Chomutovští florbalisté nasázeli Rožnovu 19 zásahů. Foto: Roman Dušek, Florbal Chomutov Chomutovští florbalisté nasázeli Rožnovu 19 zásahů. Foto: Roman Dušek, Florbal Chomutov
11. 11. 2019 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Chomutov 19 góly deklasoval Rožnov a dotáhl vedoucí Vary na jediný bod

Florbalisté Chomutova si v 11. kole 1. ligy pěkně zastříleli. Poslednímu Rožnovu nasázeli 19 branek a ze druhého místa ztrácejí na první Karlovy Vary pouhý bod. Hurrican totiž prohráli na hřišti Znojma těsně 5:6. Tři body si z Ústí odvezlo Kladno, kterému na čelo chybějí tři body.

Chomutov naděloval. Už v první třetině v podstatě rozhodl o osudu utkání s Rožnovem sedmi vstřelenými góly. Šesti body se prezentovali Jakub Štěrba a Tadeáš Melíšek. Hattrick stihli zkompletovat Petr Linc a Daniel Kučera. Chomutovští vyhráli podeváté v sezoně a mají nejvíce vstřelených branek ze všech týmů 1. ligy.

Druhou nejlepší ofenzivu v soutěži mají Karlovy Vary. Ty sice nejprve porazili ve „school matchi“ Ústí jednoznačně 8:2, o víkendu ale o gól nestačili na Znojmo a na Moravě padli 5:6. Hosté od začátku tahali za kratší konec a na body jim nakonec nestačil ani hattrick letní posily z Kladna Jakuba Pechy. Vítěznou branku zapsal znojemský Daniel Dvořák.

Druhý zápas v řadě vyhrálo Kladno, které se oklepalo z porážky ve Varech, před týdnem doma zdolalo Rožnov a nyní si Kanonýři odvezli všechny body z Ústí. A to přitom na severozápadě Čech prohrávali už ve čtvrté minutě 0:3. K úspěšnému výsledku je nasměrovala vydařená prostřední část. Filip Ullmann v utkání zaznamenal čtyři branky a byl hlavním strůjcem kladenského triumfu.

Za zmínku jistě stojí dvě výhry Startu v Havířově. Tým z Kunratic zvládl jak duel 11. kola na hřišti Torpedu, tak předehrávku 13. kola na půdě Slovanu, byť až po nájezdech. Počtvrté za sebou bodoval nováček z Jaroměře. Sokolové tentokrát v těsném souboji zdolali českobudějovické Štíry 4:3. Na osmé Ústí ztrácí Jaroměř pouhý bod.

Výsledky 11. kola:

Florbal Havířov – Start98 Praha-Kunratice 5:11 (2:3, 0:2, 3:6)
Florbal Chomutov – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 19:3 (7:0, 5:1, 7:2)
TJ Znojmo – FB Hurrican Karlovy Vary 6:5 (3:2, 2:2, 1:1)
TJ Sokol Jaroměř – FBC Štíři České Budějovice 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
TJ Slovan Havířov – Z.F.K. Petrovice 7:1 (0:0, 2:1, 5:1)
Florbal Ústí – Kanonýři Kladno 5:8 (4:3, 1:3, 0:2)
Bulldogs Brno – Sokol Brno I Gullivers 19. 11.

Předehrávka 13. kola:

TJ Slovan Havířov – Start98 Praha-Kunratice 3:4 (0:1, 2:0, 1:2 – 0:0) po sam. náj.