Začněme chronologicky. Jak těžké bylo přepnout z velmi těsného boje o play off na play down?
„Hodně... Vůbec jsme si v hlavě nechtěli připouštět možnost, že letos budeme hrát play down a ne v bojích o titul. Až do předposledního kola základní části jsme hráli o postup do předkola, které nám nakonec uteklo o dva body, a to pro náš mladý tým byla celkem rána pod pás. Myslím, že tohle zklamání se taky hned projevilo v sérii prvního kola play down s Ústím, kde jsme nepředváděli po většinu času takový výkon, abychom si superligu zasloužili i pro další sezonu.“
„Pro většinu našeho týmu to byla první kariérní zkušenost s play down a co se týče výsledku 0:4 na zápasy, tak ji nelze hodnotit jinak než negativně. Věděli jsme, že Ústí by nás po florbalové stránce nemělo porazit a jediné, čím nás můžou předčit, je nasazení a bojovnost. To se přesně stalo, a když se k tomu přidá i fakt, že se nám střelecky po většinu času tolik nedařilo, tak celkový výsledek vlastně není ani tolik překvapivý. Zkráceně lze říct, že Ústí nás ničím nepřekvapilo, ale oproti nám prodalo své silné stránky, šlo do každého zápasu na sto procent a zaslouženě udrželo superligu v nejkratším možném čase.“
„Nemyslím si, že Vinohrady začaly být konkurenceschopnější až od stavu 2:0... První čtyři zápasy byly herně podobnější, než se výsledkově může zdát. Hlavní rozdíl byl ten, že se nám v prvních dvou zápasech dařilo proměňovat jasné gólové šance a dokázali jsme vždy odskočit na větší brankový rozdíl. Třetí a čtvrtý zápas byl přesný opak. Tam se nám střelecky nedařilo, stále jsme se obávali o výsledek a závěr zápasu v obou případech vždy zvládli lépe kluci z SKV.“
„Samozřejmě úžasné, nepopsatelné a budu si to pamatovat do konce života. Předtím se mi v kariéře nikdy nepovedlo vychytat čisté konto a najednou se mi to povede ve třech ze čtyř zápasů. Není to samozřejmě jen má zásluha, ale je to zásluha celého týmu, protože bez obětavosti a nasazení by se to nikdy nemohlo dotáhnout až do konce. Každý z těch tří zápasů byl něčím specifický a jiný. Nejtěžší bylo pro mě určitě třetí utkání série v Havířově, kdy se nám opět nepovedl začátek, ale oproti druhému zápasu naše chyby kluci z Torpeda nepotrestali. Navíc v rámci tohohle zápasu hrát více jak padesát minut za stavu 1:0, mít v hlavě to, že série je vyrovnaná a hraje se o mečbol... No, společně se sedmým zápasem v sérii s SKV asi dvě nejtěžší utkání mé dosavadní kariéry.“
„Asi nešlo si toho nevšimnout. Určitě mě překvapilo, jaký může mít takový content dosah a odezvu. Velmi tomu napomohlo, že plno lidí, kteří nesledují superligu nebo FBC Liberec, to považovalo za reálné a tenhle vtip na vychytanou nulu vzalo až moc vážně. Ale kdo ví... Třeba se tímto dresscodem nechám do budoucna inspirovat.“
„Z individuálního pohledu to byla sezona jako na houpačce. V průběhu září jsem se hledal, ztratil jsem zápal a radost z florbalu. Po domluvě s trenéry jsem se rozhodl, že si dám od chytání pauzu, a to až do prosincové repre pauzy. Pro toto období jsem upřednostnil své studijní a trenérské povinnosti. V prosinci jsem se pomalu vracel do tréninkového procesu a připravoval se na druhou část sezony. To si myslím, že se mi povedlo, byly tam povedené zápasy s Tatranem a Chodovem, kde jsme získali důležité body pro boj o play off.“
„Bohužel mě následně přibrzdilo zranění pravého ramene, které mě poslalo zase na dva měsíce mimo hru. Postupně jsem podstupoval rehabilitace s naším fyzioterapeutem a na halové tréninky skoro nechodil. Naštěstí byl tento závod s časem úspěšný a rameno se podařilo dát do takového stavu, abych byl případně schopen v závěru sezony chytat. Co se týče samotného závěru ročníku, tak i přes pár slabších momentů si myslím, že jsem formu načasoval dobře a podával takové výkony, které z mé strany tým očekával a potřeboval.“
„Z týmového hlediska bych celou sezonu zhodnotil jako lekci, která může našemu týmu strašně pomoct do dalších let. K tomu je zapotřebí, aby každý jeden hráč dokázal využít nově získané zkušenosti a něco se z nich naučil. Pokud se tak stane, tak to, čím jsme si společně prošli, budu hodnotit jako dobrou věc a sezonu nebudu brát až tolik negativně, jak by mohla na první pohled vypadat. To ale ukáže až čas...“


