Přeskočit na hlavní obsah
Superliga

Kisugite se loučí s Tatranem: Okolnosti mi už nedovolují být součástí týmu

Gustav Ondrejčík

1.6.2026

Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice

Držitel mistrovského titulu ze sezony 2023/2024 a vítěz Poháru mistrů ze stejného ročníku Martin Kisugite se loučí s angažmá ve Střešovicích. Svůj konec oznámil prostřednictvím videa na klubových sociálních sítích.

Kisugite přišel do Tatranu v létě 2023. Teď dává fanouškům pražského klubu sbohem. „Nadešel čas, abych se s vámi po třech letech rozloučil. Stupňující se nároky v práci, změna životní situace - mám malého syna, tyto okolnosti mi už nedovolují participovat v Tatranu a trénovat tak, jak si Tatran zaslouží,“ přiznal bývalý reprezentant a držitel dvou medailí ze světových šampionátů.

Během tří sezon bral s týmem jeden mistrovský titul, dvě zlata v českém poháru a velmi ceněný triumf v Poháru mistrů. „V paměti mi zůstane asi každá sezona, ale vypíchl bych tu, ve které jsme získali treble. Tam se nám opravdu povedlo všechno, na co jsme sáhli. Byli jsme na vlně od trenérů až po posledního hráče v týmu. To jsou věci, které se nezapomínají a doufám, že to kluci budou schopní brzo zopakovat,“ poslal vzkaz do kabiny Střešovic.