža – 5. a 49. Sauer, 35. a 48. Bečvář, 43. Doseděl. Rozhodčí: Kyjovský, Veselý. Vyloučení: 1:1. Využití:1:1. Diváci: 170. Konečný stav série: 1:3.

Spartak Pelhřimov – BLACK ANGELS 9:2 (1:0; 1:0; 7:2)
Branky: 41., 55. a 59. Jan Kučera, 42. a 50. Poduška, 20. Zrzavý, 36. Knězů, 47. Kos, 48. Fučík – 54. Cvrček, 55. Ludvík. Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 108. Stav série: 2:1.

Spartak Pelhřimov – BLACK ANGELS 6:2 (0:0; 2:1; 4:1)
Branky: 26. a 56. Knězů, 26. a 59. Poduška, 44. Fučík, 53. Charouzek – 37. Nekola, 51. Kalaš. Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:5. Bez využitíDiváci: 113. Konečný stav série: 3:1.